SHR – zalety i skutki uboczne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

SHR to nowoczesna technologia, która staje się coraz bardziej popularna w dziedzinie kosmetologii. Nic dziwnego bowiem posiada wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest trwałe usuwanie owłosienia w sposób bezbolesny.

SHR - zalety i skutki uboczne

SHR – czym jest ta nowoczesna technologia?

Zabiegi wykorzystujące metodę SHR (super hair removal) pozwalają pozbyć się owłosienia skutecznie i na długi czas. Technologia SHR wykorzystuje wiązkę światła, podobną do obecnej w technologii IPL. Jednak w tym przypadku zastosowana jest większa kontrola częstotliwości emitowanych impulsów z głowicy urządzenia, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo oraz skuteczność tego rodzaju zabiegów.

Wiązka światła emitowana z głowicy w kontakcie ze skórą przekształcana jest w energię cieplną, która dociera do skóry właściwej trafiając bezpośrednio do cebulki włosa. Wysoka temperatura niszczy ją, w wyniku czego włosy wypadają po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Podsumowując, fotodepilacja SHR polega na stopniowym podgrzewaniu mieszków włosowych za pomocą nakładających się na siebie impulsów świetlnych, czego wynikiem jest uszkodzenie cebulek włosów i ich redukcja. Warto zaznaczyć, że skóra podczas zabiegu podgrzewana jest jedynie do pewnego momentu, czyli do chwili, w której dostarczona zostaje odpowiednia ilość wiązki światła w celu uszkodzenia mieszka włosowego. Dawka światła dobierana jest przez kosmetologa indywidualnie do fototypu skóry oraz koloru włosów klienta.

SHR – zalety

Technologia SHR jest nowoczesną metodą w dziedzinie kosmetologii. Dzięki temu posiada wiele zalet. Należy do nich m.in. skuteczność, bezinwazyjność, bezbolesność czy szybkość wykonywania zabiegu.

1. Bezbolesność.

Bardzo często słyszmy o dyskomforcie jaki towarzyszy podczas zabiegów depilacji laserowej. Jest to związane w tym przypadku z bardzo dużą dawką energii jaka dostarczana jest do mieszków włosowych oraz skóry podczas jednego impulsu świetlnego.

Technologia SHR z kolei emituje wiele impulsów jednostkowo słabszych. Wszystko dzięki wykorzystaniu metody „In Motion”, która umożliwia kumulację energii w mieszku włosowym. Różnicą jest jedynie fakt, że zostanie ona podana nie w jednym strzale, a w serii nieco delikatniejszych impulsów, które zostają oddane w momencie przesuwania głowicy po powierzchni skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Za bezbolesność zabiegów wykonywanych technologią SHR odpowiada również wydajny system chłodzący w głowicy urządzenia, który zapewnia wysoki komfort podczas oddawania strzałów.

2. Wielofunkcyjność.

Technologia SHR kryje w sobie również zalety metody IPL i E-lihgt, bowiem wykorzystuje możliwość wykonywania zabiegów takich jak trwałe usuwanie owłosienia, fotoodmładzanie, zamykanie naczynek / niwelowanie rumienia, usuwanie przebarwień oraz usuwanie trądziku.

Technologia SHR wyposażona jest zwykle w dwie głowice zabiegowe. Jedna z nich przeznaczona jest do wykonywania zabiegów trwałego usuwania owłosienia, druga z kolei pozwala wykonywać tzw. fototerapię, a więc zabiegi z zakresu odmładzania skóry, leczenia z trądziku pospolitego, zamykania naczynek oraz usuwania przebarwień skóry.

3. Bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo zabiegów SHR to najważniejsza zaleta tej technologii. Wynika ono z techniki zabiegowej, a więc emitowaniu wielu słabszych impulsów świetlnych skumulowanych tylko i wyłącznie w chromoforze jakim jest melanina w cebulce włosa, poprzez wielokrotne przesuwanie głowicy po miejscu zabiegowym.

Kolejnym powodem dającym duże bezpieczeństwo zabiegu jest wykorzystanie w technologii SHR nowoczesnego rozwiązania optycznego, polegającego na zainstalowaniu w głowicy urządzenia czerwonego filtru, które działa osłaniająco na skórę ciemną lub mocno opaloną. Pozwala to więc na wykonywanie tego rodzaju zabiegów nawet na ciemnym fototypie skóry, bez wywołania skutków np. w postaci oparzenia.

4. Szybkość.

Szybkość zabiegów SHR zawdzięcza się wbudowanemu w głowicę urządzenia systemu „In Motion”. Oznacza to, że oprócz punktowej techniki zabiegowej, możliwe jest ich wykonywanie w ruchu, co przekłada się na krótszy czas depilacji. Z tego względu zabiegi często noszą nazwę zabiegów lunchowych, ponieważ wykonać je można nawet podczas przerwy na lunch w pracy.

SHR – skutki uboczne

1. Zaczerwienienie skóry.

Zaczerwienienie to naturalna reakcja ze strony skóry. Wynika ono z działania temperatury, która pochodzi z głowicy urządzenia. W wyniku tego naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, co powoduje, że na skórze pojawia się delikatny rumień. Utrzymuje się on krótko, około 10-15 minut po zabiegu.

2. Zmiany w zabarwieniu skóry.

Zmiany w zabarwieniu skóry (przebarwienia) mogą być skutkiem ubocznym fotodepilacji, jednak niekoniecznie muszą zawsze się pojawić. Dlatego ważne jest aby, podczas serii zabiegowej stosować krem z filtrem UV minimum 30 SPF.

3. Świąd skóry.

Świąd skóry może być wynikiem golenia włosków tradycyjną maszynką, a następnie szybkiego ich odrastania pomiędzy zabiegami. Nie występuje to jednak u każdego.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

37 odpowiedzi

 1. Nigdy nie słyszałam o tej technologii. W artykule są bardzo jasno wytłumaczone zarówno jej zalety, jak i możliwe komplikacje oraz -co ważne dla mnie – zasada działania. Zaczynam rozważać tę opcję!

 2. Bardzo mnie zainteresował ten temat. Zdecydowanie będę szukać tej formy zabiegu przed wyjazdem na urlop. Zdecydowanie nie uśmiecha mi się walczyć z owlosionymi nogami podczas wakacji. Czy mogę zapytać ile zabiegów powinno się zastosować do usunięcia owłosienia ż okolic pach, nóg i bikini. No i oczywiście kiedy najlepiej udać się na taki zabieg przed planowanym urlopem.

 3. Ja jestem po dwukrotnych zabiegach epilacji laserowej.
  Pierwszy robiony lata temu, jeszcze na innej technologii. Wtedy niestety wiązka była zbyt mocna i doszło do miejscowych poparzeń. Zrezygnowałam bodajże po trzecim zabiegu. W zeszłym roku podeszłam do zabiegu ponownie i jestem zadowolona. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że laser nie usunie wszystkich włosków na zawsze. Niestety pojedyncze odrastają i jak komuś marzy się idealnie gładka skóra to i tak będzie trzeba o nią dodatkowo dbać.

 4. Nie słyszałam jeszcze o SHR. Jakie są przykładowe ceny takiego zabiegu np. jeśli chodzi o usuwanie owłosienia z okolic bikini?

 5. Nie wyczytałam, jak wygląda kwestia trwałości takiego zabiegu? Wyczytałam, że długo, ale czy to wygląda tak jak standardowo przy depilacji?

 6. Nigdy nie słyszałam o takim zabiegu, a wygląda na przyjaźniejszy dla skóry od tradycyjnej fotodepilacji. Na razie nie zanosi się u mnie na skorzystanie z czegoś podobnego, ale lubię dowiadywać się czegoś nowego 🙂 To, że jest to zabieg, który może wpłynąć na trądzik też mnie zaciekawiło, bo mam z tym problem :/

 7. Właśnie zastanawiam się nad laserem, ale słyszałam że to boli więc jeszcze się nie zdecydowałam 🙂

 8. Ile mniej więcej potrzeba zabiegów na jedną partię, by skutecznie pozbyć się owłosienia? Domyślam się, że jest to zależne indywidualnie od koloru i grubości owłosienia. Ale uśredniając, należy się przygotować na więcej niż 2-3 razy? Zastanawiam się już drugi rok nad spróbowaniem… Może w końcu spróbuję 🙂

 9. Jestem po 3 zabiegach depilacji laserem SHR niestety nie ma większych efektów . Włoski odrastają minimalnie słabsze porównywalnie jak po goleniu zwykłą maszynką, a efekty miały być widoczne po 3 zabiegach .. Depilację robiłam na 3 częściach ciała :bikini,całe nogi, pachy, niestety tak jak wspomniałam wcześniej efektów nie ma.

 10. Już do dawna stosuję jedynie depilację laserową. Włoski rosną nad górną wargą, a z wąsami, kobieta wcale nie wygląda pięknie. Przeszłam cykl depilacji na urządzeniu 1S PRO. Bolesnych i nieprzyjemnych doznań nie doświadczyłam, tylko czasami czułam ciepło. Teraz rosną bardzo cienkie, mało widoczne włosy. Efekt jest wystarczający na pół roku.

 11. Polecam jestem po 2 zabiegu epijacji shr i nic mnie nie bolało podczas zabiegu. Czułam jedynie ciepło!!! Czas trwania zabiegu z 10-15 min. Włosy zaczęły mi wypadać plackami po 1 serii a robię pełne bikini. Polecam bardzo ?

 12. Jestem po 7 zabiegach – bikini głębokie. Na wzgórku dużo włosów już nie odrasta (chociaż nie powiedziałabym, że jest łyso lub, że odrasta tylko kilka włosków), natomiast na wargach sromowych włosków jest nadal dużo, bez golenia się nie obędzie, a nie taki był cel, żeby chodzić na zabiegi i nadal musieć się golić. Moim zdaniem zabieg nie jest bezbolesny, dla mnie to jak przykładanie czegoś bardzo gorącego w delikatne strefy. Zwłaszcza bolą pachwiny i wargi sromowe. Plus jest taki, że zabieg trwa krótko, więc da się wytrzymać, na pewno ból jest duuużo mniejszy niż przy IPL, ale ja należę do wrażliwych osób na ból. Niestety gdy idę na zabieg nie mam uśmiechu na twarzy, bo przyjemne lub bezbolesne to nie jest. Za 6 zabiegów płaciłam i wtedy miało być po włoskach, 7my i 8my mam gratis, potem będę znowu musiała płacić. Sporo to kosztuje a ja z efektów nie jestem super zadowolona, na pewno osoby z bardzo ciemnymi włoskami widzą lepsze rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *