Irygator do zębów – jaki wybrać? TOP 3 najlepsze irygatory stomatologiczne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Szczotkujesz swoje zęby często i dokładnie, a do tego regularnie stosujesz płyny do płukania jamy ustnej? Mimo wszystko może okazać się, że to za mało, aby zadbać o kompleksową higienę jamy ustnej. Zwróć szczególną uwagę na swoje przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się spore ilości płytki nazębnej, kamienia nazębnego, osadów i resztek pożywienia. Aby je wyczyścić, użyj bezpiecznego urządzenia, a mianowicie irygatora do zębów. Przeczytaj artykuł, a poznasz TOP 3 najlepszych irygatorów stomatologicznych dostępnych na rynku.

Irygator do zębów – jaki wybrać? TOP 3 najlepsze irygatory stomatologiczne

Irygator do zębów to urządzenie stworzone do higieny jamy ustnej, a konkretniej – do oczyszczania trudno dostępnych miejsc, np. przestrzeni międzyzębowych czy kieszonek dziąsłowych. Jest świetną alternatywą dla nici dentystycznych i wykałaczek, gdyż w swojej pracy korzysta ze strumienia wodnego, który wydobywa się pod ciśnieniem poprzez miniaturową pompę, dzięki czemu nie podrażnia dziąseł.

Jak działa irygator do zębów?

Irygatory posiadają zazwyczaj możliwość mieszania wody z powietrzem, a niektóre z nich wytwarzają pulsujący strumień. Powstające drobne pęcherzyki połączone z wodą docierają do ciasnych przestrzeni, zwalczając bakterie beztlenowe. Irygatory do zębów dzielimy na stacjonarne i mobilne, czyli bezprzewodowe, które wyróżniają się mniejszym zbiornikiem na wodę czy mniejszym zakresem ciśnienia wody do wyboru.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jaki irygator do zębów wybrać?

Na to to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko bowiem zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań, a także od zasobności naszego portfela. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, czy potrzebujemy irygatora stacjonarnego, czy może mobilnego. Wszystkie opisane poniżej irygatory do zębów bardzo skutecznie oczyszczą trudno dostępne miejsca w Twojej jamie ustnej z płytki nazębnej i resztek pokarmowych, a dodatkowo zadbają o zdrowie dziąseł.

Irygator do zębów – jaki wybrać? TOP 3 najlepsze irygatory stomatologiczne

TOP 3 najlepsze irygatory stomatologiczne

Jeśli szukasz irygatora do zębów, który sprawdzi się poza domem, postaw na urządzenie bezprzewodowe lub. Jednym z nich jest model Smilesonic H2O, który oferuje pracę w pięciu różnych trybach (soft, medium strong, pulse i DIY) o ciśnieniu od 0,5 do 7,6 bara. Został wyposażony w dość duży zbiornik na wodę, który pomieści aż 300 ml płynu, dzięki czemu nie wymaga uzupełniania podczas irygacji. Dodatkowo w zestawie znajdziemy aż pięć dysz wymiennych o różnych właściwościach. Za irygator dentystyczny Smilesonic H2O, który dostępny jest w czterech kolorach, zapłacisz 249 złotych.

A może potrzebujesz irygatora do użytku w domu? Wówczas sprawdź właściwości urządzenia Waterpik WP-100 E Ultra. To irygator do zębów stacjonarny z dziesięciostopniową skalą regulacji ciśnienia (0,62-6,2 bara), wyposażony w zbiornik o pojemności aż 600 ml. Badania wykazują, że jest on skuteczniejszy aż o 93% od nici dentystycznej, a po miesiącu jego stosowania dolegliwości dziąseł w postaci ich krwawienia i zapalenia zostają zredukowane o 40%, a w niektórych przypadkach nawet o 90%. Urządzenie doskonale czyści przestrzenie międzyzębowe przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa dziąseł, a woda podawana jest w sposób pulsacyjny. Irygator Waterpik WP-100 świetnie sprawdzi się u początkujących użytkowników, a zapłacisz za niego około 300 złotych. W zestawie z nim obecnych jest aż siedem końcówek o różnym przeznaczeniu!

Trzeci irygator do zębów w naszym zestawieniu to bezprzewodowy Panasonic EW 1211. Zapłacimy za niego jedynie około 200 złotych, a mimo tego możemy liczyć na dobrą jakość czyszczenia oraz możliwość dopasowania sposobu pracy do własnych oczekiwań. Przyrząd zapewnia dwa rodzaje strumienia wodnego: prosty i skupiony, który przeznaczony jest do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, a także lekko napowietrzony, który sprawdzi się w pielęgnacji kieszonek dziąsłowych. Irygator Panasonic EW 1211 gwarantuje pracę z maksymalnym ciśnieniem do 5,9 bara. Do zestawu dołączono dwie klasyczne dysze.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *