Dezynfekcja przez duże D! Bądź pewien, że ty i twoi bliscy jesteście bezpieczni

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Środki do dezynfekcji rąk jeszcze niedawno egzystowały na marginesie codziennych zakupów. Dziś trudno jest wyobrazić sobie typowy dzień bez preparatów odkażających. Płyny do dezynfekcji rąk umieszczone w specjalnych podajnikach witają nas przy wejściach sklepów, na stacjach benzynowych oraz w miejscach pracy. W powszechnym użyciu znajdują się również płyny i żele antybakteryjne do indywidualnego zastosowania w domu i podczas przemieszczania się.

Dezynfekcja przez duże D! Bądź pewien, że ty i twoi bliscy jesteście bezpieczni

Płyn, czy żel? Jaki preparat do dezynfekcji rąk jest lepszy dla ciebie?

Powyższe pytanie dotyczy tak naprawdę twoich indywidualnych preferencji i okoliczności zastosowania przez ciebie odkażacza. Jeżeli zależy ci na bardzo dokładnej aplikacji, to lepszym wyborem będzie żel do dezynfekcji rąk. Jego konsystencja sprawia, że trudno jest nim zanieczyścić odzież lub podłoże. Antybakteryjny żel do rąk będzie dobrym wyborem w przypadku zastosowania w podróży i mniej kłopotliwy do użytku dla dzieci. Dodatkowo, żele dostępne w sprzedaży kuszą owocowymi zapachami i są do nabycia w małych pojemnościach. Buteleczki i tubki nadają się w sam raz do torebki lub plecaka.

Płyn antybakteryjny do dezynfekcji rąk z reguły wymaga zastosowania pojemnika z pompką lub automatycznego dystrybutora. Do zastosowania indywidualnego dostępne są również produkty w aerozolu. Lekka, płynna forma preparatu pozwala na ekspresowe wchłanianie i wysychanie, co czyni ją niesłychanie wygodną w użyciu. Nie zapominajmy o tym, że żele i płyny antybakteryjne do rąk z alkoholem wymagają ostrożności podczas stosowania, ponieważ są łatwopalne i mogą prowadzić do zatrucia w przypadku spożycia, na przykład przez dzieci.

Dezynfekcja przez duże D! Bądź pewien, że ty i twoi bliscy jesteście bezpieczni

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Odpowiednia ochrona zdrowia to także pielęgnacja

Płyn lub żel antybakteryjny do rąk służy do uwolnienia tej części ciała od szkodliwych drobnoustrojów, zagrażających zdrowiu i życiu. Bakterie, wirusy i grzyby są powszechnie obecne zwłaszcza w miejscach publicznych, gdzie pojawia się wiele osób, z których niektóre mogą być nosicielami groźnych chorób. Zwróć uwagę na to, aby po kontakcie z powierzchniami w windzie czy tramwaju każdorazowo odkazić swoje dłonie. Pamiętaj jednak, że zabieg ten często powtarzany, powoduje wysuszanie i pękanie skóry dłoni. Warto zawsze mieć przy sobie nawilżający krem do rąk, aby zapobiegać niechcianym następstwom częstego stosowania dezynfekcji. Należy mieć na uwadze, że zdrowa skóra, to również poważna przeszkoda dla zjadliwych drobnoustrojów.

Ostrożności nigdy za wiele

Skoro wiesz już, jaki środek dezynfekcyjny będzie najlepiej odpowiadał twoim potrzebom, zastanów się nad jego zastosowaniem, aby nie doprowadzić do kłopotliwych lub groźnych sytuacji.

Płyn do dezynfekcji rąk usuwający wirusy i bakterie nie jest właściwy do zastosowania w przypadku zranień czy poparzeń oraz przy okazji zmiany opatrunków. Ze względu na dużą zawartość alkoholu mogłoby to grozić uszkodzeniem tkanek oraz powstaniem silnego bólu, a także innych groźnych powikłań. Do powyższych celów używaj tylko przeznaczonych do tego preparatów dostępnych w aptekach.

Zachowaj czujność, kiedy preparaty do dezynfekcji są stosowane przez dzieci. Wiadomo, że wszędobylskie, dziecięce rączki wymagają usuwania drobnoustrojów, ale należy przy tym zachować daleko idącą ostrożność. Ze względu na pomysłowość naszych pociech, powinniśmy mieć na względzie ich bezpieczeństwo. Edukujmy dzieci, jak właściwie korzystać ze środków ochrony zdrowia i każdorazowo nadzorujmy ich użycie.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *