Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Najważniejsze informacje.

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Aranżowanie pomieszczeń wymaga poszukiwania inspiracji, czasu i funduszy. Jednak wyzwanie pojawia się wtedy, kiedy trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak umeblować pokój dla dziewczynki. Jakie meble dziecięce są najbardziej funkcjonalne? Czym kierować się przy ich wyborze? Jak zaaranżować pokój dziewczynki, aby poczuła się w nim jak księżniczka? Przeczytaj ten tekst, a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania!

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Najważniejsze informacje.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Pamiętaj o jej wieku i zainteresowaniach

Powszechnie powielane jest stwierdzenie, że pokój może rosnąć wraz z dzieckiem. To prawda, pod warunkiem, że jest nastolatkiem i tylko nieliczne elementy wystroju co jakiś czas trzeba wymienić. Zupełnie inaczej to wygląda, kiedy przyjdzie czas na urządzanie pokoju dla dziewczynki. Przede wszystkim musisz mieć na uwadze jej wiek i wzrost. Wszystkie meble dziecięce powinny być na tyle niskie, żeby dziecko mogło do każdego przedmiotu sięgnąć bez żadnego problemu. Umieszczanie zabawek czy książeczek zbyt wysoko stanowi realne zagrożenie. Maluchy mają wiele różnych pomysłów i często chcą wykazać się samodzielnością. Co prawda, nie ma w tym nic złego, jednak wspinanie się po meblach może być bardzo niebezpieczne. Na szczęście do urządzenia dziewczęcego pokoju wcale nie potrzeba tak wielu mebli. Dzieci bardziej cenią sobie miejsce do zabawy niż do przechowywania ubrań. Muszą mieć jednak możliwość do malowania, rysowania czy wycinania. Standardowe biurko nie będzie w tym przypadku najlepszym wyborem. Nie dość, że będzie zajmowało sporo powierzchni, to dziewczynce trudno będzie przy nim pracować. Znacznie lepiej sprawdzi się niewielki stolik i krzesełka – idealne zarówno do prac manualnych, jak i spotkań z rówieśnikami. Nie zapomnij też o tym, w jaki sposób dziecko będzie przechowywało swoje zabawki i drobiazgi. Ciekawym rozwiązaniem są chociażby ozdobne pudełka i organizery. Ich zastosowanie pozwoli dziecku nie tylko łatwiej znaleźć daną rzecz, ale też utrzymywać porządek. Aranżacja pokoju dla dziewczynki jest także zależna od indywidualnych zainteresowań dziecka. Chociaż mogą się one dość często zmieniać, to nie możesz ich ignorować. Już na wczesnym etapie rozwoju dziecka należy przyglądać się jego zainteresowaniom, które rzutują nie tylko na najbliższą przyszłość. Postaraj się więc wygospodarować chociaż niewielki kącik, który umożliwi pielęgnowanie pasji.

Jak zaaranżować pokój dla dziewczynki? Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Jeśli zastanawiasz się, jak umeblować pokój dla dziewczynki, to miej na uwadze jego funkcjonalność. Dzieci bardzo szybko rosną i już po krótkim czasie może okazać się, że wszystkie Twoje starania i pieniądze poszły na marne, ponieważ łóżko okazało się za małe lub liczba książek jest znacznie większa od liczby zabawek. Koniecznie spójrz więc na pomieszczenie pod względem przyszłości. Czy różowe ściany za dwa lata nadal będą tak samo atrakcyjne, a postacie z ulubionej kreskówki na meblach nie będą dla dziecka wstydliwe za jakiś czas? Trudno jest przewidzieć, jak szybko i w jakim stopniu zmieni się gust swojej pociechy oraz po jakim czasie będzie należało przeprowadzić remont. Aby uniknąć wymiany mebli oraz przemalowywania ścian po dwóch latach, można stosować się do prostej zasady. Warto wybrać uniwersalne meble dziecięce, czyli takie, które posłużą przez lata. Nie musisz obawiać się, że pokój dziewczynki będzie wyglądał neutralnie, bez charakteru. Możesz przecież wypełnić przestrzeń dekoracjami, figurkami i pluszakami, aby dziecko czuło się tam swobodnie. Znacznie łatwiej będzie zdemontować i schować lub oddać dodatki niż całe meble. Ponadto bajkowy klimat możesz stworzyć przy pomocy drobnych elementów wystroju. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych ozdób. Pościel z postaciami z kreskówek, kolorowe poduszki i narzuty na łóżko, puchate dywany, czy ciekawe maty podłogowe. Jednak najpierw wysłuchaj oczekiwań i próśb córki, ponieważ to ona będzie w pokoju spędzać najwięcej czasu. Musi się w nim czuć komfortowo i bezpiecznie, ponieważ jest to jej osobiste królestwo, w którego kwestii również ma coś do powiedzenia. Sprawdź bujak drewniany dla dziecka na stronie maluszekna6plus.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *