Kolagen naturalny – jaki wybrać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Intensywność produkcji kolagenu maleje wraz z wiekiem. Efektem tego są zmarszczki, mniejsza elastyczność skóry, a także różnego rodzaju bóle – w tym stawów. Warto więc zadbać, by uzupełnić te niedobory kolagenem naturalnym w formie suplementu lub zewnętrznie, stosując odpowiednie kosmetyki.

Kolagen naturalny - jaki wybrać?

Kolagen to niezwykle ważny budulec naszej skóry oraz wielu innych tkanek. Produkcja kolagenu w organizmie następuje w komórkach skóry właściwej. Białko kolagenowe w młodych latach występuje w naszych organizmach w bardzo dużej ilości. Dzięki temu skóra jest skłonna do szybkiej regeneracji, a jej powierzchnia jest gładka i sprężysta. Niestety, lecz wraz z upływem lat skóra staje się coraz bardziej wiotka. Dzieje się tak, ponieważ włókna kolagenowe zanikają z wiekiem, uaktywniając tym samym procesy starzenia. Na szczęście można temu zapobiec. Stosowanie kolagenu zewnętrznie i wewnętrznie, za pomocą sprawdzonych suplementów to doskonały sposób, by utrzymać skórę w świetnej kondycji. Jak wybrać najlepszy kolagen naturalny?

Jak działa naturalny kolagen i dlaczego warto go stosować?

Naturalny kolagen pozwala przede wszystkim na utrzymanie świetnej kondycji skóry. Stosowany regularnie, pozwala utrzymać jej sprężystość, jędrność i napięcie, dzięki czemu nie poddaje się ona procesom starzenia. Szczegółowe działanie kolagenu zależy przede wszystkim od tego, w jakiej formie go przyjmujemy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kosmetyki z kolagenem poprawiają wygląd i elastyczność skóry. Działają miejscowo. Zawarty w nich kolagen wnika w głąb skóry i znacznie polepsza jej kondycję. Warto uzupełnić swą pielęgnację o takie produkty kosmetyczne już po 25 roku życia, ponieważ to właśnie wtedy włókna kolagenowe zaczynają zanikać.

Kolagen naturalny stosowany w formie suplementu działa natomiast w sposób bardziej kompleksowy. Nie tylko ujędrnia skórę, ale i regeneruje komórki i wspomaga procesy naprawcze w ciele. Regularne stosowanie takich suplementów pozwala zmniejszyć widoczność blizn i polepszyć mobilność stawów.

Kolagen naturalny – jak stosować?

Kolagen naturalny to składnik, który może występować, jako dodatek do kosmetyków, a także jako suplement diety. W sklepie colway-sklep.com znajdziemy go w wielu formach. Możemy wybrać więc kolagen, który będzie najlepiej dopasowany do naszych indywidualnych.

Jeśli chodzi o kosmetyki z kolagenem, najczęściej są to produkty do twarzy. Skoncentrowane działanie miejscowe zapewnia przede wszystkim kolagen w formie serum. Oczywiście taką pielęgnację warto uzupełnić też odpowiednik kremem.

Suplementy z kolagenem dostępne są w różnych formach. Znajdziemy je zarówno w postaci tabletek, jak i płynu. Te drugie zapewniają doskonałą przyswajalność.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *