Jakie właściwości ma palma sabałowa?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Palma sabałowa, określana także mianem saw palmetto to roślina o wielu wyjątkowych właściwościach, z którymi naprawdę warto się zapoznać. Co ciekawe, suplementy zawierające w swoim składzie wyciąg z tej dobroczynnej rośliny są w stanie pomóc nie tylko mężczyznom, ale i przedstawicielkom płci pięknej. Zanim jednak sięgniemy po preparat z palmą sabałową, musimy wiedzieć, komu jest on przeciwwskazany. Na szczęście, nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do korzystania z tej rośliny.

Jakie właściwości ma palma sabałowa?

Jakie związki zawiera palma sabałowa?

Saw palmetto jest rośliną bez wątpienia wyjątkową. Swoje dobroczynne właściwości zawdzięcza ona dobroczynnym substancjom, które się w niej znajdują. Mowa tu przede wszystkim o fitosterolach, jak również o garbnikach. W palmie sabałowej nie brakuje także kwasów tłuszczowych oraz węglowodanów. Roślina ta stanowi również całkiem pokaźną skarbnicę flawonoidów, które skutecznie zwalczają szkodliwe wolne rodniki. Są one odpowiedzialne za rozwój wielu mniej i bardziej niebezpiecznych schorzeń. W palmie sabałowej nie brakuje także lipidów, jak również karotenoidów. Wszystkie wymienione wyżej składniki aktywne sprawiają, że palma sabałowa wykazuje naprawdę wszechstronne działanie. Dzięki temu może ona stanowić remedium na wiele różnego rodzaju dolegliwości.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Komu i jak może pomóc palma sabałowa?

Jak już zaznaczono na wstępie, palma sabałowa jest rośliną, która można okazać się przydatna nie tylko mężczyznom, ale również kobietom. Przede wszystkim, ziele to może pomóc panom borykającym się z przerostem gruczołu krokowego. Dzięki palmie można będzie zahamować przerost prostaty, który może wiązać się z wieloma przykrymi dolegliwościami. Roślina ta może także pomóc w zahamowaniu łysienia. Jest to przydatna właściwość zarówno dla mężczyzn, jak i dla przedstawicielek płci pięknej. Co ciekawe, dzięki temu dobroczynnemu zielu można będzie również złagodzić bolesne miesiączki.

Nie da się bowiem ukryć, że bardzo wiele przedstawicielek płci pięknej ma problem z uciążliwymi menstruacjami. Palma sabałowa może również korzystnie wpływać na stan skóry oraz paznokci. Cera zostanie oczyszczona z niedoskonałości, a paznokcie staną się silniejsze i mniej kruche.

Jak stosować palmę sabałową?

Palma sabałowa, aby miała szansę być skuteczna, musi być w odpowiedni sposób stosowana. Wydaje się, że najlepiej będzie zakupić suplement w formie tabletek. Możemy znaleźć go w niemal każdej aptece oraz w niektórych drogeriach. Bardzo ważne jest to, aby stosować taki suplement zgodnie z zaleceniami jego producenta. Znajdziemy je zazwyczaj na opakowaniu bądź w ulotce dołączonej do niego. Liczmy się z tym, że na efekty stosowania ziołowych suplementów trzeba cierpliwie poczekać co najmniej kilka tygodni. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że palma sabałowa nie każdemu jest wskazana.

Nie mogą jej stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Palma sabałowa nie jest także wskazana osobom, które wykazują nadwrażliwość na ten składnik roślinny. Warto zatem obserwować to jak nasz organizm reaguje na palmę.

Artykułsponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *