Jak stres wpływa na dobrostan cery?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Problemy skórne dotyczą bardzo wielu osób – nie tylko nastolatków. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Jak uchronić się przed problemami dermatologicznymi, które negatywnie wpływają na samopoczucie, pewność siebie i prezencję?

Jak stres wpływa na dobrostan cery?

Czynników wywołujących trądzik jest wiele. Jeden z nich to stres. Może być to zarówno ekspozycja na jego długotrwałe działanie, jak i krótkie, za to bardzo intensywne przeżycia wywołujące napięcie. W połączeniu z niewłaściwą dietą, zbyt małą ilością snu i regeneracji może potęgować problemy natury dermatologicznej.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Stres w codziennym życiu a problemy dermatologiczne – jaki jest pomiędzy nimi związek?

Stres obecny w codziennym życiu na każdym kroku jest często lekceważonym czynnikiem pogarszania się stanu skóry. Tymczasem należy do jednego z istotniejszych bodźców, które przekładają się na dobrostan cery. Większość Polaków żyje w warunkach, które można uznać za stresogenne. Nie dziwi zatem fakt, że naukowcy wymieniają stres jako prawdziwą plagę i przyczynę wielu chorób, nie tylko o podłożu dermatologicznym, ale także onkologicznym czy dietetycznym. Utrzymujący się długo stres jest odpowiedzialny za produkcję kortyzolu oraz osłabienie mechanizmów dbających o dobrostan cery. Wygląd skóry ma z perspektywy przetrwania organizmu drugorzędne znaczenie. Nie ma zatem się co dziwić, że wybiera on najpierw pracę kluczowych narządów kosztem pogorszenia się stanu skóry, włosów czy paznokci.

Kortyzol a problemy skórne

Wzrost poziomu kortyzolu we krwi osłabia prawidłowe działanie bardzo ważnych substancji, odpowiedzialnych za jędrność, regenerację i zdrowy wygląd cery. W organizmie gorzej funkcjonują kolagen i elastyna. Taki stan rzeczy przekłada się na bladość skóry czy jej miejscowe zaczerwienienie, ale też na osłabienie układu immunologicznego i zdolności naskórka do ochrony przed przenikaniem w głąb chorobotwórczych bakterii i wirusów. Stąd też pojawiają się wypryski, egzemy czy trądzik. Zestresowany organizm produkuje więcej łoju, który zapycha pory, co jest krótką drogą do pojawienia się wyżej wymienionych zmian dermatologicznych. Objawy napięcia psychicznego w postaci intensywnego pocenia się przyczyniają się natomiast do utraty wody, a tym samym do przesuszenia naskórka. W tak niekorzystnych warunkach dla funkcjonowania organizmu wszelkiego typu zmiany skórne goją się wolniej. Ciało też przeprowadza w sposób spowolniony procesy odnowy komórkowej.

Pramolan – rozwiązanie dla osób nadwrażliwych

Osoby, które zmagają się z lękiem uogólnionym i mają tendencje do wiecznego zamartwiania się, mogą znaleźć ukojenie. Branża farmakologiczna opracowała lek o nazwie Pramolan. Jest on dostępny wyłącznie na receptę. Produkt jest przeznaczony zwłaszcza dla tych osób, które objawy niepokoju, lęku i stresu odczuwają na co dzień. Stany te przekładają się w ich przypadku na objawy somatyczne, na przykład ze strony układu pokarmowego. Przed rozpoczęciem kuracji należy dokładnie zapoznać się ze wskazaniami i przeciwwskazaniami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *