Lwia zmarszczka – jak skutecznie ją zlikwidować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Lwia zmarszczka stanowi powszechny problem estetyczny. Ze względu na to, że występuje w centralnej części twarzy jest defektem łatwo zauważalnym często nadając jej groźnego charakteru. Jednak obecnie mocno rozwinięta kosmetologia oraz medycyna estetyczna pozwalają pozbyć się tego rodzaju problemu. Przedstawiamy metody skutecznej likwidacji lwiej zmarszczki.

Lwia zmarszczka – jak skutecznie ją zlikwidować?

Lwia zmarszczka – czym jest?

Lwia zmarszczka potocznie nazywana pionowymi bruzdami skórnymi lokalizuje się na powierzchni czoła, pomiędzy brwiami. Główną przyczyną ich powstawania jest zbyt częste marszczenie czoła, w konsekwencji czego dochodzi do ponurego i groźnego wyglądu twarzy.

Lwia zmarszczka – metody redukcji

1. Botoks i kwas hialuronowy.

Metoda ta należy do jednych z najbardziej popularnych sposobów usuwania problemu lwiej zmarszczki. W przypadku tego defektu, zmarszczka ta jest zmarszczką mimiczną i aby efekt był jeszcze bardziej trwały warto połączyć obie te metody. Botox powoduje osłabienie skurczu mięśnia corrugator supercilii (mięsień marszczący brwi), z kolei kwas hialuronowy pozwala wygładzić widoczne bruzdy. W efekcie zyskujemy naturalny gładką skórę.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Łączona metoda botoxu i kwasu hialuronowego to obecnie najbardziej skuteczny i sprawdzony sposób na lwią zmarszczkę.

2. Kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry. Produkowany jest przez fibroblasty, które należą do grupy najważniejszych komórek budujących jej „rusztowanie”. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na podaniu preparatu w głąb skóry przy pomocy igły. Okolicę lwiej zmarszczki nakłuwa się igłą kilkakrotnie wzdłuż każdej widocznej bruzdy. Zabieg przeprowadzić również można przy użyciu cienkiej kaniuli podając preparat jednym wkłuciem po jednej stronie bruzdy. Następnie preparat rozprowadzany jest w sposób liniowy w płaszczyźnie skóry. Na koniec zabiegu wykonywany jest masaż skóry w celu dokładnego rozprowadzenia kwasu hialuronowego.

3. Botoks (jad kiełbasiany).

Botoks działa głównie na zmarszczki mimiczne. Jego dodatkową jest fakt, że może być wykonywany również u osób bardzo młodych, nawet po 20 roku życia. Dzięki temu substancja działa zarówno wygładzająco na skórę, jak również zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek. Dlatego też u takich osób istnieje o wiele mniejsze ryzyko pojawienia zmarszczek mimicznych.

Pamiętaj!

Przed wykonaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należy na początku skontaktować się lekarzem, aby zbadać swój stan zdrowia. Przed rozpoczęciem tego rodzaju zabiegu bardzo ważna jest również konsultacja z lekarzem, który ustali szczegóły przebiegu terapii, efekty oraz postępowanie po zabiegowe.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

12 odpowiedzi

  1. Będę musiała o tym pomyśleć, ciągle marszczę czoło i nie umiem się tego odzwyczaić. Botoksu trochę się boję ale może by tak kwas hialuronowy 🙂

  2. Moim problemem są zmarszczki poziome na czole, nie znoszę ich, ale chyba nie odważę się nigdy na zabieg medycyny estetycznej…

  3. Lwia zmarszczka to ewidentnie mój problem…na razie nie denerwuję się nią aż tak bardzo…niestety w przyszłości będę musiała zareagować 🙂 :/

  4. A ja sie jej pozbylam juz drugi raz. Jestem bardzo zadowolona chociaz nie moge sie nawet celowo zmarszczyc i to jest dziwne uczucie. Mimo to bede powtarzac zabieg.

  5. Zdaje się, że mam tę zmarszczkę, ale chyba bym się nie zdecydowała na żaden z tych zabiegów. Chemii mi wystarczy w moim laboratorium. 😉

  6. Ja też mam z tym problem, na razie walczę z kremami. Troche gdzieś czytałam o Buatic tylko nie wiem gdzie, podobno ma dobre nawilzenie i dodatkowo działa na takie właśnie zmarszczki.

  7. Ja lwią zmarszczkę likwidowałam u dr Strzałkowskiego za pomocą kwasu hialuronowego. Efekt bardzo zadowalający 🙂 teraz przymierzam się do liftingu metodą EasyLift, bo lata juz nie te i dobrze by było podnieść jednak trochę tą skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *