Prądy d’Arsonvala

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Prądy d’Arsonvala wykorzystywane w kosmetologii znalazły zastosowanie głównie w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Spowodowane jest to między innymi dlatego, że podczas kontaktu peloty ze skórą wytwarza się ozon, który wykazuje właściwości dezynfekujące i antybakteryjne.

Prądy d'Arsonvala - czym dokładnie są?

Prądy d’Arsonvala – czym dokładnie są?

Prądy d’Arsonvala to rodzaj prądów zmiennych o wysokiej częstotliwości. Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem tego rodzaju prądu nazywany jest powszechnie darsonwalizacją. Nazwa samego zabiegu jak i urządzenia, którym jest wykonany pochodzi od lekarza, fizjologa i fizyka francuskiego pochodzenia Jacques-Arsene d’Arsonvala.

Prądy d’Arsonvala posiadają przebieg fali o charakterze gasnącym oraz krótkim czasie trwania impulsu, po którym następuje aż 500 razy dłuższa przerwa. Dzięki takiej technice działania w tkankach organizmu nie jest wytwarzana zbyt duża ilość ciepła. Częstotliwość jaka stosowana jest podczas zabiegów waha się granicach 300-500 kHz.

Jak przebiega zabieg darsonwalizacji?

Darsonwalizację można podzielić na ogólną i miejscową. Ta pierwsza polega na oddziaływaniu prądu na całą powierzchnię ciała. Zalecana jest szczególnie w problemach z bezsennością, w nerwicach wegetatywnych oraz przy nadmiernym wyczerpaniu organizmu. Zabiegi przeprowadza się w serii, która obejmuje około 15 powtórzeń wykonywanych z częstotliwością co dwa dni.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Darsonwalizacja miejscowa z kolei wykonywana jest przy użyciu szklanych elektrod wypełnionych gazem szlachetnych (ozonem). Zabieg ten znajduje zastosowanie dolegliwościach takich jak świąd skóry, trądzik pospolity, odmrożenia, skóra tłusta, łojotok, łysienie, łupież. Umieszczony w elektrodzie ozon wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przez co niweluje trądzik oraz zmniejsza łojotok skóry. Prądy d’Arsonvala stosuje się również na włosy. Poprawiają krążenie krwi w skórze pobudzając cebulki do wzrostu.

W gabinetach kosmetycznych najczęściej stosuje się darsonwalizację miejscową. Istotną kwestią przed jej wykonaniem jest jednak przeprowadzenie wywiadu z klientką oraz wykluczenie przeciwwskazań zabiegowych.

Przeciwwskazania

 

Ile kosztuje zabieg darsonwalizacji?

Cena pojedynczego zabiegu samej usługi darsonwalizacji to około 20 zł. Najczęściej jednak jest ona połączona z innymi czynnościami pielęgnacyjnymi skóry.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *