Jak walczyć z nadmierną potliwością i wygrać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wiele osób zmaga się z nadmierną potliwością. O ile samo wydzielanie potu jest zupełnie normalne, tak jego nadmiar już nie. Jeżeli Wasze ubrania są wręcz mokre, a potliwość pojawia się w sytuacjach stresowych, to musicie wiedzieć, że można coś z tym zrobić. Czas poznać sposoby na skuteczną walkę z nadmierną potliwością.

Jak walczyć z nadmierną potliwością i wygrać?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Naturalne sposoby na nadmierną potliwość

Zacznijmy może od naturalnych sposobów na walkę z nadmierną potliwością. Przede wszystkim należy wypróbować napar z rumianku czy kory dębu. Wystarczy tylko dwie łyżki suszu zalać szklanką wrzątku i poczekać aż napar wystygnie. Po tym czasie można przemyć nim pachy. Zioła naprawdę skutecznie regulują pracę gruczołów potowych. Jeżeli często do tego odczuwacie napięcie nerwowe i stres, to spróbujcie każdego dnia wypić napar z melisy czy mięty pieprzowej. Rzeczywiście mają one działanie uspokajające, a do tego ułatwiają zasypianie. Warto także zmienić nawyki żywieniowe i postawić na zdrową i zbilansowaną dietę. Przede wszystkim musi być ona oparta o dania lekkostrawne. Należy zrezygnować nie tylko z produktów fast food, ale też dań garmażeryjnych. Zabronione jest spożywanie pikantnych potraw, a także dużej ilości cebuli czy czosnku, gdyż nasilają one brzydki zapach potu.

Właściwa higiena ma znaczenie

Należy zadbać także o właściwą higienę. Pomyślcie tylko, że małe błędy mogą nasilać problem nadmiernej potliwości. Codzienną higienę należy rozpocząć od zimnego czy chłodnego prysznica. Całkowicie trzeba zrezygnować z ciepłych, długich kąpieli. Miejsce pod pachami należy dokładnie umyć żelem z dodatkiem aloesu, który ma działanie nawilżające, a także antybakteryjne i do tego łagodzi podrażnienia. Po umyciu się, pachy trzeba dokładnie wytrzeć, ale nie do zwykłego ręcznika, lecz ręcznika papierowego. Pamiętajcie jeszcze o regularnym goleniu bądź przynajmniej podcinaniu włosów. Niezbędny jest też dezodorant męski. Powinien on być skuteczny, a zarazem delikatny. Najlepiej wybrać kosmetyk, który w swoim składzie ma tlenek magnezu, czyli magnezję. Ma ona działanie antybakteryjne, a przy tym kilkakrotnie lepiej wchłania pot niż talk. Po nałożeniu antyperspirantu trzeba odczekać około 10 minut, a potem można już się ubrać.

Zabieg na nadmierną potliwość

Można też spróbować zabiegu na nadmierną potliwość. Jest on wykonywany przy użyciu toksyny botulinowej. Celem leczenia jest zablokowanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe. A dzięki temu dochodzi do ograniczenia potliwości. Zabiegi trzeba powtarzać przynajmniej kilkukrotnie, ale z drugiej strony efekty mogą utrzymywać się nawet przez rok czasu. Oczywiście przed zabiegiem odbywa się wywiad medyczny. Lekarz poinformuje was o możliwych powikłaniach czy też o przeciwskazaniach, którymi są choćby ciąża czy zażywania niektórych leków. Następnie dobiera on dawkę toksyny botulinowej, która zostaje wprowadzona za pomocą mikroigły do mięśni znajdujących się pod skórą. Sam zabieg jest bezbolesny. Może pojawić się mały dyskomfort podczas podawania znieczulenia miejscowego. Zabieg trwa około 15 minut. Bezpośrednio po nim pacjent może udać się do domu. Dwie doby po zabiegu trzeba ograniczyć aktywność fizyczną. Nie można także spożywać alkoholu. A przez dwa tygodnie po zabiegu nie można korzystać z solarium czy sauny, a nawet pływać basenie. W miejscu zabiegu może pojawić się obrzęk, który najczęściej ustępuje po kilku godzinach.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *