Jak pokonać żylaki i cieszyć się gładkimi nogami? Laser – sprawdź, jak może Ci pomóc!

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Z nieestetycznymi żylakami mierzy się duża część społeczeństwa. Co jednak przy tym najważniejsze, nie są one tylko problemem natury estetycznej, lecz mogą też zagrażać zdrowiu. Jeśli więc zauważymy u siebie niepokojące zmiany, reagujmy! Tym bardziej, że są skuteczne sposoby na ich zwalczanie, jak np. metoda EVLT. Eksperci z Bieńkowscy Clinic wyjaśniają, czym jest i jakich efektów możemy spodziewać się właśnie po laseroterapii!

Jak pokonać żylaki i cieszyć się gładkimi nogami? Laser – sprawdź, jak może Ci pomóc!

Żylaki – problem milionów ludzi

Biorąc pod uwagę prewencję w zakresie powstawania żylaków, ale też sposoby na zahamowanie rozwoju tych, które już są, kluczowa jest aktywność fizyczna, a przede wszystkim – unikanie zbyt długiego pozostawania w tej samej pozycji (siedzącej lub stojącej). Niestety, w erze pracy w trybie home office, wiele osób rusza się jeszcze mniej niż wcześniej. Błąd! Starajmy się maksymalnie po godzinie pracy za biurkiem wstać, porozciągać się, zrobić kilka przysiadów. Do tego dołączmy też zdrową dietę, zwłaszcza biorąc pod uwagę zawartość w niej błonnika – pozwala on zapobiegać zaparciom, które negatywnie oddziałują także na pracę żył. Dbajmy przy tym o utrzymywanie masy ciała w normie (nadwaga i otyłość silnie obciążają nogi, na których to zwykle pojawiają się żylaki), nie palmy papierosów, wybierajmy odpowiednie obuwie.

Czy to pozwoli uniknąć wystąpienia opisywanego tu problemu? Nie zawsze, ponieważ w dużej mierze stoją za nim predyspozycje genetyczne. Jeśli zatem zaobserwujemy u siebie niepokojące zmiany, warto jak najszybciej poddać się specjalistycznej konsultacji i sprawdzić, co można zrobić, by zahamować ich rozwój lub całkowicie je usunąć. Jedną z metod jest właśnie EVLT, czyli wewnątrznaczyniowe, laserowe leczenie żylaków, którym zajmują się m.in. eksperci w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Jest to metoda małoinwazyjna, a wyjątkowo skuteczna – co zatem warto wiedzieć o niej więcej?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Leczenie żylaków metodą EVLT – wiedza w pigułce

Laser diodowy, na którym bazuje właśnie metoda EVLT, emituje światło o długości fali 1470nm. Uważa się, że jest to obecnie najskuteczniejszy sposób na pokonanie niewydolności żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej – energia lasera doprowadza do ich ablacji (zamknięcia laserowego). Jest to złoty standard postępowania w wymienionych tu przypadkach.

  • Czas rekonwalescencji po zabiegu jest skrócony do minimum – zajmuje zwykle około 7 dni. Jest to ponad dwukrotnie szybciej niż przy klasycznych metodach!
  • W trakcie zabiegu nie odczuwa się bolesności – jedynie ukłucia cienką igłą.
  • Wszystko przebiega z zachowaniem największego bezpieczeństwa – początkowo chirurg wykonuje badanie USG Doppler i oznacza na skórze to, jak przebiegają naczynia. Samo wprowadzenie światłowodów do żył również przebiega pod ścisłą, śródoperacyjną kontrolą USG. Dodatkowo stosowane preparaty znieczulające pełnią rolę ochronną i nie dopuszczają do przegrzania się tkanek, które znajdują się wokół obszaru poddawanego terapii.
  • Co istotne, po zabiegu nie pozostają blizny.

Laseroterapia formą troski o siebie

Warto pamiętać, że nasze zdrowie w dużej mierze zależy od tego, jakie to my sami podejmujemy decyzje i działania. Można to odnieść także do opisywanego tu zabiegu. Jak zmaksymalizować jego efekty? Przede wszystkim dbając o wykonywanie zaleceń pozabiegowych – tym bardziej, że są one wzmożone przez zaledwie kilka dni (wszystko, rzecz jasna, odbywa się w pełnym spokoju domowego zacisza).

Specjaliści wyjaśniają szczegóły podczas konsultacji wstępnej, która w Bieńkowscy Clinic jest absolutną koniecznością – pozwala w pełni zindywidualizować terapię, maksymalizując w ten sposób jej bezpieczeństwo i optymalizując zakładane rezultaty. Umożliwia też wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, jakimi są np. aktywna choroba nowotworowa czy zaburzenia układu krzepnięcia. Należy zatem pamiętać o pełnej otwartości w rozmowie z lekarzem – obie strony grają w końcu do jednej bramki. A do wygrania jest zdrowie i gładkie nogi, bez nieestetycznych zmian!

Jak skonsultować się ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic i sprawdzić, czy laserowe leczenie żylaków EVLT to metoda dla Ciebie? Wszystkiego dowiesz się na stronie – eksperci są na wyciągnięcie Twoich rąk: https://bienkowscyclinic.pl/kontakt.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *