Jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja skóry przy zmianie pampersów dla dorosłych?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Technika zakładania pieluchomajtek i pampersów dla dorosłych nie należy do prostych. Ściągnięcie zabrudzonej, a następnie nałożenie czystej pieluchy powinna łączyć prawidłowa pielęgnacja okolic pośladków. Dzięki temu można uniknąć podrażnień czy wyprysków powstających przez regularne noszenie majtek absorbujących mocz. W jaki sposób dbać o skórę podczas noszenia pampersów dla dorosłych? Jakie środki pomocnicze przygotować? Jak często zmieniać pampersy dla dorosłych?

Jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja skóry przy zmianie pampersów dla dorosłych?

Co pomoże przy zmianie pampersa dla dorosłego?

Przed przystąpieniem do wykonywania czynności wymiany wyrobów chłonnych, warto przygotować wszystkie niezbędne akcesoria przy zmianie pieluchomajtek i umieścić je w pobliżu. Są to:

  • przeznaczone do nałożenia na chorego czyste produkty higieniczne, czyli pieluchomajtki z rzepami i pampersy dla dorosłych,
  • specjalistyczne kosmetyki pielęgnacyjne — kremy ochronne, balsamy nawilżające,
  • dodatkowa ochrona, np. podkłady na łóżko,
  • akcesoria do mycia — szampony i pianki myjące, chusteczki oczyszczające.

Jak często zmieniać pampersy dla dorosłych?

Nie ma idealnych wytycznych do częstości zmiany pampersów dla dorosłych — są to produkty o wysokiej jakości i chłonności. Te cechy sprawiają, że w bardzo szybkim tempie absorbują wilgoć, a co za tym idzie, przeciekający mocz. Często wyroby te zaopatrzone są w systemy pochłaniające nieprzyjemny zapach. Jednak nie powinno się bardzo długo nosić tej samej pieluchy, jej zabrudzenia stanowią rezerwuar groźnych bakterii. Najlepszy sposób na zmianę pampersów dla dorosłych to zadanie podobnego pytania pacjentowi. Jeżeli jednak chory nie zna odpowiedniego momentu na zmianę pieluchy, opiekun powinien sam to sprawdzić.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Właściwa pielęgnacja skóry podczas zmiany pampersów dla dorosłych

Istotnym elementem składającym się na zapobieganie odparzeniom po pampersie dla dorosłego to ich właściwy sposób dopasowania. Za ciasna pielucha powoduje podrażnienia i przewlekłe stany zapalne pod materiałem, dlatego lepiej tego unikać. Zawsze trzeba dobierać produkt chłonny pod względem stopnia zaawansowania nietrzymania moczu.

Produkty do mycia i pielęgnacji ciała podczas zmiany pieluchomajtek umożliwiają sprawną opiekę nad leżącymi pacjentami. Takie osoby nie wstaną same, aby wziąć prysznic, dlatego konieczne jest umycie chorego w łóżku. Preparaty czy chusteczki oczyszczające zadbają o lepszą higienę na obszarach ciała pokrytego pieluchą. Mają działanie ochronne oraz nawilżające, szczególnie dbając o wrażliwą skórę narażoną na działanie moczu.

Przed nałożeniem pampersów dla dorosłych skórę powinno się nasmarować balsamem o właściwościach nawilżających i ochronnych, z dodatkiem witamin oraz olejków pielęgnacyjnych. Zawsze warto sięgać po wyroby przebadane dermatologicznie pod kątem tworzenia potencjalnych podrażnień. To samo dotyczy zakupu pampersów dla dorosłych — zawsze lepiej sięgać po produkty higieniczne wysokiej jakości, dla bezpieczeństwa.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *