Zalety mikrodermabrazji

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mikrodermabrazja, tak jak inne zabiegi kosmetyczne, oprócz dużej ilości zalet posiada również swoje wady. Wśród nich wyróżnia się kwestię finansową, a w przypadku znacznych problemów skórnych częstą powtarzalność zabiegów.

Mikrodermabrazja

 

Mikrodermabrazja zalety

Nie bez powodu mikrodermabrazja należy obecnie do najpopularniejszych zabiegów złuszczania naskórka. Swój rozgłos zawdzięcza wysokiej skuteczności jaką daje w redukcji defektów skóry czy poprawy jej kondycji. Ten kontrolowany peeling mechaniczny pozwala usunąć wiele problemów skórnych takich jak: zmarszczki, przebarwienia czy zaskórniki. Dodatkowe zalety mikrodermabrazji to bezbolesność, która zachęca do skorzystania.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zabieg trwa stosunkowo krótko. Wszystko zależy od rodzaju skóry i głębokości peelingu, który zaleci kosmetolog. Nie powinien on jednak przekraczać godziny. Kolejną zaletą mikrodermabrazji jest fakt, że nie pozostawia efektów ubocznych np. w postaci obrzęków, alergii czy podrażnień. A więc jest zabiegiem bezpiecznym. Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że można wykonać go nawet na skórze wrażliwej. Przy takiej cerze można jedynie spodziewać się delikatnego zaczerwienienia, które ustępuje w przeciągu kilkunastu minut. Mikrodermabrazja jest peelingiem kontrolowanym, w odróżnieniu od złuszczań chemicznych, dlatego nie występuje ryzyko, że zabieg zakończy się podrażnieniem lub uczuleniem skóry.

Mikrodermabrazja wady

Mikrodermabrazja nie jest zabiegiem, który pozbawiony jest wad. Dotyczą one głównie kwestii finansowych. Choć popularność tego rodzaju zabiegów jest bardzo duża, mimo to nie można zaliczyć ich do najtańszych. U osób z dużym problemem skórnym jak np. trądzik, jeden zabieg nie wystarczy. Dlatego, zaleca się wykonać serię, która obejmuje 6-10 wizyt w odstępach kilku tygodni.

Mimo że mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym warto dowiedzieć się czy przyjmowane przez nas obecnie leki nie będą przeciwwskazaniem do jej wykonania. Stosowanie aspiryny lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed pójściem na zabieg może spowodować wystąpienie wybroczyn na skórze, które utrzymywać się mogą przez kilka godzin. Ważne jest, aby przed zabiegiem jak i po unikać opalania skóry przez co najmniej 5 dni i stosować ochronę przeciwsłoneczną.

Podsumowanie

Podsumowując, nie ulega wątpliwości fakt, że mikrodermabrazja jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym, ale tylko wtedy jeśli wykonana będzie przez wykwalifikowanego kosmetologa. Dlatego też profesjonalnie wykonane tego rodzaju zabiegi wiążą się z wyższym kosztem. Pamiętajmy jednak, że mikrodermabrazja posiada wiele innych zalet.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *