Wszystko, co musisz wiedzieć na temat radiofrekwencji mikroigłowej

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Współcześnie bardzo wiele kobiet regularnie korzysta z różnych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwalają one bowiem szybko, a przede wszystkim skutecznie pozbyć się konkretnych mankamentów ciała. Na szczególną uwagę zasługuje radiofrekwencja mikroigłowa (RF), inaczej zwana nieoperacyjnym liftingiem. Okazuje się ona nieoceniona zwłaszcza przy usuwaniu szpecących zmian oraz poprawianiu jędrności skóry.

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat radiofrekwencji mikroigłowej

Ogólna charakterystyka procedury

Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjny zabieg oddziałujący zarówno na naskórek, jak i głębokie warstwy skóry. Opiera się na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych posiadających częstotliwość w zakresie od 500 000 kHz do nawet 5 000 000 kHz. Umożliwiają one efektywne podgrzanie komórek, co wywołuje nagłe obkurczenie włókien kolagenowych i jednoczesne pobudzenie produkcji nowych. Kluczową rolę odgrywa tutaj kartridż wyposażony w specjalną głowicę pokrytą kilkudziesięcioma mikroigłami (elektrodami) o maksymalnej długości 3 milimetry. To właśnie one emitują wspomniane fale. W porównaniu do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego ryzyko pojawienia się niepożądanych przebarwień, hiperpigmentacji, dziurek czy oparzeń jest znikome, ponieważ poziom ciepła oscyluje jedynie między 58-85 stopni Celsjusza.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Przebieg zabiegu krok po kroku

Metoda radiofrekwencji mikroigłowej jest wyjątkowo precyzyjna, a trwa zazwyczaj od 40 minut do 1,5 godziny. Pierwszy etap polega zawsze na znieczuleniu powierzchni skóry dedykowanym kremem. Następnie specjalista delikatnie wprowadza mikroigły na ustaloną wcześniej głębokość i włącza przycisk wyzwalający promieniowanie elektromagnetyczne. Nagrzewa ono tkanki i uszkadza ich strukturę, czego rezultatem jest stymulacja procesu regeneracji prowadząca bezpośrednio do wytworzenia nowych tkanek o właściwej budowie.

Co istotne, głowica oferuje szeroki zakres regulacji parametrów. Daje to możliwość przeprowadzenia zabiegu o zróżnicowanej intensywności (w zależności od potrzeb pacjenta). Na sam koniec dane miejsce zostaje posmarowane serum rewitalizującym. Po wszystkim widać nieznaczne zaczerwienienie naskórka. Pożądana częstotliwość zabiegów to trzy w odstępach miesięcznych plus przypominające (co pół roku).

Efekty zaskakują niezmiernie pozytywnie

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa w Warszawie znakomicie nadaje się do poprawy wyglądu twarzy, dekoltu, szyi, pośladków, ud czy brzucha. Przynosi mnóstwo korzystnych zmian wizualnych — m.in. przywraca naturalną jędrność skóry (zapobiegając jednocześnie jej szybkiemu wiotczeniu), likwiduje nieestetyczne zmarszczki zlokalizowane pod oczami i blizny potrądzikowe, niweluje poważne przebarwienia pigmentacyjne, zwęża pory, a także pozwala dokonać korekty owalu twarzy. Pomaga ponadto w walce z rozstępami, cellulitem, nadpotliwością pach, nadmiernym wydzielaniem sebum oraz wałeczkami tłuszczu znajdującymi się w okolicach talii. Charakteryzuje się przy tym znikomą inwazyjnością (brak krwistych wysięków, złuszczenia, modyfikacji kolorytu) i stosunkowo krótkim czasem rekonwalescencji. Wszelkie ślady po nakłuciach znikają przeważnie w ciągu dwóch, trzech dni.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *