Kwas L-polimlekowy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kwas L-polimlekowy to związek naturalnie występujący w organizmie. Nie należy on do standardowych wypełniaczy, ze względu na fakt zwiększania objętości tkanek na skutek aktywacji własnego kolagenu. Efekt odmłodzenia skóry nie pochodzi więc tylko od podania preparatu w głąb tkanek.

Kwas L-polimlekowy

Kwas L-polimekowy

Kwas L-polimlekowy należy do jednych z najbardziej znanych sposobów wykorzystywanych w dziedzinie jaką jest medycyna estetyczna. Jest syntetycznym polimerem, który zalicza się do rodziny alfa-hydroksykwasów i działa nieco inaczej niż pozostałe rodzaje wypełniaczy. Kwas L-polimlekowy podawany w głębokie warstwy skóry przyczynia się do stymulacji kolagenu naturalnie występującego w organizmie. Jego działanie powoduje stopniowe zwiększenie objętości tkanek w sposób naturalny. Warto podkreślić, że jest to terapia lecznicza nie tylko objawów, ale również przyczyn zjawiska jakim jest starzenie się skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Działanie i zastosowanie

Kwas L-polimlekowy jest biokompatybilny oraz biodegradowalny. Wykorzystuje się go w formie homogennej zawiesiny, która składa się z jałowej wody oraz jałowego liofilizowanego proszku kwasu L-polimlekowego. Warto podkreślić, że nie jest on podawany bezpośrednio w zmarszczki, bruzdy czy fałdy, a poprzez iniekcje w rozległy obszar, który wymaga korekty estetycznej. Po kilku godzinach od podania efekt wypełnienia zmniejsza się, ponieważ woda występująca w preparacie w całości się wchłania. Z kolei działanie kwasu L-polimlekowego, który pozostaje na określony czas w głębokich tkankach wykorzystuje reakcję organizmu na ciało obce stymulując fibroblasty do syntezy naturalnego kolagenu. Efektem tego rodzaju zabiegu jest regularny, stopniowy przyrost tkanek, który prowadzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek, bruzd oraz fałd.

Ciekawostka

Jak się okazuje kwas L-polimlekowy nie tylko wpływa na zmniejszenie widoczności zmarszczek, ale również bardzo dobrze odtwarza i kompensuje zanik tkanki tłuszczowej oraz remodeling kości. Oznacza to, że działanie kwasu L-polimlekowego jest dwutorowe. Przywraca objętość tkanek, co w konsekwencji daje zmianę konturu twarzy typowego dla skóry starzejącej się.

Podsumowanie

Efekty zabiegów wykorzystujących działanie kwasu mlekowego określa się na okres 2 lat. Odmładzanie skóry tego rodzaju metodą zalecane jest kobietom, które oczekują naturalnych efektów poprawy wyglądu twarzy.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Wasiluk M., Kosmetologia Estetyczna, Kwas L-polimlekowy, 4/2012.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *