Kwas hialuronowy a powiększanie ust

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kwas hialuronowy stosowany do zabiegów powiększania ust w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Nic dziwnego, ponieważ znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Jak przebiega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym oraz czy jest on w pełni bezpieczny?

Kwas hialuronowy a powiększanie ust

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie i pełni bardzo ważne funkcje. Znajduje się m.in. w tkance łącznej czy ciele szklistym oka. Posiada zdolność wiązania cząsteczek wody, przez co nawilża, uelastycznia i utrzymuje prawidłowy wygląd skóry, a także warunkuje prawidłową kondycję stawów. Ze względu na to, że kwas hialuronowy fizjologicznie występuje w organizmie ludzkim, jest produktem naturalnym, dzięki czemu nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.

Kwas hialuronowy a powiększanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest bolesne, choć u osób z niskim progiem bólu może wywoływać pewien dyskomfort. Z tego też względu przewidziano możliwość stosowania znieczulenia miejscowego, do którego zalicza się maść lub specjalny żel. Cała procedura zabiegowa trwa dość szybko – około 30 minut.

Po wykluczeniu przeciwwskazań i wykonaniu znieczulenia lekarz medycyny estetycznej wykonuje iniekcje z kwasem hialuronowym w odpowiednie miejsce na ustach pacjentki. Po aplikacji preparatu wykonywany jest masaż ust, aby prawidłowo rozprowadzić kwas oraz nadać im naturalny kształt. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast, choć właściwy rezultat zauważalny jest po 2-3 dniach.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie jest inwazyjny. Okres rekonwalescencji pacjentki nie trwa więc długo. U niektórych osób czas powrotu do codziennych obowiązków następuje już na drugi dzień. Oprócz natychmiastowego efektu powiększenia ust, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym zwiększa poziom ich nawilżenia, poprawia kontur i podnosi opadające kąciki.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekt zabiegu utrzymuje się zwykle około 6 – 8 miesięcy. Może się nieco wahać, ponieważ zależne jest to od indywidualnych predyspozycji każdej pacjentki.

Zalecenia pozabiegowe

  • bezpośrednio po zabiegu należy ograniczyć ruchy mimiczne twarzy, aby nie rozciągać skóry;
  • przez pierwsze 3 dni po zabiegu należy zrezygnować z wizyt u dentysty, siłowni, solarium oraz nie należy eksponować skóry na intensywne działanie słońca;
  • nie wskazane są wizyty na basenie oraz kontakt z chlorowaną wodą;
  • u osób ze skłonnością do pojawiania się opryszczki wskazane jest smarowanie ust środkami przeciwwirusowymi.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena

Koszty zabiegu nie są niskie oraz nie są regularne. Cena zależna jest przede wszystkim od ilości kwasu hialuronowego jaką lekarz wykorzystał do iniekcji. Koszt jednorazowego zabiegu powiększania ust rozpoczyna się od 500 zł.

Czy mogą wystąpić skutki uboczne powiększania ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust może wywołać obrzęk, świąd i delikatne zaczerwienienie, jednak po kilku godzinach objawy ustępują.

Jeżeli zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym wykonywany jest zbyt często może dojść do zwiększenia się powierzchni błon śluzowych oraz powstania tzw. zwłóknień, które mogą doprowadzić do obwisłych ust. Aby kamuflować to następstwo pozostaje jedynie regularne ostrzykiwanie kwasem, aby pozbyć się nadmiernej wiotkości skóry.

Inne zastosowania kwasu hialuronowego

PrzeciwwskazaniaPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

  1. O fajne przydatne informacje. Ja właśnie w przyszłym tygodniu idę na zabieg powiększania ust do kliniki Efecta więc na pewno się przydadzą mi. W ogóle to wszyscy robią te usta bo taka moda nastała… Ale ja zawsze miałam kompleks z ich powodu bo górna warga jest u mnie prawie niewidoczna. Mam nadzieję, że po zabiegu będę w końcu wyglądała lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *