Fotoodmładzanie

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Fotoodmładzanie to innowacyjny zabieg redukujący objawy upływającego czasu. Należy podkreślić, że tego procesu nie da się powstrzymać, ponieważ stanowi nieodłączny element fizjologii człowieka. Mimo to istnieją nowoczesne metody skutecznego spowolnienia starzenia się skóry.

Fotoodmładzanie - na czym polega?

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie to nie tylko innowacyjny zabieg poprawiający zewnętrzny wygląd skóry, ale także jest dla niej pewnego rodzaju terapią. Przywraca bowiem jej zdrowy wygląd, redukuje zmarszczki i oznaki zmęczenia, a także korzystnie wpływa na poprawę kolorytu skóry.

Fotoodmładzanie – na czym polega?

To nowoczesna technologia zaliczana jest zarówno do zabiegów dermatologicznych jak i tych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Światło emitowane przez głowicę dociera do powierzchni skóry przekształcając się w energię cieplną. W naturalny sposób pobudza fibroblasty (komórki skóry odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry) do ich produkcji. Dzięki temu zyskuje się nowo wytworzony kolagen i elastynę. Zmarszczki zostają spłycone, skóra zyskuje zdrowy koloryt, a jej struktura staje się bardziej zagęszczona. Ponadto odczuwalne lepsze napięcie cery.

Dużym plusem zabiegu jest fakt, że wykonywany jest w około 20-25 minut. W trakcie jego trwania odczuwalne jest przyjemne ciepło oraz delikatne szczypanie, którego intensywność zależy od zaawansowania zmian na skórze np. głębokości zmarszczek.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Uwarunkowane jest to przede wszystkim rodzajem cery oraz intensywnością jaką zastosowano w czasie terapii. Rumień twarzy utrzymuje się do kilku lub kilkunastu minut. Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż, jednak tuż przed nim warto zaaplikować krem przeciwsłoneczny. Wieczorem, w dniu zabiegu zaleca się nałożenie maski algowej, która nawilży skórę, złagodzi oraz zwiększy efekt napięcia.

Fotoodmładzanie – jak często wykonywać?

Zabiegi fotoodmładzania można wykonywać zarówno na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach. Pierwsze efekty zauważa się po około 2-3 zabiegach. Aby zobaczyć całkowity rezultat należy wykonać serię, która obejmuje 7-12 zabiegów wykonywanych w odstępach od 2 tygodni do miesiąca czasu.

Przydatne wskazówki

Istotne jest, aby w trakcie trwania serii fotoodmładzania nie podejmować wykonywania takich zabiegów jak:

 • chemiczne i mechaniczne złuszczania naskórka w gabinecie kosmetycznym;
 • inne zabiegi wykorzystujące intensywnie światło pulsujące;
 • należy unikać wizyt w solarium;
 • nie pić ziół fotouczulających;
 • nie wystawiać skóry na intensywne działanie promieni słonecznych.

Wskazania

 • zmarszczki;
 • utrata jędrności i elastyczności;
 • skóra zmęczona;
 • cera palacza.

Przeciwwskazania

Podsumowanie

Fotoodmładzanie jest innowacyjną i bezinwazyjną terapią odnowy skóry. Jest idealnym zabiegiem polecanym każdej skórze, jednak najczęściej osobom, które zauważają pierwsze oznaki jej starzenia. Zabieg trwa stosunkowo szybko, co stanowi jego dodatkową zaletę. Można go wykonać w każdym momencie dnia bez negatywnych skutków takich jak obrzęk czy podrażnienia skóry.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 odpowiedzi

 1. Jak na razie nie mam jeszcze takich problemów ze skórą, aby wymagała fotoodmładzania. Nie mniej jednak przydatny post.

 2. Czasem naprawdę jestem pod wrażeniem jak technologie idzie do przodu a nasze życie się zmienia. Niemniej, ważne, żebypamiętac, że rozwój zawsze ma swoje plusy i minusy

 3. Wykonałam całą serię zabiegów fotoodmładzania i jestem bardzo zadowolona. Robiłam je w salonie w Rzeszowie i mogę polecić ze względu na wysoki komfort wizyt. Efekt jest bardzo naturalny, a na tym zależało mi najbardziej. Cera prezentuje się dużo młodziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *