Frezarka do paznokci

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Frezarka do paznokci to urządzenie kosmetyczne, które może spełniać wiele funkcji. Najczęściej spotkać je można w gabinecie kosmetycznym, jednak istnieją również do użytku domowego.

Frezarka do paznokci

Frezarka do paznokci – czym dokładnie jest?

Frezarka do paznokci to urządzenie wielofunkcyjne. Wykorzystywana jest zarówno do zabiegów manicure jak i pedicure i nie tylko do obróbki płytki paznokciowej. Frezarka wyposażona jest w wiele końcówek (głowic) różnych rozmiarów oraz kształtów. Do jej zadań należy m.in.:

  • usuwanie skórek, nagniotków, modzeli
  • skracanie paznokci (naturalnych i sztucznych);
  • modelowanie kształtu płytki paznokciowej;
  • usuwanie resztek starego żelu lub akrylu;
  • usuwanie nadmiernie zrogowaciałego naskórka z podeszwy stóp.

Jak działa frezarka do paznokci?

Funkcje jakie spełnia frezarka do paznokci da się osiągnąć poprzez podłączenie do niej specjalnych końcówek oraz nakładek (tzw. frezów). Przypominają one nieco wkład do długopisu o różnych kształtach.

Zwykle do frezarki dołączane są frezy:

  • Frez mandrel – na frez można nasadzić nakładkę ścierną o dowolnej gradacji. Dzięki niemu w łatwy sposób można pozbyć się masy akrylowej, żelu, zmatowić płytkę paznokcia oraz usunąć zrogowaciały naskórek z podeszwy stóp;
  • Frez cylinder – stosowany jest do skracania paznokci oraz nadawania im kształtu;
  • Frez stożek – wykorzystywany jest do pracy w okolicy skórek, a także w przypadku konieczności matowienia oraz piłowania mocno zrogowaciałych paznokci;
  • Frez wrzeciono – jest precyzyjny i przeznaczony do usuwania fragmentów żelu, akrylu oraz matowienia tipsa;
  • Frez igła – wykorzystywany do ściągania żelu, akrylu oraz zdejmowania ozdób. Frezem w kształcie igły można również wykonać dziurkę na brzegu płytki paznokciowej w celu założenia np. kolczyka.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie frezarki?

Decydując się na zakup frezarki do paznokci należy zwrócić szczególną uwagę na:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Pochłaniacz pyłu.

Wykonując zabiegi manicure lub pedicure, pochłaniacz w znacznym stopniu ułatwia pracę. Pochłania szkodliwe związki, reszty lakierów, ozdób, a także pył powstający na skutek piłowania żelu lub akrylu.

2. Wygoda stosowania.

Podczas zakupu frezarki warto zwrócić uwagę na wygodę i komfort podczas pracy. Istotna w tym jest m.in. masa głowicy. Za ciężka może sprawić, że wykonywanie zabiegów będzie zbyt męczące. Warto również przyjrzeć się długości kabla łączącego głowicę z urządzeniem. Zbyt gruby oraz krótki to dodatkowa rzecz, która może wpłynąć na utrudnienie pracy.

3. Parametry.

Chodzi przede wszystkim o moc frezarki oraz ilość obrotów na minutę.

4. Głośność.

Im sprzęt ciszej chodzi, tym sprawia większy komfort podczas pracy. Nie tylko wykonującemu zabieg, ale również klientce.

5. Pedał nożny.

Stanowi dodatkowe ułatwienie pracy.

6. Ilość oraz rodzaj frezów.

Zwykle w zestawie występuje 6 rodzajów frezów oraz 6 nakładek ściernych.

Frezarka do paznokci – cena

Cena frezarki do paznokci cechuje się bardzo dużą rozbieżnością. Można ją kupić za 200 zł, ale również zdecydować się na taką w granicach 1500 zł. Te tańsze zwykle są mniejsze i przeznaczone do użytku domowego, często wyposażone w niewielką ilość funkcji (głównie do obróbki płytki paznokciowej). Droższe urządzenia to opcja profesjonalna, która stanowi wyposażenie gabinetów kosmetycznych i podologicznych.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *