Manicure żelowy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Manicure żelowy to zdecydowanie najbardziej popularna metoda przedłużania i zdobienia paznokci. Idealnie sprawdzi się u osób zabieganych, niemających czasu co kilka dni odświeżać stylizacji paznokci oraz dla tych, które chcą cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas. Jedną z ważniejszych zalet takiego manicure jest bowiem trwałość.

Manicure żelowy

Manicure żelowy – na czym polega?

Manicure żelowy to nic innego jak malowanie i zdobienie paznokci lakierami żelowymi, które po nałożeniu wymagają utwardzenia. Paznokcie można pomalować zgodnie z preferencjami i życzeniami klientki. Najczęściej Panie decydują się na malowanie naturalnej płytki paznokcia, jednak równie popularne jest przedłużanie płytki paznokcia za pomocą żeli. Celem przedłużania paznokci kosmetyczka wykorzystuje specjalne szablony lub tipsy, które nadają im kształt. Metoda zwana jest również światłoczułą, ponieważ lakier żelowy po nałożeniu utwardza się przy pomocy światła UV.

Zalety manicure żelowego

Do największych zalet manicure żelowego można zaliczyć:

  • estetyczny efekt – z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Paznokcie można pomalować na naturalne, delikatne kolory, jak również można zdecydować się na wymyślne zdobienia. Lakier żelowy nie odpryskuje, przez co nie musimy martwić się o stan naszych paznokci po kilku dniach;
  • trwałość – efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni, pomimo wykonywania domowych czynności;
  • różnorodność – wybór koloru lakieru czy zdobień jest obecnie tak ogromny, że co miesiąc można się decydować na inną barwę czy wzór paznokci. Dodatkowo za pomocą żelu możemy dowolnie formować kształt paznokcia;
  • oszczędność czasu – samo wykonywanie manicure żelowego trwa dłużej niż malowanie paznokci zwykłym lakierem w warunkach domowych. Jednak efekt utrzymuje się znacznie dłużej, przez co nie musimy myśleć o stylizacji paznokci nawet do miesiąca czasu.

Dobrze wykonany manicure żelowy charakteryzuje się dużą trwałością. Można z nim wykonywać wszelkie czynności domowe bez obaw o odprysk lakieru. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które zarówno pracują zawodowo, jak i zajmują się domem. Nie mają one czasu na regularne, samodzielne malowanie paznokci zwykłymi lakierami, które trzeba odświeżać co 2-3 dni, a manicure żelowy zapewni im estetykę paznokci przez dłuższy czas. Na manicure żelowy powinna zdecydować się każda kobieta, która chce cieszyć się pięknymi paznokciami.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wady manicure żelowego

Wprawdzie żele cechuje trwałość, to jednak należy mieć na uwadze, że wykazują one minimalną elastyczność. Odpowiednio pielęgnowane są w stanie wytrzymać kilka tygodni, ale nie są odporne na odkształcanie – są podatne na pęknięcia i uszkodzenia, np. podczas wykonywania intensywnych prac ogrodniczych. Za kolejną wadę wiele osób uznaje czasochłonność wykonania, ponieważ w zależności od wzoru aplikacja może trwać nawet do 2 godzin.

Czy manicure żelowy jest bezpieczny?

Kobiety często zastanawiają się, czy manicure żelowy jest bezpieczny – mają tu na myśli zarówno wpływ lakieru na płytkę paznokci, jak również wpływ światła UV na tkanki. Uspokajamy, prawidłowo aplikowane i zdejmowane żele są zupełnie bezpieczne.

Lakier żelowy nie niszczy paznokci. Największym zagrożeniem jest nieumiejętne jego zdejmowanie – piłowanie, odrywanie czy podważanie celem zdjęcia lakieru. To szybki sposób do mechanicznego uszkodzenia paznokci, które stają się dużo słabsze. Celem zdjęcia lakieru żelowego należy udać się ponownie do kosmetyczki, która użyje do tego specjalnych środków. Następnie, po wyrażeniu chęci przez klientkę, nałoży inny wzór czy kolor żelu. Celem zachowania zdrowych paznokci, po każdym procesie usuwania żeli dobrze jest użyć pielęgnacyjnego olejku. Ma on za zadanie ożywić płytki, wzmocnić je, naprawić ewentualne uszkodzenia i pobudzić ich wzrost.

Wykonano również szereg badań odnośnie szkodliwości światła UV pochodzącego z lamp do utwardzania lakierów. Bezspornie udowodniono, że wykonywanie manicure nie jest szkodliwe. Niemożliwe jest bowiem przekroczenie dopuszczalnej dziennej dawki promieniowania przy korzystaniu z tych urządzeń. Kontakt ze skórą jest zbyt krótki, aby mógł wyrządzić szkody, a manicure robimy raz na jakiś czas, a nie codziennie. Nie ma więc żadnych argumentów przemawiających za szkodliwością wykonywania manicure żelowego.

Manicure żelowy – przeciwwskazania

Manicure żelowy nie może być wykonany u każdej kobiety. Głównymi przeciwwskazaniami są:

  • wirusowe i zakaźne choroby skóry;
  • alergie na preparaty kosmetyczne stosowane do wykonywania manicure;
  • stany ropne dłoni;
  • grzybica paznokci.

W razie wątpliwości co do stanu zdrowia klientki kosmetyczka ma prawo odmówić wykonania zabiegu. Kieruje się ona względem bezpieczeństwa swojego, klientki oraz wszystkich innych klientów, którzy będą przyjmowani.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Sobolewska E., Godlewska R., Michalski J., Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Dłonie i paznokcie, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
  2. Kołodziejczak A., Kosmetologia, tom 1, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
  3. Górska A., Graboś A., Kozar D., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *