Woda klonowa – właściwości pielęgnacyjne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Woda klonowa od pewnego czasu uważana jest za konkurentkę wody kokosowej. Wysoka zawartość występujących w niej elektrolitów sprawia, że wykazuje silne właściwości nawadniające. Należy podkreślić, że bardzo skutecznie gasi również pragnienie.

Woda klonowa – właściwości pielęgnacyjne

Woda klonowa

Woda klonowa pozyskiwana jest z drzew klonu porą wczesnowiosenną. Jej zbiór rozpoczyna się jeszcze gdy leży śnieg, ale czuć już zbliżającą się wiosnę. W tym czasie sok z drzewa klonu jest najbardziej wartościowy. Wszystko dlatego, że przebywał on przez całą zimę w drzewie, przez co nasycił się cennymi witaminami i mikroelementami. Warto zaznaczyć, że woda klonowa jest przejrzystym, delikatnie słodkim w smaku, a przez to nieco lepkim płynem.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak powstaje woda klonowa?

Woda klonowa pozyskiwana jest z drzew klonowych rosnących w lasach Quebec w Kanadzie. Warto zaznaczyć, że są to miejsca pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, pestycydów i sztucznych nawozów. Cenną informacją jest również to, że ilość wody pozyskiwanej z drzewa to taka, która nie zakłóca jego dalszego rozwoju. W związku z tym cały proces odbywa się z pełnym bezpieczeństwem dla środowiska. Aby woda klonowa zatrzymała w sobie pełny smak oraz aromat, po jej zebraniu pakowana jest do niewielkich rozmiarów buteleczek w czasie 48 godzin. Nie jest ona rozcieńczana, ani pasteryzowana. Jedyne zabiegi jakie są na wykonywane to filtracja oraz sterylizacja w celu zapewnienia wysokiej jakości produktu.

Woda klonowa – właściwości

Woda klonowa wykazuje podobne właściwości do wody kokosowej. Według producentów zawiera ona 46 – 50 niezbędnych składników odżywczych (witamin, minerałów, aminokwasów, kwasów organicznych oraz polifenoli). Zaliczają się do nich między innymi witaminy z grupy B, magnez, żelazo, wapń, fosfor, potas, cynk. Dodatkowo należy wspomnieć, że woda klonowa jest niskokaloryczna, pomaga obniżyć ciśnienie krwi, a także reguluje poziom cukru w organizmie.

Dodatkowo obecność manganu sprawia, że woda klonowa skutecznie nawilża organizm, wpływając tym na wygląd skóry, jednocześnie odejmując jej lat. Występujący w niej cynk niweluje stany zapalne skóry, łagodząc objawy trądziku pospolitego. Cenne dla skóry są również polifenole, które zaliczane są do grupy przeciwutleniaczy. Ich zadaniem jest redukcja z organizmu wolnych rodników, co przekłada się na spowalnianie procesów starzenia skóry. Witaminy z grupy B, a szczególnie witamina B7 (biotyna) odpowiada za utrzymanie właściwej kondycji skóry i włosów. Wspomaga również leczenie stanów zapalnych, niweluje wykwity skórne, a także zapobiega siwieniu włosów oraz łysieniu.

Zobacz również: Pielęgnacja siwych włosów.

Inne działania wody klonowej

  • bardzo dobrze orzeźwia;
  • nie zawiera konserwantów, cukrów, glutenu;
  • wolna od GMO;
  • regeneruje organizm.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *