Jak wybrać tusz do rzęs? Poznaj dostępne rodzaje

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Tusz do rzęs to kosmetyk, dzięki któremu optycznie powiększysz oczy i sprawisz, że Twoje spojrzenie będzie zmysłowe i atrakcyjne. Wybór produktów do stylizacji rzęs jest ogromny. W zależności od potrzeb możesz się zdecydować na mascarę za kilkanaście lub nawet kilkaset złotych. Sprawdź, jakie są rodzaje tuszów do rzęs i jak dokonać właściwego wyboru!

Jak wybrać tusz do rzęs? Poznaj dostępne rodzaje

Jak wybrać tusz do rzęs?

Dobrze dobrany tusz do rzęs idealnie podkreśli kształt oczu i wydobędzie z nich niesamowitą głębię. Ten kosmetyk sprawi, że codzienne wykonywanie makijażu stanie się zdecydowanie prostsze. Zanim zamówisz interesujący Cię produkt, sprawdź, jaki masz rodzaj rzęs. Rzęsy mogą być długie lub krótkie, cienkie lub grube, a także jasne lub ciemne. Cienkie i miękkie rzęsy łatwo poddają się zabiegom pielęgnacyjnym, ale jednocześnie są też podatniejsze na zniszczenie i wypadanie. Natomiast grube i sztywne rzęsy może być Ci ciężko wystylizować, ale za to dobrze znoszą różnego rodzaju eksperymenty i możesz do nich stosować każdego rodzaju kosmetyk.

Kolejnym kryterium wyboru powinien być kolor tuszu do rzęs. Czarna mascara to uniwersalny produkt, który będzie pasował zarówno do mocnego, jak i do lekkiego makijażu. Tusze brązowe i grafitowe nadają spojrzeniu miękkości, a tusze w oryginalnych kolorach to świetna opcja dla osób odważnych, które lubią być w centrum uwagi.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Rodzaje tuszów do rzęs

Kompletując kosmetyki do wykonania codziennego makijażu, warto zdecydować się na co najmniej kilka rodzajów tuszów do rzęs o różnym przeznaczeniu. Wówczas będziesz mogła je stosować zamiennie w zależności od potrzeb. Najpopularniejsze rodzaje tuszów do rzęs, jakie znajdziesz w sklepach to:

  • tusz pogrubiający,
  • tusz podkręcający,
  • tusz przedłużający,
  • tusz ułatwiający rozczesywanie,
  • tusz wodoodporny,
  • tusz hipoalergiczny.

W drogeriach znajdziesz również innowacyjne tusze dwufazowe, które mają podwójną szczoteczkę i składają się z dwóch części. Jak stosować dwufazowy tusz do rzęs? Aby go użyć, musisz najpierw pomalować rzęsy specjalnym bezbarwnym płynem, który je wydłuży, a następnie trzeba pokryć rzęsy czarnym tuszem o płynnej formule. W efekcie Twoje rzęsy będą gęste, wyraźnie przedłużone i doskonale odżywione.

Szczoteczki w mascarach – jaki model wybrać?

Szczoteczki w mascarach znacząco różnią się między sobą kształtem, długością i budową. Prawidłowo dobrana szczoteczka pozwala na uzyskanie spektakularnych rezultatów w postaci idealnie podkreślonych i optycznie pogrubionych rzęs. Szczoteczka o wyglądzie miniaturowego grzebienia doskonale sprawdzi się w przypadku rzęs, które są sklejone i cienkie. Okrągłe i gęste szczoteczki efektownie dodają rzęsom objętości, natomiast modele z włoskami ułożonymi spiralnie powodują, że tusz łatwo rozprowadza się na rzęsach. Mając odpowiednie narzędzie, bez problemu wykonasz modny makijaż na każdą okazję.

Dobry tusz do rzęs powinien być łatwy w aplikacji oraz to ważne, aby zawierał substancje, które wzmocnią rzęsy i skutecznie je odżywią. Taki produkt nie powinien się kruszyć i działać drażniąco na oczy, ponieważ wówczas może wystąpić u Ciebie reakcja uczuleniowa. Pamiętaj również, aby mocno zakręcić pojemniczek z tuszem, żeby kosmetyk nie wysechł i doskonale Ci posłużył przez dłuższy czas.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *