Prosty sposób na otarcia między palcami u nóg

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Chyba każdemu zdarzyło się choć raz w życiu nabawić się otarcia między palcami stóp. To nieprzyjemne uczucie. Pojawia się świąd, pieczenie, czasem wysypka. O otarcia najłatwiej jest latem, kiedy panuje wysoka temperatura, a ciało się poci. Nie zawsze więc można uniknąć tego problemu. Można jednak sobie z nim poradzić.

Prosty sposób na otarcia między palcami u nóg

Co powoduje otarcia między palcami stóp?

Otarcia między palcami stóp mogą pojawiać się na skutek kilku przyczyn. Najczęściej jest to tzw. kontaktowe zapalenie skóry. Skóra reaguje wówczas na szkodliwe czynniki znajdujące się w obuwiu, takich jak kleje, gumy i barwniki. Innym czynnikiem jest ocieranie się skóry o dany materiał. Na ogół ma to miejsce, kiedy buty są nieodpowiednio dobrane, powodując ucisk. Kupując buty, większość osób zwraca uwagę jedynie na rozmiar buta. To błąd. Należy wziąć pod uwagę również jego szerokość, wysokość podbicia czy zwężenie przy palcach. Niebezpieczne mogą być nawet niewinne z pozoru sandały, które mogą uciskać palce stóp. Czynnikiem ryzyka jest wysoka temperatura oraz wysiłek fizyczny, które prowadzą do zwiększenia potliwości. Ta z kolei służy powstawaniu otarć. Są ludzie, którzy cechują się wrażliwą skórą, przez co są bardziej narażeni na występowanie jej podrażnień. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://sudocrempolska.pl/jak-leczyc-otarcia-miedzy-palcami-u-nog/.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak radzić sobie z otarciami między palcami stóp?

Profilaktyka otarć między palcami stóp to przede wszystkim odpowiednio dobrane obuwie. Warto przy okazji upewnić się, czy nie zawiera ono alergenów. Należy także dbać o higienę stóp i stosować delikatne środki do jej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli skóra jest osłabiona. Ważna jest częsta zmiana skarpet, co pomaga uniknąć namnażania się bakterii i grzybów. W przypadku pojawienia się otarć to jednak nie wystarczy. Potrzebny jest dobry krem, który załagodzi stan zapalny, a przy okazji zwiększy odporność skóry i zniweluje poczucie dyskomfortu. Polecana maść to Sudocrem.

Jak działa Sudocrem na otarcia między palcami stóp?

Sudocrem to popularna maść na odparzenia i otarcia skóry. Ponieważ posiada przemyślany i kompleksowy skład, cechuje się dużą skutecznością.
Zawiera ona tlenek cynku, który ma działanie przeciwzapalne oraz ochronne. Ważne składniki to lanolina, która ma właściwości natłuszczające skórę oraz alkohol benzylowy, który działa dezynfekująco i miejscowo znieczulająco. Z kolei benzoesan benzylu i cynamonian benzylu mają właściwości przeciwbakteryjne, wszobójcze i przeciwbakteryjne. Krem działa więc na wielu poziomach, pozwalając skórze na regenerację, łagodzi dokuczliwe objawy oraz nawilża skórę. Jest to produkt hipoalergiczny, odpowiedni dla każdego typu skóry. Cieszy się pozytywną opinią Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Więcej o kremie można przeczytać na https://sudocrempolska.pl/.

Jak stosować Sudocrem na otarcia między palcami stóp?

Przed zastosowaniem kremu należy umyć i osuszyć ręce. Następnie należy opuszkiem palca nabrać niewielką ilość kremu i nałożyć na otarcia. Najlepiej, aby na skórze utworzyła się przezroczysta warstwa, którą trzeba następnie pozostawić do wchłonięcia. Maść jest bardzo wydajna, nie warto jej nakładać w zbyt dużej ilości, ponieważ krem się zwyczajnie nie wchłonie. Sudocrem powinien przynieść ulgę już w kilka godzin po pierwszej aplikacji. Co ciekawe, można go nakładać z dużą częstotliwością, o ile jest to pomocne. Nie ma żadnych limitów stosowania produktu. Krem stosować można także na otarcia pojawiające się w innych partiach ciała np. między udami.

Stopy wykonują dużą pracę każdego dnia. Dzięki nim możemy się przemieszczać i prowadzić aktywny styl życia. Mimo to wielu ludzi nie stara się o nie należycie dbać, sięgając po nieodpowiednie obuwie czy niedokładnie pielęgnując jej skórę. Dopiero bolesne otarcia sprawiają, że nasza uwaga zaczyna się na nie kierować. W takich przypadkach najlepiej sięgnąć jest po dobry krem na stan zapalny skórny. To prosty i niezawodny sposób, aby pomóc naszej skórze powrócić do normy.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *