Krem na cellulit likwiduje ten problem pod warunkiem, że zawiera odpowiednio dobrane składniki aktywne. Pomarańczowa skórka to problem wielu kobiet, który pojawia się w różnym wieku. Przyczyn cellulitu jest wiele, ale kluczową rolę, by go usunąć, pełni codzienna pielęgnacja. Jaki kosmetyk wybrać, aby pozbyć się cellulitu i zapobiec jego odnowieniu?
Składniki, których warto unikać w kosmetykach na cellulit:
- silikony – utrudniają skórze oddychanie
- parabeny – to konserwanty, które zanieczyszczają skórę
- PEG-i – to rozpuszczalniki i emulgatory, wywołujące podrażnienia skóry
- EDTA – zapobiegają utracie zapachu oraz konsystencji kosmetyku, ale zanieczyszczają tkankę skórną
Krem na cellulit – zastosowanie i efekty
Krem na cellulit należy stosować systematycznie. W celach profilaktycznych można nakładać go na skórę raz dziennie. Natomiast w zaawansowanym stadium, warto stosować go nawet trzy razy dziennie. Aby kosmetyk dobrze się wchłonął, należy stosować go na skórę po kąpieli w ciepłej wodzie. Dzięki temu naczynka są rozszerzone, a składniki lepiej przyswajane.
Kluczową rolę pełni skład, w którym powinny znajdować się aktywne składniki roślinne.
W początkowej fazie krem antycellulitowy może całkowicie zlikwidować problem. Natomiast w zaawansowanej fazie cellulitu warto stosować kosmetyk wraz z zabiegami, np. laserem. Trzeba pamiętać, że cellulit ma skłonność do nawrotów, dlatego krem warto stosować również profilaktycznie.
Skuteczny krem na cellulit powinien zawierać wyłącznie naturalne składniki aktywne, takie jak: ekstrakty i oleje z roślin, witaminy i minerały, aby nie zanieczyszczał i nie podrażnia tkanki skórnej. Żeby uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy stosować go codziennie, przez minimum 3 tygodnie – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog
Jak powstaje cellulit? Czy krem może go całkowicie zlikwidować?
Istnieje wiele czynników wywołujących cellulit, krem z naturalnymi składnikami aktywnymi może pomóc rozwiązać ten problem. U wielu kobiet pomarańczowa skórka pojawia się w okresie ciąży, wskutek zaburzeń hormonalnych. Inną przyczyną są geny, odziedziczone po mamie lub babci. Również niewłaściwa dieta sprzyja rozwojowi pomarańczowej skórki. Cellulit na początku ma postać niewielkich grudek, wyczuwalnych podczas dotyku. Z czasem stają się one coraz większe, a podczas ucisku pojawia się lekki ból – w przypadku cellulitu wodnego. W bardziej zaawansowanym satium cellulitu cała skóra staje się pofałdowana, głównie w takich miejscach jak uda, pośladki i brzuch. Warto jak najwcześniej rozpocząć kurację i stosować krem antycellulitowy. Ważna jest również zdrowa dieta oraz ćwiczenia, które spalają tłuszcz.
Popełniałam błąd, ponieważ po usunięciu cellulitu, zaprzestałam codziennej pielęgnacji. To spowodowało odnowienie pomarańczowej skórki, dlatego zaczęłam nakładać na skórę objętą grudkami naturalny krem na cellulit Vialise, trzy razy dziennie. Połączyłam go z zabiegami laserem i po dwóch miesiącach udało się pozbyć problemu. Obecnie stosuję Vialise raz dziennie w celach profilaktycznych. Nie chcę popełnić tego samego błędu – mówi pani Joanna z Kielc
Krem na cellulit z aktywnymi składnikami roślinnymi
Krem na cellulit powinien zawierać tylko naturalne składniki aktywne, dzięki temu będzie bezpieczny dla skóry. Dobre kremy z naturalnymi składnikami znajdziesz w sklepie Verdelab: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-ciala/kremy-na-cellulit/. Warto codziennie nakładać na skórę kosmetyk, który zawiera w składzie znane ze zwalczania cellulitu składniki takie jak:
- Ekstrakt z bluszczu – Pozytywnie wpływa na metabolizm komórkowy, co przyspiesza usuwanie tłuszczowych grudek cellulitu. Wzmacnia napięcie, dzięki czemu grudki stają się mniej widoczne. Bluszcz likwiduje również wolne rodniki, a więc chroni komórki skóry przed degradacją.
- Ekstrakt z bylicy boże drzewko – likwiduje stany zapalne, które uszkadzają komórki skóry. Chroni przed grzybami i bakteriami oraz wspomaga usuwanie toksyn. To sprawia, że skóra objęta cellulitem nabiera zdrowego wyglądu.
- Ekstrakt z kasztanowca – reguluje poziom wody w komórkach skóry. Dzięki temu wspomaga likwidację cellulitu wodnego, zwiększa jędrność tkanki skórnej. Przyspiesza usuwanie toksyn oraz wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Zapobiega powstawaniu pajączków, które często występują z pomarańczową skórką.
- Ekstrakt z ruszczyka kolczastego – działa detoksykacyjnie i chroni skórę przed degradacją ze strony wolnych rodników. Wzmacnia komórki skóry, przez co zwiększa się jej napięcie i elastyczność. To sprawia, że grudki pomarańczowej skórki są mniej widoczne, a z czasem zanikają.
- Wyciągi z alg – dostarczają do komórek skóry wiele cennych substancji odżywczych. Dzięki temu tkanki stają się elastyczniejsze oraz odporniejsze na działanie szkodliwych czynników. Algi usuwają zanieczyszczenia, przez co skóra nabiera zdrowego wyglądu oraz szybciej się regeneruje.
- Kofeina – to składnik, który zawiera wiele skutecznych kremów na cellulit. Wspomaga usuwanie toksyn oraz zwalcza wolne rodniki, odpowiedzialne za uszkodzenie komórek. Kofeina usprawnia proces mikrokrążenia, przez co komórki są lepiej odżywione i dotlenione.
- Rutyna – wpływa na prawidłową elastyczność naczyń oraz zapobiega ich pękaniu. Składnik ten usuwa nadmiar wolnych rodników oraz przyspiesza regenerację komórek. Rutyna zwiększa także odporność skóry na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
- Kwas askorbinowy – nazywany witaminą C, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Bierze udział w syntezie kolagenu, tworzącego włókna odpowiedzialne za jędrność i napięcie skóry. Systematycznie stosowany krem na cellulit z tym składnikiem, usuwa cellulitowe grudki.
Krem na cellulit Vialise
Krem, który zyskał uznanie konsumentek znajdziemy pod nazwą Vialise. To bogata kompozycja wielu korzystnych przy zwalczaniu składników z każdej kategorii. W Vialise znajdziemy zarówno składniki spalające lipidy, detoksykujące, jak i poprawiające szczelność naczyń krwionośnych i włosowatych oraz usprawniające krążenie krwi i limfy. Dzięki temu substancje te ograniczają najczęstsze przyczyny wywołujące cellulit, za czym idzie poprawa kondycji i wyglądu skóry. Jest to produkt o formule wolnej od syntetycznych dodatków, dzięki czemu krem antycellulitowy Vialise jest bardzo delikatny dla wszystkich typów skór. Doceniają go użytkownicy:
Stosowałam różne kremy na cellulit, ale najlepszy efekt odniosłam przez codzienne stosowanie kremu Vialise z naturalnymi składnikami aktywnymi. Nakładam go na skórę ud, brzucha i pośladków po kąpieli i masuję wtedy skórę specjalną rękawicą. Spożywam też mniej węglowodanów i codziennie ćwiczę. Polecam połączenie takich metodę, bo w miesiąc znacznie poprawiła się kondycja mojej skóry – mówi pani Maria z Wrocławia
Krem na cellulit powinien stanowić podstawę codziennej pielęgnacji skóry objętej cellulitem. W celach profilaktycznych można stosować raz dziennie, po kąpieli. Z kolei w zaawansowanym stadium pomarańczowej skórki, należy nakładać go na skórę trzy razy dziennie. Można to robić jednocześnie z zabiegami laserowymi lub inną metodą. W diecie warto ograniczyć węglowodany, które odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Warto wprowadzić także aktywność fizyczną, aby jeszcze szybciej spalać tłuszcz tworzący cellulit.
Zobacz też: Ranking kremów na cellulit – rankmistrz.pl
FAQ
- Czy krem na cellulit można stosować zanim pojawi się pomarańczowa skórka?
Tak, ponieważ krem antycellulitowy z naturalnymi składnikami aktywnymi odżywia, ujędrnia oraz pozwala utrzymać skórę w dobrej kondycji. W szczególności profilaktycznie powinny stosować go kobiety ze skłonnością do cellulitu w rodzinie. W celach profilaktycznych sprawdzi się krem na cellulit Vialise.
- Czy skuteczne kremy na cellulit mogą go całkowicie zlikwidować?
Tak, jeśli będą stosowane odpowiednio wcześnie. Natomiast krem na cellulit warto stosować
także wraz z zabiegami, gdy cellulit jest w zaawansowanym stadium.
- Pomarańczowa skórka często pojawia się w ciąży. Czy po urodzeniu dziecka można stosować naturalny krem na cellulit?
Naturalne składniki aktywne, które zawierają kremy na cellulit, są bezpieczne. Jednak w okresie karmienia piersią warto skonsultować ich stosowanie z lekarzem prowadzącym, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.
Bibliografia
- Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008.
- Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć? 2007.
- Gajewczyk M, Wilczyńska K., Zmiany cellulitowe. Część I – etiologia i profilaktyka, 2011.
- Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010.
- Pavicic T, Borelli C, Korting HC, Cellulite-the greatest skin problem in healthy women, 2008.
- Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003.
Artykuł sponsorowany