Co zrobić, gdy mamy zapalenie zatok?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zapalenie zatok bywa bardzo uciążliwe. Niestety, może przytrafić nam się nawet wiosną. Przeważnie jesteśmy w stanie poradzić z nim sobie domowymi sposobami, jednak zdarzają się sytuacje, gdy nieodzowne będzie skontaktowanie się z lekarzem i stosowanie leków.

Co zrobić, gdy mamy zapalenie zatok?

Co mogło doprowadzić do zapalenia zatok?

Zapalenie zatok często może towarzyszyć grypie. Zdarza się jednak, że powód jest zupełnie inny. Czasem bywa on naprawdę prozaiczny. Zbyt silnie dmuchająca w nas klimatyzacja, wyjście z domu z mokrymi włosami, ubieranie się nieadekwatnie do pogody, a nawet wdychanie suchego powietrza. Jak widać nie potrzeba wiele, aby nabawić się czegoś takiego nabawić.

W takiej sytuacji często jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Jednak musimy uważać, ponieważ przewlekły ból zatok może być niebezpieczny. Dlatego jeśli standardowe metody zawiodą, koniecznie skorzystajmy z pomocy lekarza. Przepisze nam on leki, które powinny pomóc. Dzięki nim nie będziemy się tak długo męczyć z chorobą.

Pamiętaj, że e recepta dostępna jest również w internecie. Nie musimy udawać się do lekarza. Jeśli jednak uznamy, że nasze objawy są poważne, wówczas koniecznie udajmy się do specjalisty! Być może dolega nam nie tylko zapalenie zatok.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Domowe sposoby na leczenie zapalenia zatok

Istnieje kilka sprawdzonych metod, które powinny nam pomóc w przypadku zapalenia zatok. Jedną z najbardziej skutecznych jest inhalacja. Sięgnijmy po miskę i napełnijmy ją gorącą wodą. Dodajmy do niej soli kuchennej lub rumianek albo miętę. Teraz nakryjmy głowę ręcznikiem i wdychajmy opary. W ten sposób nasze drogi oddechowe powinny się udrożnić. A chyba każdy z nas wie, jak irytujący bywa zatkany nos i konieczność nabierania powietrza ustami. Niestety, inhalacja pomaga jedynie na jakiś czas. Z tego powodu stosujmy ją każdego dnia, dopóki nasze objawy całkowicie nie ustąpią.

W trakcie choroby musimy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Picie dużych ilości wody może sprawić, że katar w naszym nosie będzie rzadszy, dzięki czemu łatwiej się go pozbędziemy. Nasz organizm jest osłabiony, dlatego powinniśmy wesprzeć go w walce z chorobą. Absolutnie nie sięgajmy w tym czasie po alkohol, najlepiej tymczasowo zrezygnujmy też z kofeiny. Warto za to pić dużo herbaty. Dodawajmy do niej imbiru oraz goździków – dzięki nim nasze drogi oddechowe powinny działać sprawniej.

Jeśli dokucza nam katar, to pewnie po jakimś czasie nasz nos jest już mocno podrażniony od ciągłego wycierania. W takiej sytuacji warto pomyśleć o stosowaniu kropli. Dzięki nim podrażnienia powinny ustąpić, a do tego katar będzie rzadszy, a więc prostszy do usunięcia z nosa.

Pomocne bywają też ciepłe okłady, szczególnie w sytuacji, gdy zmagamy się z uporczywym bólem zatok. Namoczmy gorącą wodą ręcznik, a następnie przyłóżmy go do bolącego miejsca. Co jakiś czas namaczajmy go ponownie, aby podtrzymać ciepło. W ten sposób ból powinien po jakimś czasie zelżeć.

Więcej na temat zapalenia zatok przeczytasz tutaj: https://www.erecept.pl/dolegliwosc/14-zapalenie-zatok.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *