Depilacja bikini – rodzaje

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Depilacja bikini to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Polega na usunięciu owłosienia z okolic intymnych przy pomocy różnych metod. Obecnie występuje wiele technik depilacji bikini jednak do najczęściej stosowanych zalicza się depilację brazylijską.

Depilacja bikini - rodzaje

Depilacja bikini – rodzaje

Dzięki temu, że obecnie występuje wiele metod depilacji bikini, posiadamy szerokie możliwości pozbywania się niechcianych włosków z okolic intymnych.

Jedną z najczęściej stosowanych metod usuwania owłosienia jest tradycyjna maszynka do golenia. Posiada ona zarówno wady jak i zalety. Przede wszystkim korzystanie z niej jest bardzo szybkie, bezbolesne i nie wymaga specjalistycznych kosmetyków do stosowania. Jednak efekty gładkiej skóry nie utrzymują się długo, bo raptem 3 dni. Dodatkowo szybkie i nieprecyzyjne golenie maszynką może spowodować podrażnienie, a nawet skaleczenie się.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Nieco lepszym rozwiązaniem są kremy do depilacji. Jest to metoda całkowicie bezbolesna. Sprawia także, że odrastający włos nie posiada tak mocnej i grubej struktury, a efekty gładkiej skóry utrzymują się do około tygodnia. Wadą tej metody jest jednak fakt, że nie usuwa włosów wraz z cebulką, w związku z tym nie należy do trwałych metod depilacji.

Dużym rozgłosem cieczy się również depilacja bikini woskiem, którą bardzo często wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Metoda ta pozwala pozbyć się owłosienia wraz z cebulką, co gwarantuje długie efekty (4-5 tygodni). Wadą depilacji woskiem jest jej duża bolesność.

Alternatywą dla wosku jest m.in. depilacja bikini przy użyciu depilatora. Ze względu na to, że usuwa włosy wraz z cebulką stanowi metodę zapewniającą dość trwałe efekty. Dla wielu pań stosowanie depilatora wiąże się z dużym dyskomfortem, dlatego producenci wychodząc klientom na przeciw wyposażają urządzenia w specjalne chłodzące i masujące nakładki.

Innym rodzajem depilacji bikini jest depilacja laserowa, która stanowi obecnie najnowocześniejszą metodę pozbywania się owłosienia. Zabieg zapewnia trwałe efekty, które warto podtrzymywać tzw. zabiegami przypominającymi. Komfort depilacji w dużej mierze zależy od rodzaju zastosowanego lasera oraz od progu bólu każdego klienta. W niektórych przypadkach konieczne jest stosowanie maści znieczulającej.

Podsumowanie

Depilacja bikini to zabieg, który jest powszechnie znany i wykonywany przez wiele kobiet, w różnym wieku. Ze względu na to, że bikini należy do miejsc dość wrażliwych, gdzie często pojawiają się podrażnienia i inne problemy skórne, istnieje obecnie wiele metod, które skutecznie temu zapobiegają.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *