Niedobór magnezu – jak sobie z nim radzić?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Odpowiednia ilość witamin i minerałów zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Ich niedobory mogą prowadzić do pogorszenia samopoczucia oraz różnych dysfunkcji. W przypadku magnezu, który uczestniczy w wielu procesach biochemicznych, może dochodzić do skurczów mięśni, drgania powiek, kołatania serca. Inne objawy mogące wskazywać na niedobór tego pierwiastka to m.in. drażliwość, stany lękowe, niepokój, uczucie zmęczenia oraz ospałość.

Niedobór magnezu – jak sobie z nim radzić?

Magne B6 jest preparatem o statusie leku. Taki status nadaje się farmaceutykom stosowanym przy zapobieganiu lub leczeniu chorób, a także wykorzystywanym do stawiania diagnozy albo przywracania prawidłowych funkcji organizmu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czym jest Magne B6?

Przyjmowanie preparatu Magne B6 zaleca się w przypadku stwierdzenia niedoborów tego pierwiastka, a także w celach profilaktycznych. Wspomagająco można go również stosować przy nadciśnieniu, miażdżycy, padaczce i chorobie niedokrwiennej serca. W jednej tabletce tego preparatu znajduje się 48 mg jonów magnezu oraz 5 mg witaminy B6 (chlorowodorek pirydoksyny). Dlaczego w preparacie, który wyrównuje niedobory magnezu, zawarto również witaminę B6? – To proste. Obecność chlorowodorku pirydoksyny wpływa na zwiększone wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Zatem taka kompozycja pozwala na szybkie uzupełnienie braków tego pierwiastka w organizmie.

Kto może stosować Magne B6?

Niedobory magnezu, na które mogą wskazywać między innymi skurcze mięśni oraz stany lękowe, występują u osób w różnych grupach wiekowych. W celu ich uzupełniania Magne B6 może być przyjmowany zarówno przez osoby dorosłe, jak również przez młodzież i dzieci, które ukończyły 6. rok życia i ważą co najmniej 20 kg.

Kiedy powstają niedobory?

Zdrowa i zróżnicowana dieta powinna w pełni zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na magnez. Ewentualne niedobory tego pierwiastka mogą być spowodowane problemami z jego przyswajaniem. To natomiast może utrudniać spożywany alkohol. Na niedobory częściej narażone są również osoby stosujące diety odchudzające, a także wykonujące obciążającą organizm pracę fizyczną lub umysłową. Stosowanie preparatu Magne B6 nie tylko pomaga uzupełnić niedobory magnezu, ale chroni też przed ich wystąpieniem. Dlatego w uzasadnionych przypadkach zaleca się jego profilaktyczne przyjmowanie. Jeżeli natomiast pacjent cierni na skojarzony niedobór wapnia i magnezu, to w pierwszej kolejności konieczne jest wyrównanie poziomu tego drugiego. Przed zastosowaniem preparatu Magne B6 należy zapoznać się z ulotką, w której wyszczególniono przeciwwskazania do jego stosowania.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *