Jakie zastosowanie może mieć olej arganowy na włosy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Piękne oraz lśniące włosy są marzeniem każdej kobiety. Niestety, przesuszenie pasm i widoczne obniżenie jakości włosa jest problemem, z którym zmaga się coraz większa grupa Pań. Jednym ze sposobów na natychmiastową regenerację kosmyków oraz widoczną poprawę poziomu ich nawilżenia jest olejowanie włosów olejkiem argonowym. To surowiec, którego bogata w witaminy i minerały receptura doskonale wpływa na jakość i wygląd pojedynczego włosa. Jak stosować olejek arganowy na włosy?

Jakie zastosowanie może mieć olej arganowy na włosy?

Co warto wiedzieć o olejowaniu włosów?

Zniszczone oraz widocznie przesuszone włosy są problemem, z którym zmaga się duża część kobiet. Wynika to przede wszystkim z delikatnej budowy włosa oraz jego lokalizacji, przez co pasma każdego dnia narażone są na szkodliwe działanie czynników środowiskowych, a także chemicznych, związanych z ich stylizacją i farbowaniem.

Olejowanie włosów – na czym polega i jaki olej wybrać? To pytanie, które zadaje sobie każda kobieta przed przystąpieniem do wykonania tego zabiegu, którego popularność wciąż wzrasta. Olejowanie włosów jest prostym zabiegiem pielęgnacyjnym, który może być wykonywany samodzielnie w domowym zaciszu. Proces polega na nakładaniu wysokiej jakości olejów dopasowanych do indywidualnych potrzeb na pasma i w niektórych przypadkach skórę głowy, dzięki czemu włosy stają się odżywione, nawilżone, a także widocznie zregenerowane.

Jakie zastosowanie może mieć olej arganowy na włosy?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czym jest olej arganowy?

Olej arganowy jest surowcem o szerokim spektrum działania, dlatego bardzo często wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków do pielęgnacji włosów oraz ciała. To drogocenny olej nazywany płynnym złotem, który pozyskiwany jest z owoców drzewa arganowego, które naturalnie porastają tereny Maroka. Substancja wyróżnia się delikatnym, orzechowym zapachem oraz pomarańczowym wybarwieniem, a właściwości produktu sprawiają, że jest szeroko wykorzystywanym surowcem w branży kosmetycznej.

Za dobroczynny wpływ oleju arganowego na włosy odpowiada głównie jego skład chemiczny. W jego recepturze znajdują się witaminy, zwłaszcza E oraz związki chemiczne, jak glicerydy, a także substancje nawilżające oraz odżywiające włos. Kolaboracja takich składników prowadzi do natychmiastowej regeneracji łodygi włosa, a także lepszego odżywienia i ukrwienia mieszka włosowego.

Jakie zastosowanie może mieć olej arganowy na włosy?

Jakie jest zastosowanie oleju arganowego na włosy?

Olej arganowy jest produktem, który stanowi uniwersalny komponent stosowny do olejowania oraz odżywiania pasm. Olej ma szerokie spektrum działania. Jego główne właściwości dla włosów to:

  • powlekanie włosów ochronnym filmem przez działaniem czynników wewnętrznych,
  • zregenerowanie oraz nawilżenie kosmyków,
  • widoczna poprawa kondycji i wyglądu włosów,
  • wzmocnienie pasm od nasady po końce,
  • silne nawilżenie włosów, dodanie im blasku,
  • wzmocnienie budowy włosa, a także ochrona mieszków przed uszkodzeniem,
  • pozytywny wpływ na skórę głowy: złagodzenie stanów zapalnych, wzmocnienie cebulek, regulowanie pracy gruczołów łojowych.

Olej arganowy jest produktem, który może być stosowany na włosy na wiele sposobów. Olej najczęściej wykorzystywany jest do olejowania pasm, niemniej jednak z powodzeniem może być dodawany do gotowych masek i odżywek na włosy. Produkt może być również traktowany jako wielozadaniowe serum nakładane w celu zabezpieczenia końcówek włosów oraz nakładane na skórę głowy, prowadząc do nawilżenia skalpu.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *