Żel agarozowy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Żel agarozowy to materiał, który pozyskiwany jest z czerwonych alg i znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej jako wypełniacz. Warto podkreślić, że jest w pełni przyswajalny oraz biokompatybilny z innymi tkankami organizmu.

Żel agarozowy

Żel agarozowy

Algeness to efekt 10 lat prowadzenia badań klinicznych, dzięki którym szukano najbardziej naturalnego oraz biokompatybilnego materiału do wypełniania zmarszczek, a także wyrównania utraconej objętości twarzy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Żel agarozowy (polisacharyd) pochodzący z czerwonych alg to materiał, który pozyskiwany jest na skutek unikalnego procesu wytwarzania oraz oczyszczania. Jest w pełni biokompatybilny oraz przyswajalny i co ważne, nie zawiera usieciowanych oraz syntetycznych związków wspartych kwasem hialuronowym.

Ciekawostka

Agaroza pod względem chemicznym jest polisacharydem, który zawiera długi łańcuch jednostek disacharydu utworzony przez dwa pierścienie z sześcioma atomami. Agaroza jest chemicznie obojętnym związkiem, nie wiąże jonów, a także nie wytrąca się w czasie aplikacji pod skórą.

Żel agarozowy – zastosowanie

Znaczącą zaletą preparatu jest brak wywoływania reakcji alergicznej, wysoka tolerancja tkankowa, biokompatybilność oraz brak migracji w tkankach skóry. Jego głównym celem jest modelowanie rysów twarzy np. uwydatnienie kości policzkowych czy podbródka. Powinni podawać go wyłącznie lekarze, którzy zostali do tego specjalnie przeszkoleni.

Bibliografia

  1. Ziemlewski K., Kosmetologia Estetyczna, Żel agarozowy, 5/2017.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *