Depilacja brazylijska

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Depilacja brazylijska stanowi obecnie jedną z najbardziej powszechnych metod depilacji w gabinetach kosmetycznych. Pomimo, że metoda brazylijska wykonywana woskiem lub pastą cukrową nie należy do najprzyjemniejszych, wciąż nie brakuje osób chętnych. Czym jest depilacja brazylijska oraz w jaki sposób najlepiej ją wykonać?

Depilacja brazylijska

 

Depilacja brazylijska zwana również depilacją intymną to zabieg, który polega na usunięciu włosów z okolic takich jak pachwiny, wzgórek łonowy, wargi sromowe czy odbyt. Nazwa tego rodzaju zabiegu wzięła swój początek w roku 1987 kiedy to 7 brazylijskich sióstr założyło w Nowym Jorku pierwszy salon kosmetyczny. To właśnie w nim wykonano całkowitą depilację okolic intymnych.

Depilacja brazylijska – czym jest?

Depilacja brazylijska (całkowite usuwanie owłosienia z miejsc intymnych) zwykle wykonywana jest woskiem lub pastą cukrową. Coraz częściej jednak popularna staje się technika laserowa, która wywołuje podobne odczucia podczas zabiegu. To metoda zdecydowanie bardziej trwała bowiem efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez około 1-1,5 roku.

1. Depilacja brazylijska woskiem

Depilacja brazylijska woskiem polega na nałożeniu na oczyszczoną wcześniej skórę odpowiedniej ilości rozgrzanego wosku, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie kosmetolog nakłada na wosk plaster flizelinowy i szybkim, energicznym ruchem zrywa w kierunku przeciwnym, usuwając włoski razem z cebulkami.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Depilacja brazylijska pastą cukrową

Depilacja brazylijska pastą cukrową jest bardzo podobną metodą do depilacji woskiem. Kosmetolog nakłada na oczyszczoną skórę pastę cukrową zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W chwili kiedy pasta delikatnie zastygnie, zrywana jest wraz z całą długością włosów.

3. Depilacja brazylijska laserem

Depilacja brazylijska laserem to nowoczesna technologia pozbywania się owłosienia. Tak jak w przypadku wosku czy pasty cukrowej podczas zabiegu laserowej depilacji, włos musi być bardzo krótki (im krótszy tym lepiej). W momencie gdy włos sięgać będzie powyżej o,3 mm może dojść do jego przypalenia głowicą lasera. Podczas zabiegu kosmetolog przykłada dokładnie głowicę do skóry (miejsce przy miejscu) powodując trwałe uszkadzanie cebulki, po czym włos po kilku dniach samoistnie wypada.

Czy depilacja brazylijska jest bolesna?

Zarówno depilacja brazylijska woskiem, pastą cukrową czy zabieg z wykorzystaniem światła laserowego nie należą do komfortowych. Po zabiegu często zdarza się zaczerwienienie skóry, delikatny obrzęk lub mikrokrwawienie. Są to bowiem naturalne reakcje ze strony skóry, które ustępują po kilku godzinach.

Zaletą tego rodzaju zabiegów jest jednak fakt, że są stosunkowo szybkie. Warto również pamiętać, aby po depilacji szczególnie dbać o skórę miejsc intymnych. Mowa tu o preparatach nawilżających oraz łagodzących na bazie aloesu czy panthenolu.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji brazylijskiej?

Efekt zabiegu wykonanego woskiem jak i pastą cukrową wystarcza na około 3 tygodnie. Stosowany regularnie przez dłuższy czas oprócz gładkiej skóry przyniesie także osłabienie oraz przerzedzenie się włosków. Trwała depilacja światłem to efekt na 1 do 1,5 roku.

Ile kosztuje zabieg depilacji brazylijskiej?

Cena jednego zabiegu depilacji woskiem wynosi około 80 zł. Depilacja wykonywana pastą cukrową jest nieco droższa i waha się w granicach 100-150 zł. Z kolei laserowe usuwanie owłosienia z miejsc intymnych to wyższy koszt – około 200 zł.

Przeciwwskazania

 • wenektazje (rozszerzone naczynka);
 • żylaki;
 • otwarte rany;
 • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
 • cukrzyca;
 • epilepsja;
 • mocno opalona skóra;
 • alergia na wosk, pastę cukrową;
 • rozrusznik serca lub inne stalowe elementy chirurgiczne w ciele;
 • terapia antybiotykowa;
 • zioła fotouczulające (dziurawiec, szałwia, nagietek).


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

5 Responses

 1. Świetny artykuł! Zauważyłam małą nieścisłość. Laserowe usuwanie owłosienia przy pomocy Light sheer duet daje trwale efekty aż do momentu menopauzy, wtedy to na skutek hormonów problem owłosienia może powrócić. Tak samo sprawy się mają w przypadku innych zmian hormonalnych :)))

 2. zdecydowanie muszę się zmobilizować. Generalnie jestem brunetką wszędzie mam problem z twardym ciemnym owłosieniem…i to, żeby mieć gładkie ciało wymaga ode mnie dużo zachodu każdego dnia. depilacja laserem wydaje się najbardziej efektywnym rozwiązaniem.

 3. Chyba jestem nieodporna na ból, bo do tej pory nie zdecydowałam się na tą metodę, właśnie ze względu na jej nieprzyjemny charakter! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *