Zabiegi odchudzające – na jaki się zdecydować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi odchudzające cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie w okresie wiosennym. To właśnie w tym czasie zauważamy, że nadchodzi pora zmian co do wyglądu własnej sylwetki. Na szczęście w dzisiejszych czasach różnorodność zabiegów kosmetycznych jest tak duża, że każda z pań może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

Zabiegi odchudzające - na jaki się zdecydować?

Samodzielne odchudzanie często wiąże się z ryzykiem, ponieważ nie każdy z nas posiada fachową wiedzę na ten temat. Na szczęście dużą pomoc niosą za sobą profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Wykonywane pod okiem specjalisty przynoszą oczekiwane efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej, a także pobudzenia krążenia krwi i ujędrniania skóry. Zabiegi tego typu przyniosą jeszcze lepsze rezultaty w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz prawidłowo dobranymi ćwiczeniami.

Zabiegi odchudzające – na jaki się zdecydować?

Przed rozpoczęciem zabiegów odchudzających, warto zasięgnąć podstawowej wiedzy na temat diety oraz ćwiczeń uzupełniających. W tym czasie nie można zapomnieć o odpowiednim nawadnianiu organizmu, spożywając co najmniej dwa litry wody dziennie, co dodatkowo pomoże oczyścić organizm z toksyn. Ponadto należy unikać ciężkostrawnych potraw i w sposób regularny uprawiać sport.

1. Kriolipoliza.

Jest to zabieg polegający na usuwaniu tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Metoda polecana jest osobom, których problem nadmiaru tkanki tłuszczowej występuje na brzuchu czy udach. W trakcie zabiegu, w sposób miejscowy aplikowane jest na skórę zimno, czego następstwem jest apoptoza (śmierć komórek tłuszczowych). Zabieg nie należy do najtańszych (600 zł), jednak wystarczy już jedna wizyta, aby zobaczyć zadowalające efekty.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Masaż endermiczny.

Endermologia to połączenie drenażu limfatycznego i masażu próżniowego. Celem tego rodzaju zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, co nadaje sylwetce korzystny wygląd i kształt. Zachodząca podczas masażu endermicznego stymulacja limfy wspomaga dodatkowo usunąć toksyny zalegające w organizmie. Koszt pojedynczego zabiegu waha się w granicach 120 zł. Cała seria zabiegowa obejmuje 6 spotkań.

3. Mezoterapia bezigłowa.

Mezoterapia bezigłowa szeroko wykorzystywana jest z celach odmładzania skóry. Jest więc stosowana do likwidacji zmarszczek, rozjaśniania jej kolorytu, redukcji cellulitu, a także nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg opiera się na działaniu prądu zmiennego, stałego oraz ultradźwięków, a wprowadzanie dzięki nim w głąb skóry składników odżywczych znacznie ułatwia przedostawanie się tam cennych związków aktywnych.

4. Intralipoterapia.

Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry związku chemicznego o nazwie Aqualyx przy pomocy specjalnie przygotowanych do tego igieł. Aqualyx powoduje lipolizę (rozpad komórek tłuszczowych), które przemieszczane są do wątroby, a następnie wydalane z organizmu. Cena jednego zabiegu wynosi około 800 zł.

5. Platforma wibracyjna.

Platforma wykonuje bardzo szybkie ruchy wibracji wprowadzając w drganie całe ciało klienta. W trakcie zabiegu, który trwa około 15 minut wykonuje się 5 podstawowych ćwiczeń, dzięki którym zostają pobudzone różne grupy mięśniowe. Korzystanie z platformy wibracyjnej ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej, pobudzenie krążenia w organizmie oraz poprawę jędrności skóry.

6. Body wrapping.

Body wrapping to zabieg modelujący sylwetkę, a więc redukujący tkankę tłuszczową oraz pomagający pozbyć się problemu jakim jest cellulit. Może być wykonywany zarówno w domu jak i w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Zabieg polega na aplikacji na skórę kosmetyków w postaci olejków, serum czy balsamów zawierających składniki aktywne pobudzające krążenie krwi w skórze. Należą do nich m.in. algi, borowina, chili, pieprz, sól morska, kofeina. Następnie owija się miejsce zabiegowe folią spożywczą na czas około 30 minut. Zabieg zwykle kończy krótki masaż relaksacyjny, który dodatkowo wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *