Kosmeceutyki – czym są i jak działają?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kosmeceutyki stają się obecnie coraz bardziej popularną grupą kosmetyków. Mówi się, że posiadają silniejsze działanie od tych tradycyjnych, ze względu na swój skład i leczniczy charakter.

Kosmeceutyki - czym są i jak działają?

Kosmeceutyki – czym są?

Kosmeceutyki można znaleźć w drogeriach oraz aptekach, obok tradycyjnych kosmetyków. Z tego też względu, wśród konsumentów sieją pewnego rodzaju niepewność co do różnic między tymi dwiema grupami preparatów. Jak się okazuje, mogą mieć one ze sobą wiele wspólnego.

Kosmeceutyki to preparaty kosmetyczne, które charakteryzują się silnym działaniem leczniczym. Od pozostałej grupy kosmetyków odróżnia je wysoka zawartość składników aktywnych. Kosmeceutyki mają jednak z tradycyjnymi produktami wspólne cechy pielęgnacyjne i łagodzące, pełniąc ważną rolę w dziedzinie dermatologii.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Preparaty jakimi są kosmeceutyki łączą w sobie zalety zarówno kosmetyków jak i leków. Ich oryginalna nazwa powstała z połączenia farmaceutyków i kosmetyków, które stosowane są bez względu na płeć oraz wiek.

Jak działają kosmeceutyki?

Kosmeceutyki to produkty bogate w dużą ilość składników aktywnych. Wytwarzane są głównie na bazie witamin oraz kwasów (askorbinowego, linolenowego, a także fenolokwasów). W skład kosmeceutyków wchodzą również antyoksydanty, które niwelują wolne rodniki, a w konsekwencji spowalniają procesy starzenia się skóry. Często preparaty te produkowane są także z wyciągów roślinnych np. z kasztanowca, miłorzębu japońskiego czy wierzby białej.

Dają one lepsze efekty w działaniu ze względu na to, że posiadają wyższe stężenie składników aktywnych. Przeznaczone są szczególnie dla tych osób, u których zwykłe kosmetyki nie radzą sobie z cięższymi problemami skórnymi, a nie jest zalecane używanie leków. Dodatkowo korzystają z nich osoby, którym zależy na bardziej widocznych efektach pielęgnacyjnych. Warto również zaznaczyć, że kosmeceutyki są preparatami droższymi od tradycyjnych.

Zastosowanie

Mimo swojej wyjątkowej nazwy oraz nieco silniejszych właściwości, kosmeceutyki wciąż pozostają kosmetykami. Wykazują działanie lecznicze, jednak nie stanowią same w sobie lekarstwa. W związku z tym wykorzystywane są głównie w walce z objawami starzenia się skóry, a także w przy łagodzeniu objawów chorób takich jak trądzik pospolity, łupież czy łysienie. Ich działanie posiada wysoki wpływ na fizjologię skóry, skutecznie poprawiając jej elastyczność oraz ogólny wygląd zewnętrzny.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *