
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Współcześnie bardzo wiele kobiet regularnie korzysta z różnych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwalają one bowiem szybko, a przede wszystkim skutecznie pozbyć się konkretnych mankamentów ciała. Na szczególną uwagę zasługuje radiofrekwencja mikroigłowa (RF), inaczej zwana nieoperacyjnym liftingiem. Okazuje się ona nieoceniona zwłaszcza przy usuwaniu szpecących zmian oraz poprawianiu jędrności skóry.
Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjny zabieg oddziałujący zarówno na naskórek, jak i głębokie warstwy skóry. Opiera się na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych posiadających częstotliwość w zakresie od 500 000 kHz do nawet 5 000 000 kHz. Umożliwiają one efektywne podgrzanie komórek, co wywołuje nagłe obkurczenie włókien kolagenowych i jednoczesne pobudzenie produkcji nowych. Kluczową rolę odgrywa tutaj kartridż wyposażony w specjalną głowicę pokrytą kilkudziesięcioma mikroigłami (elektrodami) o maksymalnej długości 3 milimetry. To właśnie one emitują wspomniane fale. W porównaniu do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego ryzyko pojawienia się niepożądanych przebarwień, hiperpigmentacji, dziurek czy oparzeń jest znikome, ponieważ poziom ciepła oscyluje jedynie między 58-85 stopni Celsjusza.
Metoda radiofrekwencji mikroigłowej jest wyjątkowo precyzyjna, a trwa zazwyczaj od 40 minut do 1,5 godziny. Pierwszy etap polega zawsze na znieczuleniu powierzchni skóry dedykowanym kremem. Następnie specjalista delikatnie wprowadza mikroigły na ustaloną wcześniej głębokość i włącza przycisk wyzwalający promieniowanie elektromagnetyczne. Nagrzewa ono tkanki i uszkadza ich strukturę, czego rezultatem jest stymulacja procesu regeneracji prowadząca bezpośrednio do wytworzenia nowych tkanek o właściwej budowie.
Co istotne, głowica oferuje szeroki zakres regulacji parametrów. Daje to możliwość przeprowadzenia zabiegu o zróżnicowanej intensywności (w zależności od potrzeb pacjenta). Na sam koniec dane miejsce zostaje posmarowane serum rewitalizującym. Po wszystkim widać nieznaczne zaczerwienienie naskórka. Pożądana częstotliwość zabiegów to trzy w odstępach miesięcznych plus przypominające (co pół roku).
Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa w Warszawie znakomicie nadaje się do poprawy wyglądu twarzy, dekoltu, szyi, pośladków, ud czy brzucha. Przynosi mnóstwo korzystnych zmian wizualnych — m.in. przywraca naturalną jędrność skóry (zapobiegając jednocześnie jej szybkiemu wiotczeniu), likwiduje nieestetyczne zmarszczki zlokalizowane pod oczami i blizny potrądzikowe, niweluje poważne przebarwienia pigmentacyjne, zwęża pory, a także pozwala dokonać korekty owalu twarzy. Pomaga ponadto w walce z rozstępami, cellulitem, nadpotliwością pach, nadmiernym wydzielaniem sebum oraz wałeczkami tłuszczu znajdującymi się w okolicach talii. Charakteryzuje się przy tym znikomą inwazyjnością (brak krwistych wysięków, złuszczenia, modyfikacji kolorytu) i stosunkowo krótkim czasem rekonwalescencji. Wszelkie ślady po nakłuciach znikają przeważnie w ciągu dwóch, trzech dni.
Artykuł sponsorowany
Zapisz się do newslettera!
Czym kierować się przy wyborze fotela zabiegowego?
Najpopularniejsze w Zdrowie
Zostań z nami
Polecane artykuły