Masaż balijski – co warto o nim wiedzieć?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Masaże orientalne cieszą się wielką sympatią wielu pacjentów, którzy dzięki nim łatwiej wracają do formy i bez trudu odzyskują dobre samopoczucie. Do szczególnie polecanych zabiegów zalicza się między innymi orientalny masaż balijski.

Masaż balijski - co warto o nim wiedzieć?

Na czym polega masaż balijski i dla kogo jest szczególnie rekomendowany? Jakie efekty da się dzięki niemu uzyskać? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Masaże balijskie – co to takiego i jak się go wykonuje?

Łatwo się domyślić, że masaż balijski wywodzi się oczywiście z rajskiej wyspy Bali, znanej jako kraj jednych z najlepszych masażystów na świecie. Ten orientalny zabieg zalicza się do szerokiego wachlarza masaży orientalnych o szczególnie przyjemnym charakterze. W pierwotnej formie, zgodnie z założeniami dalekowschodnich teorii, jego najważniejszym zadaniem jest wzmocnienie przepływu życiodajnej energii chi. Równocześnie jest jednak przyjemną i głęboko odprężającą formą zabiegu relaksacyjnego.

Podczas masaży balijskich wykorzystuje się techniki stosowane w klasycznych terapiach manualnych, w tym: rozcieranie, rozciąganie, ugniatanie i opukiwanie. Łączą one elementy akupresury, refleksologii, do której dodaje się aromaterapię, dzięki stosowaniu przyjemnych, naturalnych olejków do masażu. Do najczęściej używanych zalicza się preparat:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • jaśminowy,
  • ylang-ylang,
  • różany.

Każdy zabieg balijski wykonuje się ponadto w nastrojowym, spokojnym gabinecie, przy przygaszonych światłach, świecach, z zastosowaniem olejków eterycznych. Oprócz nich często z głośników płynie odprężająca muzyka. Wszystko po to, by wesprzeć proces relaksacji i wyciszenia u pacjentów.

Kto powinien skorzystać z usług masażysty?

Masaże relaksacyjne, w tym również zabiegi balijskie, to naturalna terapia chętnie wykorzystywana u osób, które borykają się z intensywnym stresem, chronicznym przemęczeniem i bezsennością. Poprawia samopoczucie i ogólną kondycję u pacjentów, na co dzień prowadzących siedzący lub stojący tryb życia. Przydaje się jako wsparcie w procesie powrotu do zdrowia po rozmaitych kontuzjach lub zabiegach. Na masaż decydują się sportowcy i miłośnicy amatorskiej aktywności fizycznej, by wspomóc kondycję i wspomóc sprawną regenerację organizmu, nawet po bardzo intensywnym wysiłku fizycznym. Z regularnych masaży korzystają ponadto osoby pragnące zadbać o piękny i młodzieńczy wygląd.

Efekty masażu balijskiego

Masaże balijskie zyskują na olbrzymiej popularności. Da się na nie zapisać choćby za pośrednictwem strony: GabinetyMasazu.pl. Na co mogą liczyć pacjenci, decydujący się na odwiedzenie terapeuty?

Podstawową korzyścią jest zniwelowanie stanu napięcia mięśniowego, co pozwala pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych oraz lepiej się zrelaksować. Tak przywraca się stan harmonii i równowagi między ciałem a umysłem, poprawia samopoczucie i nastrój, zmniejsza zmęczenie, problemy ze snem.

Profesjonalny masaż przynosi też wiele korzyści dla całego organizmu. Wspomaga krążenie krwi i limfy, dzięki czemu tkanki są lepiej dotlenione, a produkty przemiany materii sprawniej usuwane z organizmu. Znikają obrzęki, zmniejszają się obwody ciała. Dzięki masażom da się poprawić kondycję skóry – jej gładkość i jędrność, by utrzymała młodzieńczy wygląd przez naprawdę długi czas, w czym dodatkowo pomagają drogocenne składniki zawarte w olejkach do masażu.

Skuteczny i przyjemny masaż balijski – podsumowanie

Masaże balijskie to orientalny sposób na poprawę samopoczucia, piękny wygląd i usunięcie wielu popularnych dolegliwości, z którymi borykamy się na co dzień. Warto z niego skorzystać, jeśli chcemy poczuć się lepiej nie tylko od święta.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *