Baza pod cienie – jak działa?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Baza pod cienie spełnia wiele funkcji w codziennym makijażu oczu m.in. wygładza skórę oraz ułatwia nakładanie ich na powiekę. Wiele z nas wręcz nie wyobraża sobie wykonania makijażu oka bez zastosowania dodatkowego kosmetyku w postaci bazy. Sprawdźmy na czym dokładnie polega jej działanie oraz jakie inne właściwości posiada.

Baza pod cienie – jak działa?

Baza pod cienie

Jak się okazuje baza pod cienie to bardzo praktyczny kosmetyk w makijażu oka. Spełnia w nim przede wszystkim funkcję „korektora” skóry powiek. Aplikacja jej sprawia, że skóra staje się wygładzona, a jej koloryt wyrównany. Dzięki temu kamufluje jej przebarwienia lub widoczne, delikatne naczynka. Ponadto przyczynia się do łatwiejszej aplikacji cieni do powiek oraz zapewnia ich dłuższe utrzymanie się. Dobrze dobrana baza przyczynia się do tego, iż makijaż oczu jest w stanie przetrwać nawet trudne warunki atmosferyczne. Jej celem jest również uwydatnienie kolorów cieni nałożonych na powieki.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Baza pod cienie – jak ją stosować?

Aplikacja bazy pod cienie nie należy do czynności trudnych. Zwykle dostępna jest ona w słoiczkach, w postaci żelowej lub kremowej. Wystarczy więc niewielką ilość bazy zanieść na powiekę za pomocą aplikatora lub palca i równomiernie rozprowadzić na skórze. Powinna w całości, jednolicie pokryć skórę powieki. Jeśli jednak będzie się załamywać w jej zgięciach oznaczać to będzie, że jest jej za dużo lub wykazuje niską jakości.

Aplikację bazy najlepiej rozpocząć od łuku brwiowego, a następnie przejść na powiekę. Po zakończeniu nakładania należy odczekać około minuty i nałożyć cień.

Rodzaje baz pod cienie, czyli na jaką się zdecydować?

Bazy pod cienie posiadają różne formy. Dostępne są w słoiczkach, przez co nakłada się je specjalnym aplikatorem lub placem. Występują również w postaci półpłynnej, przez co przypominają nieco błyszczyk do ust.

Niektórym bazom pod cienie przypisuje się szczególne właściwości. Odpowiedzialne za nawilżenie skóry przeznaczone są szczególnie dla cery suchej. Inne z kolei działają liftująco na skórę. Istnieją również bazy matujące skórę powiek oraz zawierające drobinki brokatu, które bardzo często polecane są na specjalne wyjścia. Warto zaznaczyć, że baza pod cienie może posiadać różne kolory, które należy właściwie dobrać do odcienia własnej skóry.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *