Peelingi chemiczne i zabiegi laserowe marki Chantarelle

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Peelingi chemiczne i zabiegi laserowe to obecnie standardowa oferta gabinetów kosmetycznych. Czy możliwy jest mariaż tych dwóch różnych technik zabiegowych? Czy ich połączenie da naszej skórze oczekiwany efekt odmłodzenia oraz redukcji jej problemów?

Peelingi chemiczne i zabiegi laserowe marki Chantarelle

Nasza skóra nie zawsze jest w stanie samodzielnie chronić nas przed czynnikami zewnętrznymi. Procesy starzenia są intensyfikowane przez niewłaściwą pielęgnację, stosowanie używek, promieniowanie UV oraz zanieczyszczenia powietrza. Współczesne odkrycia kosmetologii dają wiele możliwości i zabiegów odmładzających, jak na przykład złuszczanie czy laseroterapia.

Połączenie dwóch metod zabiegowych przynosi jeszcze lepsze efekty dla skóry oraz wzmacnia działanie każdego z zabiegów. Dodatkowo taka synergia pozwala na wykorzystanie preparatów łagodniejszych z mniejszym ryzykiem skutków ubocznych, a dających oczekiwane rezultaty. Współczesna kosmetologia wciąż poszukuje zarówno nowe połączenia zabiegów, jak i dowody ich skuteczności.

Peelingi chemiczne + zabiegi laserowe

Dobrym przykładem zabiegów łączonych są peelingi chemiczne – nakładane warstwowo lub mieszane, czyli z zastosowaniem różnych kwasów. Innym przykładem jest połączenie peelingu chemicznego z działaniem światła LED lub lasera. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się terapie, w jakich światło lasera wspomaga dostarczenie substancji aktywnych do skóry. Takimi związkami są właśnie kwasy stosowane w zabiegach złuszczania chemicznego.

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej coraz częściej stosuje się nietermiczne źródła światła, takie jak lasery kosmetyczne niskoenergetyczne (LLLT) i LED. Take kuracje laserowe są bezpieczniejsze i nie wymagają długiego czasu na regenerację skóry. Lasery kosmetyczne nie wywołują efektu termicznego i nie uszkadzają tkanek. Ich działanie opiera się na inicjacji reakcji biochemicznych w komórkach. Dzięki precyzyjnej synergii światła laserowego o danej długości fali i chromoforów wprowadzana jest dedykowana kompozycja składników aktywnych bezpośrednio w miejsce problemu i wywoływany jest efekt terapeutyczny.

Gdy połączymy odmładzające zabiegi laserami kosmetycznymi LLLT z peelingami chemicznymi uzyskujemy najlepsze efekty ze stosowania wybranego kwasu lub mieszaniny wybranych kwasów. Daje to silny efekt odnowy skóry i jej silne odmłodzenie. Dzięki działaniu światła lasera kosmetycznego LLLT, rezultatem jest również przyśpieszona i pogłębiona regeneracja skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

PLATINUM PEEL & CURE – miks kwasów i światło lasera LLLT

Zabieg łączący działanie kwasów i światła lasera LLLT to kuracja Platinum Peel & Cure marki Chantarelle. Peelingi chemiczne PDT opierają się tu właśnie na synergii światła lasera LLLT lub LED oraz kwasów organicznych. Efekt terapeutyczny widoczny jest szczególnie w obrębie keratynocytów i fibroblastów, a w mitochondriach pochłonięta energia świetlna daje przyrost energii komórkowej i aktywację syntezy kwasów nukleinowych. Zabieg oparty jest na pobudzeniu metabolizmu komórkowego, co umożliwia aktywację syntezy białek przez pobudzenie receptorów komórkowych, efektem jest odmłodzenie skóry oraz efekty terapeutyczne problemów skóry.

Wybierz zabieg PLATINUM PEEL & CURE dla potrzeb skóry

  • MELANER 46% pH 3.0 – dedykowany dla skóry z przebarwieniami i plamami o różnej etiologii, z trądzikiem, wiotkiej, zanieczyszczonej, wymagającej odmłodzenia i poprawy kondycji.
  • RETINOLOGIC 45% pH 3.0 – dedykowany dla skóry mieszanej, tłustej, trądzikowej, z rozszerzonymi
    porami, miejscowo odwodnionej, wymagającej oczyszczenia i normalizacji.
  • SENSITER 45,5% pH 3.2 – dedykowany dla skóry cienkiej, delikatnej, naczyniowej i wrażliwej wymagającej wzmocnienia i regeneracji.
  • AGE CLINIC 52% pH 3.2 – dedykowany dla skóry suchej, dojrzałej, z utratą jędrności i zmarszczkami,
    wymagającej nawilżenia i liftingu.

 

CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics to marka dermokosmetyków do gabinetów kosmetycznych i do pielęgnacji domowej oraz innowacyjnych laserów kosmetycznych. Formuła kosmetyków CHANTARELLE oparta jest na specjalistycznej wiedzy naukowej i nowoczesnych technologiach. Preparaty bogate są w aktywne składniki, działające kierunkowo na konkretne problemy skóry.

Więcej informacji o zabiegach Chantarelle na:

www.chantarelle.pl

dr Marcin Wasylewski Ekspert Chantarelle, biotechnolog i wykładowca akademicki

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *