Osocze bogatopłytkowe, czyli skuteczna rewitalizacja skóry

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Osocze bogatopłytkowe jest innowacyjnym zabiegiem, dzięki któremu możliwa jest stymulacja naturalnych procesów odnowy komórek i zwiększenie ich aktywności biologicznej. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane do zabiegu pozyskiwane jest z krwi pacjenta. Terapia opierająca się na działaniu osocza bogatopłytkowego znana jako wampirzy lifting oraz mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest z powodzeniem wykorzystywana w medycynie estetycznej. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z popularniejszych i charakteryzujących się wysokim stopniem skuteczności zabieg anty-aging.

Osocze bogatopłytkowe, czyli skuteczna rewitalizacja skóry

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe, czyli zabieg PRP (z ang. Platet rich plasma) znany też jako wampirzy lifting lub mezoterapia osoczem aktywuje komórki macierzyste poprzez zastosowanie śródskórnych iniekcji. Preparat do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozyskiwany jest z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe, w którym stężenie płytek krwi jest wysokie, stymuluje komórki macierzyste i indukuje naturalne procesy naprawcze. Konsekwencją tego jest intensywna reprodukcja nowych i zdrowych komórek, co z kolei wpływa na poprawę kondycji tkanek, które poddawane są zabiegowi. Osocze bogatopłytkowe przyspiesza proces gojenia ran i wykorzystywane jest przy leczeniu urazów. Wykorzystywane w medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe ma przede wszystkim silne działanie przeciwstarzeniowe. Z wiekiem ilość produkowanego przez organizm kolagenu i elastyny ulega znacznemu zmniejszeniu. Co za tym idzie, skóra staje się mniej elastyczna i jędrna. Terapia osoczem bogatopłytkowym przyczynia się do stymulowania produkcji nowego kolagenu i elastyny. Osocze bogatopłytkowe wpływa więc na opóźnianie procesów starzenia skóry i efektywnie poprawia jej wygląd.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Osocze bogatopłytkowe – wskazania do zabiegu

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest przede wszystkim do zabiegów o działaniu anty-aging, gdyż powoduje wygładzenie zmarszczek. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego ma na celu rewitalizację skóry twarzy, dłoni oraz szyi. Osocze bogatopłytkowe w Warszawie wskazane jest przede wszystkim osobom, które chcą zlikwidować zmarszczki. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w zabiegach medycyny estetycznej, wykorzystywane jest nie tylko do regeneracji skóry, ale także poprawy gęstości skóry. Osocze bogatopłytkowe pozwala również usuwać blizny potrądzikowe i wpływa na ujednolicenie kolorytu skóry. Co więcej, wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, może być sposobem na nadmierne wypadanie włosów oraz poprawę ich kondycji.

Osocze bogatopłytkowe – jak wygląda zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polega na iniekcji preparatu pozyskiwanego z krwi pacjenta na obszarze skóry, który wymaga regeneracji. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest również w obrębie skóry głowy. Dzięki iniekcji preparatu pozyskanego z krwi pacjenta w okolicy skalpu, możliwe jest leczenie łysienia. Osocze bogatopłytkowe poprawa też gęstości włosów. Przed zabiegiem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego następuje pobieranie krwi od pacjenta. Korzystanie z własnej krwi powoduje, że nie ma praktycznie ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Z pobranego materiału uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które wykorzystywane jest podczas zabiegu. Po odczekaniu 10-20 minut od pobrania, stężenie płytek krwi w preparacie jest wysokie. Sam zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej. Wykonując iniekcje podskórne na określonym obszarze, wykorzystuje się liniowe nakłucia lub klasyczną technikę mezoterapii.

Jakie efekty daje terapia osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane w medycynie estetycznej wpływa na rewitalizację i poprawę elastyczności skóry. Co więcej, zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego pozwala zmniejszyć widoczność zmarszczek i ujednolicić koloryt skóry. Osocze bogatopłytkowe i jego działanie przeciwzmarszczkowe daje efekt młodszej, zdrowej i wypoczętej skóry. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, poprawia też ukrwienie skóry, poprzez stymulację procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Osocze bogatopłytkowe nie tylko wygładza zmarszczki, ale pozwala także pozbyć się blizn np. potrądzikowych. Osocze bogatopłytkowe polecane jest również w terapii łysienia. Wykorzystanie terapii osoczem bogatopłytkowym ma również zastosowanie podczas rekonwalescencji i przy gojeniu ran powstałych na skutek przebytych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe wytwarzane z własnej krwi pacjenta sprawia, że zabieg jest bezpieczny i naturalny. Są jednak przypadki, w których zastosowanie osocza bogatopłytkowego jest niewskazane. Terapii osoczem bogatopłytkowym nie powinny być poddawane kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Osocze bogatopłytkowe nie jest polecane też osobom zmagającym się z chorobami skórnymi. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego nie jest możliwe u osób z chorobami krwi. Z terapii osoczem bogatopłytkowym nie mogą korzystać chorzy na nowotwór. Osocze bogatopłytkowe niepolecane jest tym, którzy posiadają problemy z krzepliwością krwi i mają choroby wirusowe. Zabieg z osocza bogatopłytkowego nie powinien być też stosowany u pacjentów stosujących leki przeciwzakrzepowe.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *