Jak skutecznie schudnąć z brzucha?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Szczuplejszy brzuch to nie tylko lepsze samopoczucie i wygląd, lecz również mniejsze ryzyko przewlekłych chorób. Nie jest łatwo spalić zbędny tłuszczyk, który odkładał się przez dłuższy czas, lecz warto podjąć wyzwanie. Konieczne będą ćwiczenia fizyczne oraz zmiana diety. Sprawdź, jak zredukować tłuszcz w okolicy brzucha.

Jak skutecznie schudnąć z brzucha?

Jeśli przeszkadzają Ci dodatkowe centymetry w talii, spróbuj je wyeliminować. Na nadprogramowy tłuszcz pracuje się zwykle kilka lat, więc pozbycie się go również może zająć trochę czasu. Warto jednak popracować nad sylwetką. Jeśli zaczniesz systematyczne ćwiczenia na brzuch, już po dwóch tygodniach poczujesz różnicę. Pozbędziesz się uczucia pełności, zniwelujesz różne dolegliwości trawienne, poczujesz się lepiej. Aby schudnąć z brzucha, oprócz aktywności fizycznej niezbędna jest zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. Posiłki muszą być lekkostrawne i regularne. Więcej o ćwiczeniach i diecie w dalszej części artykułu.

Ile wynosi prawidłowy obwód brzucha?

Aby sprawdzić, ile prawidłowo powinien wynosić nasz obwód brzucha, trzeba użyć współczynnika WHR, który określa stosunek obwodu talii do obwodu bioder. WHR oblicza się dzieląc obwód talii przez obwód bioder. Dla kobiet współczynnik ten powinien wynosić poniżej 0,8. U mężczyzn natomiast prawidłowe WHR wynosi niewiele mniej niż 1.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czy mamy otyłość brzuszną, możemy też sprawdzić w prostszy sposób, mierząc tylko obwód talii. U kobiet powinien on być mniejszy niż 85 cm, a u mężczyzn nie powinien przekraczać 102 cm.
Warto też określić swoje BMI, czyli iloraz masy ciała w kilogramach i wzrostu w metrach podniesiony do kwadratu. Prawidłowe BMI można sprawdzić używając np. kalkulatorów internetowych.

Co sprzyja odkładaniu się tłuszczu na brzuchu?

Zbyt wiele tłuszczu w talii to zazwyczaj skutek niewłaściwej diety, bogatej w węglowodany, cukry i tłuszcze trans. Często w jadłospisie brakuje substancji odżywczych, jak białko, witaminy, minerały. Odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha może być też skutkiem życia w stresie, zaburzeń hormonalnych lub innych schorzeń.

Zasady treningu mięśni brzucha

Mięśnie brzucha w zasadzie cały czas pracują, nawet podczas spaceru czy biegania. Istotną rolę wspomagającą pełnią podczas wykonywania różnych ćwiczeń, jak na przykład przysiady, wiosłowanie itp. Każda dyscyplina sportu i każda aktywność angażuje mięśnie brzucha, jednak specjalne ćwiczenia tylko na tę partię ciała pozwalają ją wymodelować. Intensywny trening mięśni brzucha najlepiej wykonywać co drugi dzień. Można wówczas spodziewać się szybkich efektów.

Jaką dietę zastosować, by schudnąć z brzucha?

Dieta na płaski brzuch oparta jest na produktach lekkostrawnych, bogatych w błonnik i białko, które na długo zapewniają uczucie sytości. Jeść należy dużo owoców i warzyw, również rośliny strączkowe, a także produkty pełnoziarniste i wysokobiałkowe. Wyeliminować trzeba tłuszcz zwierzęcy, zastąpić go olejami roślinnymi, oraz zadbać o obecność w jadłospisie kwasów tłuszczowych Omega-3. Należy wybierać chudy nabiał, oraz zrezygnować ze słodyczy i mocno słonych potraw.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *