Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale również i mężczyzn. Nie ma się czemu dziwić, jest to zabieg, który pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Jeśli nie lubimy klasycznej formy depilacji, to może być to dla nas dobre rozwiązanie.

Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Ten zabieg może pomóc nam w walce z niechcianym owłosieniem. Przy czym nie mamy na myśli jedynie włosów na nogach. Wiele osób decyduje się na ostateczne rozprawienie się z włoskami w widocznych miejscach, na przykład na twarzy. Depilacja laserowa Kraków to znakomite rozwiązanie dla ludzi, którzy mają dość powtarzającej się walki o gładką skórę.

Na czym polega depilacja laserowa?

Jak sama nazwa wskazuje, w zabiegu główną rolę odgrywa laser. Działa on na cebulkę włosa, parząc ją i uszkadzając rejon, gdzie znajdują się macierzyste komórki włosa. Co naturalnie nie oznacza, że w przypadku jasnego owłosienia zabieg zakończy się niepowodzeniem. Po prostu możemy potrzebować większej ilości wizyt, aby całkowicie uporać się z naszym problemem.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak przygotować się do zabiegu?

Na samym początku musimy odbyć konsultację ze specjalistą. To bardzo ważne, aby rozumieć, na czym polega cały proces i móc się do niego dobrze przygotować. Musimy również wiedzieć, jakie istnieją przeciwskazania. Kosmetolog musi także sprawdzić w ramach testu, jak nasza skóra reaguje na laser. Wszystko po to, aby zapewnić nam pełne bezpieczeństwo.

Warto mieć również na uwadze to, że podczas zabiegu możemy czuć mrowienie na ciele oraz lekkie ukłucia. U bardziej wrażliwych osób może pojawić się delikatny ból. Jeśli chodzi o czas trwania zabiegu, to wszystko zależy od tego, jak dużą część ciała chcemy wydepilować. Mniejsze obszary to przeważnie kwestia kilkunastu do dwudziestu minut. Jednak w przypadku bardziej rozległych miejsc będzie to czasem nawet godzina.

Co również istotne, przed depilacją musimy zgolić włosy w miejscu, które ma być naświetlane. Nie możemy również opalać się na miesiąc przed zabiegiem. Nasza skóra nie może być też podrażniona, ponieważ uniemożliwiłoby to skuteczne przeprowadzenie depilacji laserowej. O wszystkich istotnych rzeczach poinformuje nas kosmetolog podczas konsultacji.

Zabiegi nie tylko dla kobiet

Kiedyś tego typu zabiegi kojarzyły się jedynie z kobietami. To właśnie panie chętniej decydowały się na laserowe usuwanie włosów. Czasy się jednak zmieniają i dziś również panowie pozbywają się w ten sposób owłosienia, które im przeszkadza. Nie ma się tutaj czemu dziwić, niektórzy mężczyźni często narzekają na ilość włosów na ciele, które posiadają. Cykliczne golenie ich bywa nużące, szczególnie jeśli te rosną w trudno dostępnych miejscach. Dlatego też dla nich depilacja laserowa jest rozwiązaniem, które pozwala pozbyć się problemu na dobre. I bardzo dobrze cieszy nas to, że dziś takie zabiegi są łatwo dostępne a mężczyźni się do nich przekonali.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *