Chusteczki do demakijażu – czy warto z nich korzystać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Chusteczki do demakijażu to wygodna forma oczyszczania skóry. Są szczególnie przydatne w momencie gdy znajdujemy się poza miejscem zamieszkania. Korzystanie z nich jest szybkie i łatwe, a ich niewielkie gabaryty pozwalają zmieścić się w każdej torebce.

Chusteczki do demakijażu - czy warto z nich korzystać?

Chusteczki do demakijażu

Chusteczki do demakijażu to rodzaj chusteczek nawilżających, które doskonale znane są przez świeżo upieczone mamy. Stanowią szybką i łatwą formę oczyszczania skóry. Są produktem bezpiecznym i w dużej mierze nie wywołują reakcji alergicznych skóry.

Rodzaje chusteczek do demakijażu

Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów chusteczek do demakijażu. Decydując się na ich zakup, warto wybrać odpowiednie do własnego typu cery.

W drogeriach można więc znaleźć chusteczki do:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
 • cery normalnej;
 • cery suchej – zawierają w swoim składzie olejki, które redukują uczucie napięcia skóry;
 • cery tłustej – ich zadaniem jest usunięcie nadmiaru sebum z powierzchni naskórka, jednocześnie zapewniając efekt matowej skóry;
 • cery trądzikowej – wykazują właściwości antybakteryjne i matujące;
 • cery mieszanej – usuwają nadmierną ilość łoju skórnego oraz zapewniają nawilżenie;
 • cery alergicznej – nie zawierają w swoim składzie alkoholu, bazują jedynie na naturalnych składnikach, często pochodzenia ekologicznego;
 • cery dojrzałej – łagodzą podrażnienia, nawilżając i regenerując skórę. Bazują na olejkach takich jak olej arganowy, olej kokosowy oraz witaminie E.

Komu zaleca się chusteczki do demakijażu?

Chusteczki do demakijażu poleca się każdemu, bez względu na rodzaj cery. Jednak na szczególną uwagę zasługują kobiety z cerą trądzikową oraz cerą tłustą. Jak wiadomo, zarówno porą wiosenną jak i letnią skóra wydziela większą ilość sebum. Jeśli jego nadmiar nie zostanie usunięty, wówczas łój skórny będzie gromadził się w porach przyczyniając się do powstawania zaskórników oraz zapalnych krost. Zastosowanie w takiej sytuacji chusteczek do demakijażu usunie nie tylko nadmiar sebum, ale również oczyści pory skóry.

Zobacz również: Zaskórniki – jak z nimi walczyć?

Chusteczki do demakijażu doskonale sprawdzają się w czasie podróży. Przemycie nimi twarzy w upalne dni podczas jazdy w aucie od razu poprawia samopoczucie oraz przywraca komfort. Chusteczki to również przydatna rzecz w pracy, kiedy w ciągu dnia człowiek musi zmierzyć się sam ze sobą, nieustannie czując narastające uczucie presji. Odświeżą i ochłodzą one twarz, co może wpłynąć na poprawę pamięci i koncentracji.

Korzystanie z chusteczek do demakijażu zaleca się również osobom często odwiedzających basen. Po wyjściu z wody zdarza się niekiedy uczucie szczypania skóry, co spowodowane jest obecnością chloru w wodzie. Dzięki zastosowaniu chusteczek można w szybki i łatwy sposób pozbyć się tego dyskomfortu.

Należy zaznaczyć, że chusteczki do demakijażu mogą służyć do przemywania innych części ciała, nie tylko twarzy. Mowa tu o dzieciach, które ze względu na swoją aktywność często brudzą nie tylko buzię.

Zalety

 • dokładne oczyszczenie i odświeżenie skóry twarzy;
 • ochłoda w upalne dni;
 • odświeżenie skóry podczas podróży;
 • szybki ratunek w nagłych sytuacjach;
 • wygoda w przechowywaniu i stosowaniu;
 • niska cena.

Podsumowanie

Chusteczki do demakijażu to bez wątpienia element ułatwiający codzienne funkcjonowanie. Ich dużą zaletą jest fakt, że mogą z nich korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Dodatkowo służą nie tylko do przemywania twarzy, ale innych części ciała. Na uwagę zasługuje również ich łatwa dostępność oraz wygoda w stosowaniu i przechowywaniu.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *