Zabiegi kosmetyczne zimą

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi kosmetyczne zimą to ważny element pielęgnacji skóry. Do ich wykonywania nakłania między innymi temperatura otoczenia, promieniowanie UV oraz wiatr. Sprawdźmy na jakie czynności zdecydować się, aby poprawić jakość swojej skóry oraz zapobiegać powstawaniu niekorzystnych zmian.

Zabiegi kosmetyczne zimą

Zabiegi kosmetyczne zimą

Zima to bardzo dobry moment na wykonywanie zabiegów kosmetycznych. Wszystko dzięki mniejszej ilości słońca, a przez to również mniejszego ryzyka powstawania przebarwień po ich wykonaniu. W tym okresie rany goją się szybciej, obrzęki są mniejsze, a cały organizm lepiej dochodzi do formy. W związku z tym pora roku jaką jest zima to najlepszy moment między innymi na kuracje złuszczające czy depilację laserową.

1. Złuszczania chemiczne.

Peelingi chemiczne takie jak kwas salicylowy czy kwas glikolowy pozwalają w szerokim zakresie poprawić jakość skóry m.in. usunąć przebarwienia, blizny potrądzikowe czy drobne zmarszczki. Aplikacja preparatu na skórę powoduje rozpuszczenie martwych komórek naskórka, odsłaniając nowe. Rezultaty oraz czas regeneracji skóry zależy przede wszystkim od preparatu jaki został użyty w trakcie zabiegu oraz od rodzaju cery.

2. Złuszczania mechaniczne.

Należy do nich m.in. mikrodermabrazja. Zabieg ten wygładza powierzchnię skóry, poprawia jej elastyczność oraz wyrównuje koloryt. Jeśli skóra jest delikatna i wrażliwa, warto wybrać mikrodermabrazję diamentową usuwającą martwy naskórek przy użyciu diamentowej głowicy. Osobom posiadającym cerę tłustą, rozszerzone pory lub przebarwienia zaleca się mikrodermabrazję korundową. Należy ona do nieco głębszych i silniejszych złuszczań, w wyniku czego przynosi szybsze efekty.

3. Mezoterapia bezigłowa.

Mezoterapia bezigłowa polega na zastosowaniu urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Dociera on do wnętrza skóry, jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki. Zjawisko to pozwala otworzyć nowe drogi wprowadzania składników aktywnych do głębokich warstw skóry bez konieczności stosowania igieł. Po przeprowadzeniu zabiegu skóra staje się zdrowsza, gładsza, bardziej jędrna i nawilżona.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

4. Depilacja laserowa.

Obecnie depilacja laserowa jest jedną z najlepszych metod usuwania zbędnego owłosienia. W czasie wykonywania zabiegu laser wytwarza wiązkę światła, która niszczy mieszki włosowe w sposób nieodwracalny. Skuteczność zabiegów zależy przede wszystkim od kolorów skóry i włosów. Zima jest idealnym momentem na przeprowadzanie depilacji laserowej, ponieważ poddając się takim zabiegom nie można się opalać.

Zobacz również: Fotodepilacja – co się za tym kryje?

5. Usuwanie znamion skórnych.

Znamiona skórne w postaci występujących nad powierzchnią skóry pieprzyków zwykle nie zagrażają zdrowiu i nie wymagają usunięcia. Zdarza się jednak, że niektóre z nich wymagają interwencji. Decyzję jaką metodą (chirurgiczną czy laserową) wykonać zabieg podejmuje lekarz dermatolog. Zabiegi laserowe należy przeprowadzać w okresach z małym nasłonecznieniem, a więc najlepiej zimą.

6. Zabiegi relaksacyjne.

Jak się okazuje, zimą zalecane jest wykonywanie zabiegów relaksacyjnych takich jak masaż. To nie tylko świetny sposób na relaks, ale również doskonały sposób na rozgrzanie własnego ciała. Zastosowane w nich olejki eteryczne lub czekolada dodatkowo poprawia stan skóry oraz kojąco wpływa na zmysły.

Zobacz również: Masaż czekoladą – na czym polega?

Podsumowanie

Zabiegi kosmetyczne zimą mogą w znaczący sposób wpłynąć na poprawę jakości skóry. Okres ten to idealny moment na rozpoczęcie profesjonalnej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym. Większość z nas jednak zaczyna dbać o skórę dopiero wtedy gdy zbliża się pora letnia. Jednak czas kiedy słońca jest niewiele to najbardziej bezpieczny moment na każdy rodzaj zabiegu. Mimo to należy uważać na skórę aplikując ochronny krem z filtrem UV oraz tłusty krem osłaniający przed wiatrem i niską temperaturą.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *