Kosmetyki chłodzące – jak działają?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kosmetyki chłodzące to preparaty, które dedykowane są szczególnie w upalne dni zarówno na skórę ciała jak i twarzy. Ich głównym zadaniem jest chłodzenie naskórka, a dzięki obecności związków odżywczych przynoszenie ulgi i orzeźwienia.

Kosmetyki chłodzące - jak działają?

Czym są kosmetyki chłodzące?

Kosmetyki chłodzące to preparaty, których zadaniem jest nie tylko tymczasowe odświeżenie skóry, ale również orzeźwienie i przede wszystkim obniżenie jej temperatury. Właśnie w tym celu preparaty chłodzące wzbogacane są w specjalne składniki (syntetyczne i naturalne) tj. mięta, eukaliptus, zielona herbata, cytryna, limonka, grejpfrut, arbuz czy ogórek.

Jak działają kosmetyki chłodzące?

Działanie kosmetyków chłodzących polega na aktywacji receptorów zimna w takim sam sposób jak robi to niska temperatura powietrza. Po aplikacji tego rodzaju kosmetyków receptory ciała wysyłają sygnały do mózgu z informacją, że ma być zimno. Efektem tego jest schłodzenie naskórka, a niekiedy powstanie na nim tzw. gęsiej skórki, wywołanej skurczem mięśni występujących w obrębie struktury każdego włosa. Im większe stężenie składników chłodzących w kosmetyku tym jego działanie jest bardziej odczuwalne.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Ciekawostką jest fakt, że aby wzmocnić działanie kosmetyków chłodzących, często ich skład wzbogacany jest również związkami orzeźwiającymi oraz odżywczymi tj. witamina A, witamina E i panthenol, a także ekstraktami z owoców i warzyw tj. limonka, cytryna, grejpfrut czy ogórek. Działanie kosmetyków chłodzących można porównać do działania bryzy, która sprawia, że skóra pozostaje czysta i odświeżona.

W jakich kosmetykach występują składniki chłodzące?

Składniki chłodzące występują najczęściej w:

  • żelach pod prysznic;
  • szamponach do włosów;
  • maseczkach i kremach do twarzy;
  • balsamach do ciała;
  • preparatach wyszczuplających i antycellulitowych;
  • żelach do nóg i stóp;
  • płynach micelarnych.

Zabiegi chłodzące w gabinetach kosmetycznych

W cieple i upalne dni na pomoc przychodzą również profesjonalne zabiegi oferowane przez gabinety kosmetyczne. Jednym z najbardziej znanych jest tzw. krioterapia, którą stosuje się w redukcji cellulitu na pośladkach, udach oraz brzuchu.

Coraz bardziej popularny staje się również masaż lodem. Jego celem jest ujędrnienie skóry oraz odprowadzenie zalegających produktów przemiany materii. Zabieg ten jest więc techniką łączącą w sobie masaż oraz stymulację tkanek zimnem. Zabiegi tego typu przyspieszają procesy przemiany materii oraz wpływają na poprawę jędrności i elastyczności skóry. Po zabiegu staje się dotleniona i lepiej odżywiona. Znacznie szybciej przebiegają w niej procesy złuszczania oraz odbudowy naskórka.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *