Ćwiczenia mięśni twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Ćwiczenia mięśni twarzy to idealny sposób na ich rozluźnienie oraz poprawę jędrności i elastyczności skóry. Gimnastyka zapobiega wiotkości policzków, kącików ust, a także tworzeniu się tzw. drugiego podbródka.

Ćwiczenia mięśni twarzy

O korzystnym działaniu sportu na zdrowie i urodę człowieka wiadomo było już w starożytności. I tak np. w starożytnej Grecji podkreślano estetyczną rolę ćwiczeń fizycznych. Sam Hipokrates mocno zalecał gimnastykę, która w połączeniu z właściwym odżywianiem i snem posiadała zbawienny wpływ na skórę oraz sylwetkę całego ciała.

Dzisiaj również sprawa wyglądu zewnętrznego jest tak samo ważna jak w dawnych czasach. Można powiedzieć, że znów powracamy do kultu idealnego ciała i urody. Niewiele kobiet zdaje sobie jednak sprawę, że w tym temacie bardzo wiele może zdziałać zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Znacznie więcej niż olbrzymia ilość stosowanych kosmetyków czy zabiegów upiększających.

Ćwiczenia mięśni twarzy, czyli jak ujędrnić skórę?

Ćwiczenia mięśni twarzy lub tzw. gimnastyka twarzy (facefitness) wykorzystuje ćwiczenia, które mają za zadanie wzmocnić mięśnie w obrębie czoła, oczu, policzków czy podbródka. Zachowanie odpowiedniej aktywności w tych właśnie miejscach może wpływać na wygląd zewnętrzny.

Tego rodzaju gimnastyka polega na napinaniu, a następnie rozluźnianiu różnych partii mięśniowych twarzy. Wiąże się to z wykonywaniem dziwnych min oraz łapaniem i uciskaniem określonych fragmentów skóry twarzy. Regularnie i systematycznie wykonywana, stymuluje produkcję kolagenu, który odpowiada za elastyczność i jędrność skóry, właściwy poziom nawilżenia naskórka oraz właściwą regenerację uszkodzonych komórek. Dodatkowo facefitness poprawia krążenie skóry, dzięki czemu staje się lepiej dotleniona i odżywiona. Wszystkie te procesy sprawiają, że skóra na dłużej zachowuje młody i świeży wygląd.

Jak wykonywać ćwiczenia mięśni twarzy?

Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy dokładnie oczyścić skórę twarzy oraz umyć i zdezynfekować dłonie. Jest to bardzo istotne, bowiem gimnastyka wymaga dotykania twarzy, a niewłaściwe przygotowanie może wywołać jej podrażnienia, bądź wykwity.

1. Rozgrzewka.

Tak jak przed treningiem danych mięśni ciała, również przed gimnastyką mięśni twarzy należy wykonać rozgrzewkę. Warto rozpocząć ją od lekkiego oklepywania opuszkami palców od czoła, przechodząc na policzki, brodę i nos. Kolejnym ruchem jest podszczypywanie fragmentów skóry przy użyciu palca wskazującego i kciuka. Rozgrzewka powinna trwać około 1,5 minuty.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Ćwiczenia na zmarszczki na czole.

Palce wskazujące należy umieścić nad brwiami. Następnie lekko przycisnąć skórę palcami, jednocześnie unosząc brwi, tworząc zdziwioną minę. Dociskając palce należy stawiać opór unoszącym się brwiom.

3. Ćwiczenia na lwią zmarszczkę.

Dolną część dłoni należy umieścić między brwiami, a górną, czyli palce na czubku głowy. Dolna część powinna mocno uciskać przestrzeń między brwiami. Należy pamiętać, aby wykonując ten ruch cała dłoń przylegała do głowy.

4. Ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu.

Palcami środkowymi należy delikatnie naciągnąć skórę przy zewnętrznym kąciku oka w kierunku skroni. Następnie zmrużyć oczy, ale nie zamykać ich całkowicie.

5. Ćwiczenia na bruzdy nosowo-wargowe.

Ćwiczenie to wykonywane jest przy zamkniętych ustach. Napiera się językiem na przednie zęby. W tej pozycji należy wytrzymać około 5 sekund, trzymając cały czas zamknięte usta.

6. Ćwiczenia na zmarszczki palacza.

Należy złączyć usta, a następnie zassać je do środka między zębami. Ruch ten powinien trwać przez około 5 sekund.

7. Ćwiczenia na podbródek.

Wyprostowaną dłoń należy położyć pod brodą. Wewnętrzna część powinna być skierowana do dołu. Następnie należy naciskać zewnętrzną stroną dłoni na podbródek jednocześnie wypowiadając literkę „O”.

Ważne!

Każde z wyżej wymienionych ćwiczeń należy wykonać 10 razy. Trening mięśni twarzy powinien trwać około 7 minut i być wykonywany każdego dnia. Po około miesiącu, kiedy mięśnie ulegną wzmocnieniu, profilaktycznie trening należy wykonywać 3 razy w tygodniu.

Ćwiczenia mięśni twarzy a efekty

Pierwsze efekty gimnastyki mięśni twarzy widoczne są już po około 4 tygodniach regularnie wykonywanych ćwiczeń.  Aby jednak rezultaty były trwałe, gimnastykę należy powtarzać w celach podtrzymujących oraz połączyć je z właściwą pielęgnacją skóry. W celu zapewnienia jeszcze lepszych rezultatów, warto włączyć ujędrniający masaż twarzy.

Dodatkowe efekty

  • redukcja cieni pod oczami;
  • poprawa jędrności skóry;
  • wygładzenie drobnych zmarszczek;
  • niwelacja drugiego podbródka;
  • spłycenie bruzd nosowo-wargowych.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *