Epilfree – sposób na usuwanie jasnego owłosienia

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Epilfree to innowacyjna metoda trwałej redukcji jasnych włosów. W przypadku tatuaży, mocno opalonej skóry lub jasnego owłosienia technika ta sprawdza się idealnie. Na czym polega zabieg Epilfree oraz jakie przynosi efekty?

Epilfree – sposób na usuwanie jasnego owłosienia

Epilfree

Epilfree to zabieg trwałej redukcji jasnego owłosienia, który opiera się na kompleksie składników aktywnych pochodzenia roślinnego. Metoda została opatentowana przez dr Joel Konis – sławnego naukowca specjalizującego się w dziedzinie kosmetologii. Epilfree to zestaw 2 kosmetyków – aktywatora A i tonera B. Występuje w 3 liniach kosmetycznych dostosowanych do konkretnych części ciała.

Metoda Epilfree przebadana jest dermatologicznie przez laboratoria CosmoPar Labs we Francji, a także licencjonowana i certyfikowana przez Ministerstwo Zdrowia w Izraelu. System trwałej redukcji jasnego owłosienia dedykowany jest tylko rynkowi profesjonalnemu.

Działanie epilfree

Zabieg Epilfree składa się z trzech kroków:

 1. Na początku wykonuje się u klientki depilację włosków woskiem, pastą cukrową, nitkowaniem lub pęsetą. Metoda wyrywania włosa zależy głównie od miejsca zabiegu, ilości włosów w danym miejscu oraz czy skóra klientki wykazuje reakcje alergiczną na daną metodę depilacji.
 2. Po dokładnym usunięciu włosów z danego miejsca aplikowany jest aktywator A, który przygotowuje skórę do aplikacji kolejnego preparatu rozszerzając ujścia mieszków włosowych aż czterokrotnie. Preparat wciera się w skórę, aż do jego całkowitego wchłonięcia.

 

Formuła aktywatora A oparta jest na następujących składnikach:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
 • glikol heksylenowy – rozpuszcza składniki aktywne zwiększając tym ich penetrację w głąb skóry;
 • mocznik – posiada właściwości złuszczające, rozszerza ujścia mieszków włosowych zwiększając przepuszczalność skóry, a także usuwa zanieczyszczenia, które blokują pory skórne;
 • przywrotnik alpejski – zmniejsza proliferację komórek.

 

Po wchłonięciu się aktywatora A nakładany jest toner B, który wciera się w skórę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

 

Toner B zawiera:

 

Ważne jest, aby po aplikacji tych preparatów nie nakładać nic na skórę, nie dotykać jej, ani nie przemywać przez 6 godzin, ponieważ związki aktywne powinny dobrze się wchłonąć.

 Efekty epilfree

Zabieg Epilfree powoduje przede wszystkim spowolnienie wzrostu włosa, jego osłabienie oraz redukcję nawet do 80%. Można go wykonywać przy każdym kolorze włosa, choć przeznaczony jest głównie dla włosów jasnych. Aby zauważyć całkowity efekt, zabieg należy wykonać w serii, w regularnych odstępach czasu (około 2- 3 tygodnie). Seria zabiegów dobiera się indywidualnie i zależy od osoby, jej owłosienia i partii ciała. Cena Epilfree wynosi od 50 do 200 zł w zależności od wybranej okolicy.

Metoda Epilfree nie daje żadnych skutków ubocznych i może być wykonywana o każdej porze roku, w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Przeciwwskazania

 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • stany zapalne w miejscu zabiegowym;
 • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
 • otwarte rany.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

 1. Stosuje Epilfree od ponad roku, teraz chodze jedynie na zabiegi przypominające i serio dziewczyny to jest to! Pozbyłam sie wlosków z nóg i okolic bikini 🙂 Dawno nie miałam takiej wygody. Dodatkowo nie trzeba unikac slońca. Warto się wybrac do kosmetyczki i o te metodę zapytać. Nic nie stracicie, a zyskać możecie wiele 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *