Retix C – intensywna kuracja odmładzająca

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Retix C to kuracja skóry na bazie retinolu, witaminy C oraz antyoksydantów. Zabieg wykazuje szerokie zastosowanie w kosmetologii. Jego wykonanie zaleca się między innymi w przypadku przebarwień, licznych zmarszczek, problemów z elastycznością skóry, a nawet trądziku pospolitego.

Retix C - intensywna kuracja odmładzająca

Retix C – czym dokładnie jest?

Retix C to mocno skoncentrowany kosmetyk bazujący na retinolu, czyli czystej postaci witaminy A (jeden z najskuteczniejszych składników stosowanych w odmładzaniu skóry), witaminie C oraz koktajlu antyoksydantów działających na skórę odżywczo i regenerująco.

Należy zaznaczyć, że zawarty w Retix C 4% retinol jest stabilizowany. Równoznaczne jest to z mniejszymi podrażnieniami skóry oraz lepszą tolerancją do tradycyjnego retinolu, użytego w tym samym stężeniu.

Składniki aktywne Retix C:

 • retinol 4% – działa silnie odmładzająco, nawilża oraz rozświetla skórę. Innowacyjna formuła zmniejsza ryzyko podrażnień i tym samym zapewnia wysoką tolerancję organizmu;
 • witamina C 8% – działa jako silny antyoksydant, rozświetla skórę;
 • antyoksydanty 30 % – działają silnie odmładzająco, chronią skórę przed szkodliwymi reakcjami utlenienia.

Wskazania

Przeciwwskazania

Zobacz również: Leczenie bliznowców.

Jak przygotować skórę do zabiegu?

Przed zabiegiem należy:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
 • tydzień przed nie należy stosować samoopalaczy, peelingu, nie zaleca się opalania oraz wykonywania depilacji;
 • mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni golić zarostu.

Retix C – jak przebiega zabieg?

Zabieg Retix C jest kuracją wielokierunkową. Działa bowiem na szereg defektów skórnych, poprzez usunięcie martwego naskórka, co z kolei prowadzi do intensywnej odnowy tkanek. Niweluje zmarszczki, trądzik pospolity, przebarwienia, zapewnia silną regenerację, przez co skóra staje się odświeżona i rozświetlona.

Zabieg rozpoczyna się od wykonania demakijażu. Następnie na skórę nakłada się specjalną ampułkę, po której następnie aplikuje się maskę zawierającą czysty retinol. W takim stanie pacjentka opuszcza gabinet zmywając kosmetyki samodzielnie w domu po około 6-8 godzinach.

Istotną informacją jest to, że w momencie wykonywania zabiegu nie odczuwamy żadnego uczucia pieczenia czy swędzenia skóry, tak jak występuje to w przypadku złuszczań chemicznych. Po 2-3 dniach od zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć. Stan ten w większym lub mniejszym stopniu może utrzymywać się nawet do około 6 dni. Ważne jest, aby zabieg zaplanować w takim momencie, aby nie kolidował on z ważnymi wyjściami.

Retix C – jak działa?

Kuracja Retix C pobudza odnowę tkankową, usuwa martwe komórki naskórka, odświeża skórę oraz intensywnie ją wygładza. Zabiegi redukują niedoskonałości w takie jak zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory skórne. Dodatkowo intensywnie nawilża i rozświetla. Po zabiegu skóra staje się napięta i jędrna. Kuracja obejmuje serię 4 zabiegów wykonywanych w odstępach 4 tygodni.

Korzyści zabiegu Retix C

 • regulacja procesów rogowacenia naskórka;
 • poprawa napięcia skóry;
 • wygładzenie oraz rozjaśnienie plam pigmentacyjnych;
 • zwiększenie poziomu nawilżenia skóry;
 • zwiększenie bariery ochronnej;
 • odbudowa włókien kolagenu, elastyny i GAG.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po zabiegu Retix C należy ze skórą obchodzić się bardzo ostrożnie. W pielęgnacji domowej zaleca się często stosować krem nawilżający oraz łagodzący. Twarz należy oczyszczać samą wodą lub bardzo delikatnymi kosmetykami. Nie można pocierać skóry np. podczas osuszania jej ręcznikiem, a także wykonywać peelingów czy zrywać odstających skórek. Krem z filtrem 50 SPF powinien być używany przez cały miesiąc od wykonania zabiegu.

Czy po zabiegu mogą pojawić się powikłania?

Należy być świadomym, że po każdym zabiegu mogą, choć nie powinny, pojawić się powikłania. Jeśli dojdzie do skutków ubocznych, mogą występować w postaci zaczerwienienia lub lekkiego obrzęku twarzy. Inne zmiany to zapalenie okołowargowe lub aktywacja opryszczki.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *