Nanozłoto w kosmetologii

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Nanozłoto w kosmetologii to nowa dziedzina kierunku związanego z urodą oraz medycyną estetyczną. Oprócz tego cząsteczki nanozłota wykorzystywane są również w przemyśle spożywczym oraz elektrotechnice.

Nanozłoto w kosmetologii

Nanotechnologia

Nanotechnologia to dziedzina zajmująca się tworzeniem struktur o rozmiarach nanometrycznych, co oznacza wielkość pojedynczego atomu lub cząsteczki. Należy również do jednych z najbardziej rozwijających się technologii XXI wieku. Obejmuje wiele dziedzin życia m.in. medycynę, kosmetologię, przemysł spożywczy oraz elektrotechnikę.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Nanozłoto pozyskiwane jest przez redukcję kwasu chlorozłotowego, na skutek czego dochodzi do powstawania neutralnych atomów złota. Nanocząsteczki złota nazywane są również złotem koloidalnym i zapewniają bardzo szerokie spektrum właściwości pielęgnacyjnych. Warto podkreślić, że stanowi ono składnik kosmetyków przeznaczonych dla skóry podrażnionej oraz skłonnej do wystąpienia stanów zapalnych, dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Ponadto nanozłoto to również doskonały składnik produktów przeciwstarzeniowych. Wpływa korzystnie na syntezę kolagenu opóźniając w ten sposób procesy starzeniowe skóry. Właściwości nawilżające oraz ochronne sprawiają, że związek ten znajduje zastosowanie w produktach naturalnych (bez konserwantów) przeznaczonych do pielęgnacji cery wrażliwej.

Nanokosmetyki

Produkty wytwarzane, dzięki procesom nanotechnologii są kosmetykami przyszłościowymi. Warto podkreślić, że istotnym działaniem tego rodzaju produktów jest zmniejszone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych oraz podrażnień. Duża część nanozwiązków to tzw. nośniki dla innych składników aktywnych. Oznacza to, że przyłączają się do konkretnej substancji, dzięki czemu łatwiej przepuszczalna jest przez błony komórkowe.

Podsumowanie

Nanotechnologia to dziedzina, która rozwija się w dynamicznym tempie. Dzięki jej wykorzystaniu kosmetyki wykazują zmniejszone działanie drażniące, a także przynoszą efektywniejsze działanie przeciwstarzeniowe w przypadku pielęgnacji cer dojrzałych oraz wymagających.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *