Żeby cera dłużej wyglądała młodo, stosuj krem z filtrem codziennie

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Większość ludzi sięga po kosmetyki z filtrem SPF jedynie latem, wybierając się na plażę czy przed opalaniem. Jeśli jednak chcesz przez wiele lat cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem skóry, musisz korzystać z nich znacznie częściej. Słońce bardzo skutecznie przyspiesza procesy starzenia się skóry, a ma ono z nią kontakt nie tylko podczas wakacji.

Żeby cera dłużej wyglądała młodo, stosuj krem z filtrem codziennie

Słońce to główny czynnik przyspieszający starzenie się skóry!

Starzenie się skóry objawia się utratą elastyczności i wiotkością, szybszym przesuszaniem naskórka, zmarszczkami czy nawet nierównym kolorytem. Nie sposób całkowicie zatrzymać tych procesów, jednak odpowiednia pielęgnacja i ochrona skóry może je skutecznie spowolnić.

Chcesz jak najdłużej cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem swojej skóry? Koniecznie stosuj więc kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym, które ochronią ją przed szkodliwym działaniem promieni UV. To właśnie te promienie zawarte w naturalnym świetle słonecznym są głównym czynnikiem przyspieszającym starzenie się skóry, dodatkowo uwalniającym wolne rodniki i przesuszającym.

Po dobry krem z filtrem do twarzy sięgaj zawsze, kiedy będziesz przebywać na słońcu dłużej niż 15 minut. Specjaliści zalecają stosowanie takich kosmetyków codziennie i to niezależnie od pory roku. Jest to zalecane zarówno dla cery dojrzałej, która szybciej traci nawilżenie i jest wrażliwsza, jak i młodej, by uchronić ją przed utratą dobrej kondycji.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kosmetyki z filtrem SPF do codziennego użytku i pod makijaż

Kremy z filtrem SPF mogą przywodzić na myśl kosmetyki o gęstej i tłustej konsystencji. Trudno byłoby sobie wyobrazić ich codzienne nakładanie na twarz przed makijażem. Takie kremy dobrze sprawdzają się podczas upałów i na mocno nasłonecznionych plażach, jednak nie są dobrym wyborem na co dzień.

Kremy z filtrem do twarzy stosowane pod makijaż mają lekką konsystencję i nie pozostawią na skórze tłustej warstwy. Szybko się wchłaniają, dzięki czemu niemalże od razu po ich nałożeniu skóra jest gotowa na makijaż.

Warto wiedzieć także o tym, że w drogeriach znaleźć można podkłady, kremy kryjące czy nawet pudry z filtrem UV. Wybierając taki kosmetyk, można ograniczyć ilość produktów nakładanych na skórę. Inną propozycją są kremy nawilżające do twarzy z filtrem.

Jaki filtr SPF wybrać i do czego dobierać jego wartość?

Wartość filtra SPF określa poziom ochrony przeciwsłonecznej, czyli dokładnie ilość szkodliwych promieni UV, które jest w stanie zatrzymać filtr. Odpowiedni filtr SPF dobieraj, biorąc pod uwagę ilość słońca na zewnątrz, czas, który na nim spędzisz i wrażliwość własnej skóry.

Najsłabsze filtry obecne w kosmetykach to SPF 6 – ochrona odpowiednia na pochmurne dni i krótkie pobyty na zewnątrz. Nieco mocniejsze filtry SPF 10 lub 20 zapewniają ochronę idealną na co dzień przy przeciętnej pogodzie, krótkich spacerach czy koniecznej do pokonania drodze do pracy. Kosmetyki z filtrem SPF 30 to dobry wybór na słoneczne dni, za to SPF 40 lub 50 – na lato i w mocno nasłonecznionych miejscach.

Pamiętaj, że podczas silnego słońca żaden filtr nie zapewni całkowitej blokady szkodliwych promieni, dlatego stosowanie kremów SPF nie może wydłużać czasu ekspozycji słonecznej. Pomocne dla skóry może być także ponowne nakładanie kosmetyku z filtrem, najlepiej co 2 lub 3 godziny.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *