Perły w kosmetyce

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Perły w kosmetyce przeznaczone są do najbardziej ekskluzywnych zabiegów na ciało, jakie dostępne są na rynku. Stanowią źródło cennych aminokwasów o działaniu nawilżającym, odżywczym oraz spowalniającym procesy starzenia się skóry.

Perły w kosmetyce

Perły

Perły to wytwory, które stanowią reakcję obronną ostryg na ciało obce, które przedostały się do wnętrza ich muszli. Kojarzone są one wśród kobiet głównie z biżuterią. Jednak jak się okazuje, stanowią również cenny składnik kosmetyków stosowanych w ekskluzywnych zabiegach pielęgnacyjnych, w obrębie twarzy jak i całego ciała. Preparaty kosmetyczne z ich zawartością spowalniają procesy starzenia się, wykazują działanie nawilżające, wzmacniające, tonizujące oraz regulujące metabolizm komórek skóry.

Warto podkreślić, że z cennych właściwości pereł korzystała Kleopatra w rytuale pielęgnacyjnym skóry rozpuszczając je w winie, zaś powstałym roztworem przecierała twarz. Czynność ta miała zapewnić skórze odżywienie i odmłodzenie.

Perły stanowią źródło około 18 aminokwasów, minerałów oraz pierwiastków śladowych (wapń, magnez, żelazo, miedź, cynk).

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Perły w kosmetyce

Wyróżnia się 3 podstawowe produkty perłowe znajdujące zastosowanie w kosmetologii. Należy do nich:

  • masa perłowa;
  • hydrolizowany proszek perłowy;
  • puder perłowy.

1. Masa perłowa.

Masa perłowa (zmielona macica perłowa) to wewnętrzna warstwa muszli małż i ślimaków. W kosmetologii występuje w formie białego matowego proszku, który otrzymuje się w procesie mikronizacji pereł. Masę perłową wykorzystuje się zarówno jako czynnik nawilżający oraz jako eksfoliant w peelingach oraz maseczkach.

2. Hydrolizowany proszek perłowy.

Jest produktem rozpuszczalnym w wodzie. Wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry oraz włosów czyli szamponach, tonikach, kremach oraz maseczkach.

3. Puder perłowy.

Puder perłowy stanowi najdroższą, a zarazem najbardziej ekskluzywną formę kosmetyków perłowych. Otrzymuje się go na skutek rozdrobnienia czystych autentycznych pereł. Wykazuje formę drobno zmielonego proszku, który wykorzystywany jest w kosmetykach do makijażu.

Perły – właściwości pielęgnacyjne

Kosmetyki z zawartością pereł znajdują zastosowanie w preparat przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej ze względu na właściwości oczyszczające, przeciwbakteryjne oraz odblokowujące pory. Ponadto perły dogłębnie regenerują oraz przyspieszają proces gojenia się ran. W związku z tym wykorzystywane są w kosmetykach na blizny i rozstępy. Należy podkreślić, że masa perłowa z witaminą C to bardzo popularne połączenie w zabiegach redukcji tego rodzaju defektów.

Bogaty skład pereł sprawia, że znajdują zastosowanie również w preparatach przeznaczonych dla cery dojrzałej, zniszczonej, wymagającej regeneracji i odmłodzenia. Dzięki możliwościom pochłaniania i odbijania światła, produkty z ich obecnością stanowią wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Bibliografia

  1. Kucis M., Kosmetologia Estetyczna, Surowce kosmetyczne pochodzenia morskiego w talasoterapii, 6/2017.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *