Beauty blender – czym jest i jak go stosować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Beauty blender to nowość na rynku kosmetycznym. Jest innowacyjną gąbką do makijażu stosowaną przez wizażystów z USA, Polski, Francji, a także innych krajów europejskich. Jakie właściwości wykazuje oraz jak należy ją stosować?

Beauty blender - czym jest i jak go stosować?

Beauty blender stworzyła i opatentowała hollywoodzka makijażystka Rea Ann w roku 2002. Bez wątpienia, ta niewielkich rozmiarów gąbka, stała się hitem w bardzo szybkim czasie. Do tego stopnia, że dziś stanowi obowiązkowy element wykonywania makijażu u wielu kobiet.

Beauty blender – czym dokładnie jest?

Beauty blender to niewielkich rozmiarów, najczęściej różowa gąbka, którą wykorzystuje się do wykonywania makijażu. Charakteryzuje się oryginalnym kształtem przypominającym łezkę. Pozbawiona ostrych krawędzi zapewnia równomierne nałożenie makijażu. Ponadto gwarantuje brak smug oraz granic oddzielających grubsze lub cieńsze warstwy podkładu na skórze. Dzięki zastosowaniu w makijażu beauty blendera, skóra wygląda naturalnie i jednolicie.

Gąbka beauty blender jest produktem miękkim i elastycznym, posiadającym liczne pory. Swoją strukturą przypomina nieco plaster miodu, przez co zatrzymuje wodę. Warto zaznaczyć, że gąbka nie zawiera lateksu, ani żadnego zapachu i jest hipoalergiczna. Można ją łatwo myć i czyścić.

Ciekawostką jest to, że początkowo beauty blender miał służyć jedynie do nakładania podkładu. Tymczasem jego funkcje są nieco szersze. Okazuje się, że beauty blender można wykorzystać również do nakładania kremów, róży i korektorów.

Beauty blender – rodzaje

1. Klasyczny.

Posiada rozmiar od 3,5 do 5,5 cm i waży około 4 gramy. Pierwotnie posiadał kolor różowy, jednak z czasem pojawiły się inne jego odcienie. Służy głównie do nakładania podkładu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Beauty Blusher.

Ten rodzaj gąbeczki jest nieco mniejszy, a jej przeznaczeniem jest nakładanie różu, kremów lub lekkich pudrów. Posiada kolor szary, co ułatwia mieszanie kolorów.

2. Czarny beauty blender.

Przeznaczony jest do nakładania samoopalacza.

3. Biały beauty blender.

Przeznaczony jest do nakładania bezbarwnych kosmetyków takich jak kremy czy serum.

4. Beauty blender micromini.

To nic innego jak miniaturka klasycznej wersji beauty blendera, który gwarantuje jeszcze bardziej precyzyjne nakładanie kosmetyków. Wykorzystuje się go szczególnie w miejscach takich jak kąciki oczu, skrzydełka nosa, powieki.

5. Gąbka blotterazzi.

Tego rodzaju gąbka zbiera nadmiar sebum, odświeża makijaż.

Beautyblender – jak go właściwie stosować?

Na początku beauty blender należy zmoczyć wodą. Następnie mocno go wycisnąć i wytrzeć ręcznikiem papierowym. Po tych czynnościach, na beauty blender nakłada się kosmetyk i do wybranych części twarzy wykonuje delikatne ruchy dociskania, a nie przeciągania gąbki po skórze.

Jak sprawdzić czy beauty blender jest oryginalny?

Wraz z sukcesem jaki odniósł beauty blender, wzrosła produkcja i sprzedaż nieoryginalnych produktów, przypominających sławną gąbeczkę. Zdarza się niestety, że ciężko jest rozpoznać czy mamy do czynienia z oryginałem czy nie. Można to przede wszystkim rozpoznać kiedy beauty blender pojawia się na różnego rodzaju stronach aukcyjnych oraz posiada niską cenę. Koszt oryginalnej gąbeczki wynosi około 70 zł. Dodatkowo posiada miękką strukturę i mniejszą ilość porów niż produkt podrobiony. Nie da się go również postawić samodzielnie w pozycji pionowej.

Jak pielęgnować beauty blender?

Gąbka beauty blender jest produktem wielokrotnego użytku. Dlatego należy o nią odpowiednio dbać. Po użyciu, a także przed jego zastosowanie warto go dokładnie umyć. Może wtedy służyć nawet 3-4 miesiące. Do pielęgnacji gąbeczki zazwyczaj stosuje się zwykłe mydło. Po umyciu położyć ją w przewiewnym miejscu, aby dokładnie wyschła. Beauty blendera nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych oraz kłaść na grzejnik, ponieważ skróci to znacznie jego trwałość.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

4 odpowiedzi

  1. Oryginalnego Beauty Blendera nigdy nie używałam, ale chętnie sięgam po gąbeczki innych marek – to mój ulubiony sposób aplikowania podkładu 🙂

  2. Jej, nie wiedziałam że jest aż tyle różnych typów BB 🙂 Oryginału nie miałam, ale lubię używać zamienniki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *