Wyprawka dla noworodka – co powinna zawierać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Każdy przyszły rodzic zastanawia się, co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka. Oprócz takich oczywistych rzeczy jak, ubranka, pieluszki, wózek czy łóżeczko warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych potrzebnych rzeczy, które przydadzą się przy noworodku i niemowlaku.

Wyprawka dla noworodka – co powinna zawierać?

Co powinna zawierać wyprawka dla dziecka?

Kompletując wyprawkę dla noworodka, należy wziąć pod uwagę porę roku. Inne elementy pojawią się w wyprawce dla dziecka urodzonego zimą, a inne latem. Niezależnie jednak od pory roku wyposażenie maluszka powinno zawierać: wózek gondola, łóżeczko, kosmetyki dla dzieci, artykuły higieniczne, butelki i smoczki.

Bardzo często młodzi rodzice decydują się również na zakup dostawki do łóżka, która ułatwia opiekę nad noworodkiem. Popularne są również różnego rodzaju kokony i otulacze. Ich zadaniem jest otulenie maluszka i stworzenie warunków podobnych, do tych które panowały w brzuchu mamy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kosmetyki dla dzieci – jak dbać o delikatną skórę?

Zakup kosmetyków dla dzieci może wydawać się prosty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wrażliwa jest skóra nowo narodzonego dziecka. Kompletując wyprawkę, należy zwrócić uwagę na kosmetyki dla dzieci, które posiada w swoim asortymencie drogeria internetowa Plus dla Zdrowia. Wśród nich znaleźć można wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwej skóry ciała małego dziecka takich jak:

  • kosmetyki do pielęgnacji włosów,
  • produkty do kąpieli,
  • kosmetyki z filtrem UV dla dzieci,
  • preparaty pomagające w walce z ciemieniuchą,
  • chusteczki nawilżające,
  • kremy zapobiegające odparzeniom.

Choć lista może wydawać się długa, to są to podstawowe rzeczy, które powinny znaleźć się w wyprawce każdego noworodka. Szczególnej uwagi wymaga wrażliwa skóra na pupie dziecka, która przez większość czasu ma ciągły kontakt z pieluszką. Nie można również zapomnieć o odpowiedniej ochronie skóry dziecka przed promieniowaniem UV podczas słonecznych miesięcy.

Mało oczywiste gadżety dla dzieci, które się również przydadzą

Choć lista rzeczy niezbędnych dla dziecka może wydawać się długa, nie powinno na niej zabraknąć innych elementów, które będą miały bezpośredni wpływ na zdrowie maluszka. Małe dzieci nie potrafią pozbyć się wydzieliny z nosa, dlatego konieczny będzie zakup gruszki lub aspiratora. Gadżety te pomogą w udrożnieniu dróg oddechowych i ułatwią dziecku oddychanie. Ważny jest również odpowiedni termometr, dzięki któremu możliwa będzie kontrola temperatury ciała maluszka. Kolejnym elementem, który może okazać się niezbędny, szczególnie na samym początku jest waga niemowlęca. Zakup dokładnej wagi dla noworodka jest kluczowy do obserwacji wzrostu. W pierwszych tygodniach to właśnie przybieranie na wadze świadczy o prawidłowym rozwoju dziecka.

Oczywiście rzeczy, które mogą się przydać, jest o wiele więcej. Z pewnością z czasem większość rodziców sama odkryje, jakie produkty są im jeszcze potrzebne do opieki nad maluszkiem. Kompletując wyprawkę, warto brać pod uwagę niezbędne produkty, które zadbają o bezpieczeństwo i komfort małego człowieka.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *