Mezoterapia igłowa na włosy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mezoterapia igłowa stanowi obecnie jedną z najbardziej skutecznych metod poprawy kondycji włosów oraz nadmiernego ich wypadania. Polega na podaniu metodą iniekcyjną koktajlu witaminowego w głąb skóry, dzięki czemu zostają pobudzone procesy regeneracyjne komórek włosów. Efektem tego są gęste i zdrowe włosy.

Mezoterapia igłowa na włosy

Każdy z nas posiada około 100 tysięcy włosów na głowie. Z kolei każdy włos charakteryzuje się osobnym cyklem wzrostu, przez co posiadamy ciągle mniej więcej tą samą ich ilość. Warto zaznaczyć, że codziennie tracimy od 40 do 70 włosów. Nie jest to jednak zjawisko, które może powodować niepokój,

Dlaczego wypadają włosy?

Utrata włosów może być następstwem różnego rodzaju dolegliwości. Można podzielić je na dwa rodzaje:

  • pierwotne – należy do nich łysienie typu męskiego oraz łysienie plackowate;
  • wtórne – wynikające z niedoborów pokarmowych, zatruć lub innych chorób.

W przypadku nadmiernego wypadania włosów, najlepiej zwrócić się do lekarza dermatologa lub specjalisty trychologa. Współczesna medycyna estetyczna coraz lepiej radzi sobie z  tego rodzaju problemami.

Mezoterapia igłowa na włosy – na czym polega?

Mezoterapia igłowa to nowoczesna metoda leczenia różnego rodzaju schorzeń skóry. Polega na iniekcyjnym podaniu, bezpośrednio w miejsce chorobowe, ograniczonych dawek leczniczych lub typowo odżywczych. Dzięki temu, zabieg mezoterapii przynosi bardzo dobre efekty poprawy kondycji i jakości zarówno skóry owłosionej jak i nieowłosionej.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Mezoterapia igłowa włosów polega na płytkim ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami o właściwościach pobudzających, regenerujących oraz hamujących wypadanie włosów. Zestaw związków jaki wykorzystywany jest podczas zabiegu dobiera się indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Czy zabieg mezoterapii jest bolesny?

Mezoterapia wykorzystuje strzykawkę wyposażoną w cienką igłę 0,5-1,5 cm. Po wykonaniu zabiegu widoczne są na skórze ślady w postaci niedużych punkcików lub kratki, w zależności od techniki wykonywania zabiegu.

Nakłucia igłą nie są bolesne. Odczuwać uwarunkowane są jednak od progu bólu każdego pacjenta. Jeśli dana osoba jest wrażliwa, istnieje możliwość podania znieczulenia miejscowego w postaci sprayu lub kremu. Zabieg kończony jest zawsze masażem, dzięki któremu podawane w skórę związki równomiernie są rozprowadzane.

Wskazania

  • łysienie typu męskiego;
  • łysienie rozlane;
  • łysienie plackowate;
  • łysienie spowodowane: słabym krążeniem, zmianami hormonalnymi, ciążą, laktacją, nadmiernym stresem.

Przeciwwskazania

 Mezoterapia igłowa na włosy – skutki uboczne

  • skóra po zabiegu może być zaczerwieniona oraz wystąpić na niej obrzęk;
  • na skórze mogą wystąpić zasinienia.

Komu zalecany jest zabieg mezoterapii igłowej na włosy?

Mezoterapia to zabieg, który szczególnie jest polecany osobom, u których zauważalne są oznaki nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. Może stanowić również pewnego rodzaju profilaktykę, bowiem przywraca skórze głowy odpowiednie krążenie oraz pobudza cebulki włosów do wzrostu. Mezoterapia może być wykonana u osób, które są dotknięte łysieniem, ale również u tych, którzy zaczęli tracić włosy w wyniku zmian hormonalnych (np. ciąża, laktacja).

Zalecenia pozabiegowe

Po wykonaniu zabiegu jakim jest mezoterapia igłowa na włosy, pacjent powinien stosować zalecone preparaty do pielęgnacji skóry głowy. Nie należy w tym czasie korzystać z solarium oraz sauny, a także ograniczyć używki.

Mezoterapia igłowa na włosy – cena

Zabieg mezoterapii wykonywany jest głównie w gabinetach medycyny estetycznej przez lekarzy. Wato zaznaczyć, że kuracja obejmuje kilka zabiegów, którego koszt wynosi około 300-400 zł. Cena zależna jest od zastosowanego preparatu, a także od stopnia zaawansowania leczenia.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *