Chirurgia intymna

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Chirurgia intymna, a co za tym idzie operacje plastyczne miejsc intymnych, to stosunkowo nowa dziedzina medycyny estetycznej. Mimo że wzbudza wiele kontrowersji, cieszy się coraz większą popularnością. Chirurgia intymna zajmuje się zabiegami dotyczącymi pochwy, warg sromowych czy błony dziewiczej, które w dużym stopniu poprawiają jakość narządów płciowych, a co za tym idzie życia seksualnego.

Chirurgia intymna

Chirurgia intymna

Ginekologia estetyczna to dział medycyny, który tworzą 3 inne kierunki: chirurgia plastyczna, ginekologia oraz medycyna estetyczna. Nadrzędnym jej celem jest udzielanie pomocy kobietom, które nie są usatysfakcjonowane wyglądem swoich narządów intymnych, a także ze sposobów ich funkcjonowania. W wyniku przeprowadzania zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej każda kobieta może posiadać komfort psychiczny oraz zwiększyć pewność siebie podczas życia seksualnego.

W całym wachlarzu zabiegów chirurgii intymnej do najczęściej wybieranych należy:

  • labioplastyka;
  • clitoplastyka;
  • rewitalizacja i powiększanie warg sromowych;
  • G-shot;
  • waginoplastyka;
  • hymenoplastyka;
  • hymenotomia;
  • liporedukcja.

1. Labioplastyka.

To zabieg polegający na chirurgicznej zmianie rozmiaru oraz kształtu warg sromowych (większych i mniejszych). Podczas labioplastyki redukuje się nadmiar skóry warg, po czym następuje zszycie ich brzegów w kierunku poziomym. Do zabiegu wykorzystuje się pojedyncze, rozpuszczalne szwy. Metoda ta nie należy do zabiegów skomplikowanych.

2. Clitoplastyka.

Zabieg polega na usunięciu napletka łechtaczki, co pozwala na wzmożone doznania podczas seksu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Rewitalizacja i powiększanie warg sromowych.

To nic innego jak powiększanie rozmiarów warg sromowych w celu wzmocnienia ich funkcji ochronnych, a także poprawienia wyglądu. Zabieg polega na wstrzyknięciu w wargi przy pomocy kaniuli preparatu na bazie kwasu hialuronowego lub własnej tkanki tłuszczowej.

4. G-shot.

Celem zabiegu G-shot jest uwidocznienie punktu G w wyniku podania tkanki tłuszczowej z wcześniej pobranego innego miejsca od pacjentki. Może być to również preparat na bazie kwasu hialuronowego.

5. Waginoplastyka.

Zabieg polegający na zmianie rozmiarów pochwy lub/i jej przedsionka. Obecnie zabieg wykonywany jest przy użyciu lasera.

6. Hymenoplastyka.

Hymenoplastyka to rekonstrukcja błony dziewiczej. Cała procedura trwa około 2 godzin i przeprowadza się ją pod ogólną narkozą. Przyczyną wykonywania tego rodzaju zabiegu są m.in. powody religijne, kulturowe, a także medyczno-psychologiczne (gwałt, wrodzony brak błony dziewiczej).

7. Hymenotomia.

To usunięcie błony dziewiczej, która zwykle jest przerośnięta i utrudnia życie seksualne.

8. Liporedukcja.

Liporedukcja polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic narządów płciowych.

Bibliografia

1. Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M., Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *